dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 86
  1. #1

    Domyślnie Jaka barma garazowa

    Mam dwie dobre cenowo oferty i duzy dylemat co wybrac. Mam nadzieje, ze mi pomozecie.

    1. Brama Normstahl z oryginalnym napedem.
    2. Brama Krispol (polski producent) z napedem Sommer.

    Roznica w cenie 400-500zl na korzysc polskiego producenta. Nie jest to duzo i nie jest tez malo. Najwazniejsza jest dla mnie jednak jakosc, dlatego sklaniam sie ku Normsthal'owi. Mimo, ze jest drozszy, to nie slyszalem o nim negatywnych opinii. Z drugiej strony o Krispolu niewiele wyczytalem na forum, wiec czekam na opinie uzytkownikow.
    Marcin Stefaniak
    Blog Budowlany
    Galeria

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Stawianie tych 2 producentów w jednym rzędzie to raczej nieporozumienie... Stanowczo polecam Normstahla. Jeżeli coś tańszego to już raczej Wiśniowski.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Stawianie tych 2 producentów w jednym rzędzie to raczej nieporozumienie... Stanowczo polecam Normstahla. Jeżeli coś tańszego to już raczej Wiśniowski.
    Przeprazsam a czy mozesz podac jakies konkretne argumenty za tym ze np Normstahl to pierwsza liga a Krispol ma byc w okregowce??
    Czy sa jakies racjonalne argumenty za tym przemawiajace czy Twoje zdanie wynika tylko z tego ze ta pierwsza firma ma wiecej kasy na marketing i promocje stad wydaje sie byc lepsza??
    Ja do tej pory myslalem ze najlepsze bramy na swiecie to robi Hormann a okazuje sie ze to normalna przecietna firma w tej branzy tylko tyle ze bardzo dobrze sie promuja wiec stwarza pozory ze jest najlepsza.

    Pytam dlatego ze sam jestem na etapie wyboru bramy i sam chcialbym meic oczywiscie najlepsza brame za najmniejsze pieniadze tylko jaka to brama?????

    Swoja droga polowa sukcesu przy uzytkowaniu bramy- moim zdaniem- to poprawne jej zamontowanie, bo choc niewiem jak dobra bylaby brama to jak "fachowcy" spier... montaz to pozniej juz do konca bedzie cos nei tak chodzilo.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Najważniejszy dla mnie argument to zabezpieczenie antywłamaniowe klasy WK2. Inne cechy wyróżniające firmę Normstahl to tandemowe rolki, bardzo mocny sposób łączenia blachy paneli (chodzi o sposób "zagniatania") i osłony wszystkich zawiasów. Dla mnie minusem jest wygląd napędów, które przypominają odkurzacz z hipermarketu

  5. #5

    Domyślnie

    A czy ktos wie jak to wszystko wyglada w Krispolu? Moze ktos uzytkuje i podzieli sie wrazeniami?

    Co do napedu Sommer, to juz poczytalem, ze to wysoka klasa. Pozostaje tylko kwestia samej bramy.
    Marcin Stefaniak
    Blog Budowlany
    Galeria

  6. #6

    Domyślnie

    No wlasnei moze nam Bwojtek powie jak to wyglada w Krispolu i na co mamy zwrocic uwage, czemy sie przyjrzec??
    Skoro stwierdzil ze to druga liga to zapewne bacznie porownywal te bramy.

    Tak jak powiedzialem jestem na etapie wyboru bramy na dniach i ten temat mnei bardzo interesuje. Narazie zbieram oferty cenowe ale mysle ze od jutra tzreba wyjsc w swiat i naocznie przyjrzec sie i porownac. Tylko zeby to zrobic trzeba wiedzieć czego sie "trzepiac" w sklepie

    Do mnie akurat argumenty antywlamaniowe nie przemawiaja gdyz ani okien ani dzrwi swiadomie nie mam antywlamaniowych.
    Pieneidzy w domu nie trzymam (od tego sa banki i inne instytucje finansowe) kosztownosci w stylu cennych dziel sztuki itp tez nie posiadam A jak zlodziej bedzie chcuial wejsc do domu to i tak wejdzie przy antywlamaniowych anrobi tylko jeszcze wiecej szkod i zniszczen no i kosztow niestety.

    Dla mnei argumentem przemawiajacym jest przedewszystkim:
    estetyka samych paneli (kasetonow - przetloczen)
    Estetyka wykonczen
    trwalosc ( ale to trudno bedzie zweryfikowac w sklepie dlatego wtak wazna wasza pomoc tych ktorzy jzu uzytkuja )
    cicha praca mechanizmow
    Szczelnosc a raczej izolacyjnosc

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Obejrzyj sobie sam obie bramy - najlepiej w całości oraz przekroje paneli. Zobacz sam jak jest zrealizowane uszczelnienie między panelami bramy oraz po obwodzie. Do tego zobacz jaki mają system sprężyn (nad bramą czy z tyłu) a także obejrzyj zawiasy. Nie chcę nikogo przekonywać na siłę. Możesz też spytać kto produkuje panele do obu bram...

  8. #8

    Domyślnie

    A ktory system sprezyn jest lepszy? z boku czy nad brama?
    Zauwazylem tez ze w ofertach jest podawana rozna grubosc blachy na panelach jedni podaja 0,5 mm inni chyba 1mm wie tutaj tez pewnie ma to wplyw na cene i trwalosc
    No wlasnie a jacy sa producenci paneli ??

  9. #9

    Domyślnie

    A moze ktos jest w stanie porownac kontrukcje Normstahla i Krispola?
    Na przyklad takie parametry:
    - grubosc blach
    - rolki
    - sprezyny
    - jakosc paneli
    - zabezpieczenia antywylamaniowe
    - gwarancja i jej jakosc
    Marcin Stefaniak
    Blog Budowlany
    Galeria

  10. #10

    Domyślnie

    Ja ogladalem 4 producentów
    Hormann
    Wisniowski
    Migas Door
    Krispol

    I musze jednak przyznac racje bwojtkowi.
    Z tych 4 najlepiej wypada Normstahl,
    przede wszystkim estetyka wykonania bardzo ladna powierzchnia w kolorze złotego debu (model euro) tylko Horman jeszcze taka ma ale niestety tylko przy grubosci 2 cm a w Normstahlu to 4 cm wiec roznica spora,
    no i klamka jaka zaj.... niestety nie ma w kolorze takim jak mi odpowiada czyli "stare złoto" a złota kosztuje 750 zł troche przesadzili
    zatem bede mial taka standardowa - srebrny mat ktora tez kosztuje nie malo bo jakies 300 PLn

    Ale suam sumarum cala brama z napedem montazem i klamka kosztuje ok 4700 czyli porownywalnie do hormana i niewiele drozej do krspolu czy wisniowskiego
    Zatem decyzja zapadla na Normstahl

    A moze pochwalicie sie etz na ile wam wycenili wasze bramy?
    Rozmar mojje to 240*210 zyli razcej mala

  11. #11

    Domyślnie

    Mam świeżo zamontowaną bramę Normstahla. Przyjechała z Niemiec z atestem i certyfikatem. Duże poziome przetłoczenia, kolor złoty dąd. Cena dokładnie 4.740 PLN. Horman na bramę do naszego APS 98, dał ofertę 4.600. Więc decyzja nie była trudna, ale czekaliśmy 2 miesiące.
    Grazia-Ol

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzes z Krakowa
    A moze pochwalicie sie etz na ile wam wycenili wasze bramy?
    Rozmar mojje to 240*210 zyli razcej mala
    własnie zamowiliśmy Wiśniowskiego segmentówkę w kolorze ciemny brąz (nie żaden drewnopodobny) w rozmiarze 2400x2200 bez napędu za 2300pln z montażem.

  13. #13

    Domyślnie Re: Jaka barma garazowa

    zwróć uwagę na napęd do bramy. Mój jest taki pop...ny, że mimo że mam dwa przyciski na pilocie (strzałka w górę i strzałka w dół sugerujące podnoszenie i opuszczanie bramy) to wszystki operacje robi się naciskając strzałkę w górę.

    W konsekwencji pierwsze naciśnięcie - otwiera bramę.
    Drugie naciśnięcie - zamyka bramę. Niby logiczne.
    Zatem jak otworzę bramę do połowy i chcę otworzyć do końca to muszę najpierw trochę ja zamknąć ))))

    Elektryk, który robił mi instalację elektryczną twierdzi, że to można przeprogramować.

    Sprzedawca, twierdzi, że to "standardowe działanie napędów przemysłowych takich jakie są np.: w Castoramie - tam pociągasz sznurek i brama do magazynu jedzie do góry; walisz w guzik i jedzie na dół".

    Nie spytałem tylko monterów co oni o tym wszystkim sądzą.

    A - jeśli chodzi o domumentację, to nie wiem jaką trzeba mieć skończoną szkołę żeby ją zrozumieć.

    i z tego wszystkiego zapomniałem napisac, że mam Normstahl .

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie

    Ja zamówiłam Normstahla (4 cm), bo wyglądała dużo lepiej od dwu-centymetrowego Hormana, jest w tej chwili w promocji ...... za chwile cena pójdzie w górę. No i to wykonanie.... Solidna robota !
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    to wszystki operacje robi się naciskając strzałkę w górę.
    W konsekwencji pierwsze naciśnięcie - otwiera bramę.
    Drugie naciśnięcie - zamyka bramę. Niby logiczne.
    Tak działają wszystkie mi znane sterowania napędami.
    mimo że mam dwa przyciski na pilocie
    A nie cztery? Pozostałe przyciski to inne kanały radiowe - do wykorzystania np. do bramy wjazdowej, oświetlenia itp.

  16. #16

    Domyślnie

    Ano wlasnie. Normstahl ma cztery kanaly, wiec trzy mozna teoretycznie wykorzystac. Pytanie tylko do czego. Jeden na pewno do bramy wjazdowej, drugi do oswietlenia. A trzeci? Jakies pomysly?
    Marcin Stefaniak
    Blog Budowlany
    Galeria

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Hm... Np napuszczanie gorącej wody do wanny na powitanie właściciela

  18. #18

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    A my firmy Novoferm. Zaintrygowały nas mechanizmy napędu, które jeżdżą razem z bramą. Zobaczymy, co to warte.

    M
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał bimbelt
    Ano wlasnie. Normstahl ma cztery kanaly, wiec trzy mozna teoretycznie wykorzystac. Pytanie tylko do czego. Jeden na pewno do bramy wjazdowej, drugi do oswietlenia. A trzeci? Jakies pomysly?
    Czytam czytam opinie o wyżej wymienionych bramach więc może dorzucę i opis mojej - nabyta około 3 miesięcy temu , zamontowana i uruchomiona -pracuje i sprawuje sie znakomicie

    Producent bramy - oczywicie - tylko Hormann - oglądałem i Wiśniowskiego i Normstahl ( jeszcze tylko te dwie bramy wchodziły w grę ) - jakość wykonania , detale i szczegóły , estetyka wykonania w szczegółach , jakość podzespołów i rozwiązań - zdecydowanie najlepiej wypadł Hormann - bezdyskusyjnie.
    Brama z napędem SupraMatic - dwie prędkości otwierania i zamykania , dojazd do krańcowych położeń ze zwolnieniem prędkości także zaryglowanie i początek otwierania bramy odbywa się mięciutko i delikatnie. Programowalny czterokanałowy napęd z funkcją przewietrzania . Czwarty kanał możliwy do zaprogramowania dowolnej funkcji - np otwierania bramy wjazdowej na posesję ... Napęd SupraMatic z własnym oświetleniem - bardzo przydatne rozwiązanie - zwłaszcza gdy wjeżdża się do garażu w nocy - automatycznie wraz z otwarciem bramy zapala się światło w garażu
    Reasumując - pierwszy kanał - otwieranie/zamykanie , drugi kanał - oświetlenie , trzeci kanał - przewietrzanie garażu , czwarty kanał - wolny do zaprogramowania .

    Brama 4500x2500 cm , ocieplana , 4 cm grubość ściany bramy , kolor ciemny brąz , oczywiście segmentowa - cena cirka 7 kpln wraz z napędem SupraMatic.

    Powiedziawszy szczerze i Wiśniowski i Normstahl były tańsze - ale nie było żadnego porównania co do jakości i dokładności wykonania i szczegółów.

    Takie jest moje zdanie co do producentów bram ...

    Pozdrawiam

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony