dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sylwia z Poznania

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    270
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie Okna ze szprosami

    Podobają mi się okna ze szprosami. Myślę o szprosach w kolorze okien (złoty dąb). Jednak chciałabym szprosy tylko w górnej części okna. Takie jak tutaj:
    http://www.drutex.pl/pl/galeria/prod...=album5&num=10
    (okno nr 10)
    Nie wiem na jakiej wysokości okna powinien się zajdować taki szpros. Proszę napiszcie co o nich sądzicie. Jeżeli macie jakieś zdjęcia bardzo proszę o wklejenie ich. Pozdrawiam[/b]

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    majania

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    94

    Domyślnie

    Szprosy w moich oknach będa dzieliły okna dokładnie w połowie wysokości; baklonowe okna dzielone w 1/3 i 2/3 wysokości okna, i będą naklejane dwustronnie (kolor okien - czyli orzech). Tobie proponowałambym 1/3 wysokości okien i zlicowanie w oknach balkonowych. Myślę, że wybrany przez Ciebie sposób "szprosowania" jest ciekawy i ładnie się prezentuje (widziałam w rzeczywistości, ale na białych oknach). Powodzenia

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sylwia z Poznania

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    270
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał majania
    Szprosy w moich oknach będa dzieliły okna dokładnie w połowie wysokości; baklonowe okna dzielone w 1/3 i 2/3 wysokości okna, i będą naklejane dwustronnie (kolor okien - czyli orzech). Tobie proponowałambym 1/3 wysokości okien i zlicowanie w oknach balkonowych. Myślę, że wybrany przez Ciebie sposób "szprosowania" jest ciekawy i ładnie się prezentuje (widziałam w rzeczywistości, ale na białych oknach). Powodzenia

    Dzięki. A czy masz okna równej szerokości? Ja mam 180 dzielone na pół, 240 dzielone na pół i 120 nie dzieloną. Zastanawiam się czy szpros pionowy ma dzielić każdą szybę na pół; czy np w 90 zrobić trzy okienka a w 120 cztery okienka? Co o tym sądzisz?

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    majania

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    94

    Domyślnie

    Okna mam różnej szerokości a moje szprosy dzielą okna w poziomie (tylko), więc "pionów" nie przerabiałam Spróbuj rozrysowac elewaję z okanmi jakie planujesz - powinno dać Ci podgląd efektu koncowego.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jasia
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    2.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    161

    Domyślnie

    zgadzam się z majania - szpros na 1/3 wysokości i warto sobie naszkicować

    moim zdaniem lepiej zachować podobną wielkość okienek niż tą samą ilość - czyli im większe okno tym więcej okienek...

    pozdrawiam!

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    bede miala podobnie dzielone okna jak te na zdjeciu 10 - z tym ze szprosy sa szersze ,poziomy konstrukcyjny.
    Poziomy dzieli okno w proporcji 2/3 i 1/3.
    Okna maja 1,80m szerokosci i 1,60m wysokosci, dwuskrzydlowe.
    Na zdjeciu jedno skrzydlo - przed malowaniem i szkleniem, brakuje na nim szprosu pionowego w gornej czesci .
    Wstawione powinny byc za 2 tyg ( tfu tfu odpukac) - takze sluze zdjeciem gotowych za jakis czas..
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzena i jacek
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Podciągam,proszę o zdjęcia okien ze szprosami. pozdrawiam marzena

  8. #8

    Domyślnie

    My mamy szprosy w domu, w kolorze złoty dąb. Podzielilismy to w oknach balkonowych i tarasowych po równo na 3 cześci, w oknach jadalni, kuchni, łazienki, sypialni na 2 części ale w stosunku 1:2






  9. #9

  10. #10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony