dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Marek Markus
    Guest
    Marek Markus

    Domyślnie Co na dach najdrozsza blacha lub najtansza dachowka???

    Co na dach najdrozsza blacha lub najtansza dachowka co radza fachowcy .
    Chcialbym przykryc moj dach ale na dobra dachowke mnie niestac czyli moj wybor jest tania dachowka lub najdrozsza blach ???
    Pozdrowienia.
    PS.
    Jest na forum duzo tematow na ten temat ale niemam zbytnio czasu aby je przeczytac bo kozystam iz internetu u kolegi.

  2. #2

    Domyślnie

    Masz rację, że temat wałkowany już na forum: m.in. i ja dzięki temu zmieniłem z blachy na dachówkę (jeszcze nie mam, ale na początku wyceniali mi blachodachówkę teraz - dachówkę ceramiczną).

    Z bieżących ustaleń wnioskuję, że za blachę zapłaciłbym ok 17 000, a za ceramiczną ok. 26 000. Różnica jest spora, ale wydaje mi się, że warto (będę jeszcze negocjował cenę ceramiki i może coś uda mi się zbić)

    (wyceny za: robocizna - folia, łacenie, pokrycie dachówką, rynny, 2okna+wyłaz, 3 kominy, oraz materiał, dach ok 225m2, dwuspadowy z dwiema lukarnami)

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Nie stać? To tania blacha. Droga jest droższa niż ceramiczna. Mam ten sam ból - dam blachę po 24 PLN/m2. Zamiast za 22k będę miał pokrycie za 11k. (200 m2 dachu) Jak zgnije za 15 lat to albo wymienię na nową albo jak będę bogatszy dam dachówkę. Więżba była liczona na dachówkę, więc nie będzie bólu. A na razie chcę mieszkać.

  4. #4

    Domyślnie

    przy kryterium finansowym doboru materialu radze odrzucic zawsze najdrozasza i najtansza oferte ale ...
    jesli oferty dotycza roznych materialow trzeba wziac pod uwage jakosc (nie zawsze prosto zwiazana z cena)

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Pomiędzy dachówką ceramiczną a blachą jest jeszcze dachówka cementowa, a ta nie jest taka droga.

    O blachodachówce krążą opinie, że
    a) jest mniej trwała - circa 20-30 lat i wymiana
    b) chałasuje - w czasie deszczu i upałów (poważnie mój sąsiad ma blachę - rumor straszny)
    c) latem bardziej się nagrzewa

    Jeśli nie przeprojektowujesz więźby pod blachę to ja bym połozył dachówkę.

    PS. Ja mam Euronita - jak jeszcze szukałem dostawcy, to jedna firma zrobiła mi wycenę blachodachówki (nawet nie pamiętam jakiej). Wyszło niewiele (2-3 tys.na całości) taniej (blacha, odchudzona więźba i przeprojektowanie konstrukcji). Nie żałuje
    Jasiu

  6. #6

    Domyślnie

    Daj cementową. Komplet dachówki (z akcesoriami) na ok. 210 m2 dachu to ok. 8 tys. zł. Ceny dla Unibetu z duuuużym opustem.

    Pik nie wiem według jakich cen liczyłeś - mnie materiał na cały dach (jw. + 5 okien + rynny) wychodzi ok. 14.

    Paweł

  7. #7

    Domyślnie Re: Co na dach najdrozsza blacha lub najtansza dachowka???

    Cytat Napisał Marek Markus
    Co na dach najdrozsza blacha lub najtansza dachowka co radza fachowcy .
    Chcialbym przykryc moj dach ale na dobra dachowke mnie niestac czyli moj wybor jest tania dachowka lub najdrozsza blach ???
    co do cen to najtansza blacha kosztuje tyle co najtansza dachowka. a najdrozsza blacha kosztuje tyle co najdrozsze dachowki.
    jesli dachowki bylyby trwalsze od blach mialyby tez dluzsze gwarancje.
    zarowno blacha jak i dachowka ma pewne wady i zalety oraz predyspozycje do okreslonych zastosowan.

  8. #8

    Domyślnie

    Nikt nie wspomniał o projekcie. Gdy dom jest zaprojektowany na pokrycie dachówką, a pokryjemy blachą to nic, ale w przeciwnym wypadku nalażało by się skonsultować z projektantem. Chodzi o wytrzymałość budynku. Ciężar dachówki jest jednak dość znaczny.
    Oczywiście blacha i dachówka mają swoje wady i zalety. wadą dachówki jest jej duży ciężar.
    Pozdr,

  9. #9

    Domyślnie

    dokładnie tczarek ma racje ...zalezy co miałes w projekcie czy blache czy dachówke

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_l
    Daj cementową.
    cementowa to dopiero imitacja

  11. #11

    Domyślnie

    Ale dobra imitacja może być lepsza od oryginału

    Chciałem ceramikę. Podoba mi się płaski Hugenot. A najprawdopodobniej będzie cementowy Prodach...
    Grzegorz

  12. #12

    Domyślnie

    Polecam dachówkę cementową Euronit.
    Ludzieee..... jak ten dach wspaniale wygląda!!!!
    A cena? Z racji dość skomplikowanego dachu wyszło taniej niż blachą.

  13. #13
    Marek Markus
    Guest
    Marek Markus

    Domyślnie

    Dach jest zaprojektowany na dachowke i jest juz caly obdeskowany to juz jest bardzo duzy ciezar ze jak jeszcze pomysle o tej ciezkiej dachowce to plecy bola.
    Ale dzieki za podpowiedzi!
    Pozdrowienia......

  14. #14

    Domyślnie

    Się zdenerwowałem. Przestańcie pie...yć o ciężkości dachówki. Od kilkuset lat ludzie kładą dachówkę na domy i jakoś stoją.

    Paweł

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Tak

    Tylko od niedawna z oszczędności (drewno jest coraz droższe) zaczęto zamiast pełnowymiarowej więźby stosować tzw kratownice (albo jakoś tak).

    Normalna więźba udźwignie każdy rodzaj dachu (nawet angobowaną karpiówkę - 70 kg/m2), a co dopiero cementową (około 45 kg/m2) czy blachodachówkę (circa 20 kg/m2).

    Jeśli ktoś ma więźbę to może wybierac co chce - ale jeśli ktoś ma zaprojektowaną blachodachówkę to zmiana na dachówkę wymaga przeprojektowania konstrukcji dachu.
    Jasiu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony