dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 59 z 59
  1. #41
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KANGUR54

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    U nas wiezba 13zl, obicie deskami 10zl, dachowka wraz z oknami 13sztuk 23 zl / m. Lacznie bez ocieplenia ok 46 zl.
    BUDOWA WYKAŃCZA i BUDUJE ... Realizacja marzeń w toku!

  2. #42

    Domyślnie

    U mnie za 280 m kw. dachu dwu-spadowego (wieźba,foliowanie, orynnowanie, blachodachówka, okna dachowe) dekarz weźmie 17500 zł.
    Narazie położył mi wieźbę, mam też te wszystkie łaty i kontr łaty oraz folię i zapłcaiłam za to 5 tys. 800 zł. Wczoraj przewiźli mi blachy, blachodachówkę, rynny, gąsiory, okna dach. i po zakończeniu prac zapłacę całą resztę.
    Anchela

  3. #43

    Domyślnie

    Za za położenie metra blachodachówki płaciłam 20 zł. deskowanie i papowanie za metr 10 zł więc razem wyszło mi 30 zł. za metr no i w tym obróbki i rynny wydaje mi się że tanio i solidnie dach jest bardzo estetyczny

  4. #44
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Borys100

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    u mnie 60zł/mk, kompletny dach, najbliższe terminy sierpień-wrzesień 2008. wkrótce pokażę kilka skomplikowanych dachów.mni.wole oka [/img]

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Papay
    Za wykonanie więźby, odeskowanie i papowanie zapłacę 24zł /1m2.
    Powierzchnia dachu 280m2, 4 lukarny, 2 okna dachowe, dach połamany.

    Cena 6720 zł.
    Papay, poproszę o namiary na tą ekipę

    Mińszczanka e-Mandzia

  6. #46

    Domyślnie

    Uzyskane oferty:

    Za ułożenie dachówek z orynnowaniem i obróbką kominów, niezależnie od stopnia skomplikowania dachu:
    1. 70/m2
    2. 45/m2 - ten będzie układał. Jeden i drugi to prawdziwi fachowcy - widziałam ich roboty na kilku dachach.

    Za złożenie gotowej więżby - 18 zł./m2 - ten robić nie będzie
    Za odeskowanie i papowanie - 18zł./m2 - ten tyż ni

    Szukam dalej, dlatego wyżej prosiłam o namiary

  7. #47

    Domyślnie

    w sumie miałam 23 tys. robocizna: kompletny bez okien dachowych i podbitki (ale z rynnami i obróbkami). Niestety, tez zwiał.

    teraz, żeby kogoś złapać, cena wyniosła 38 zł za więżbę (dach duży 320 m2, połamany). Teraz nie mogę nikogo znaleźć do reszty (dachówka, rynny).

    ceny za położenie dachówki - 60-80 zł/m2 w firmie. Na razie żadnych innych ofert nie mam.

    Gdybyście kogoś mieli z wolnymi "mocami przerbowymi" bardzo bylabym wdzięczna za namiar.

    pozdrawiam

  8. #48

    Domyślnie

    Powiedziałam, że podzielę się tym co udało mi się wczoraj poustalać, więc:

    otrzymałam kolejną ofertę:
    ułożenie dachówki z obróbkami blacharskimi (bez kominów i włazu), dach dwuspadowy (garaż)-45zł./m2, dach domu 8 lukarn - 48 do 50 zł./m2, ale nie drożej jak 50 zł. Za obróbkę kominów (góra kominów również), po 250zł/szt., właz też 250 zł. - już jestem dogadana

    Cieśla dziś ma dać odpowiedź, ale wczoraj podał orientacyjnie 25 zeta/m2, za złożenie więźby, pełne deskowanie i krycie papą - no to juz lepiej jak 36 - też się cieszę

    Więźba w Długiej Szlacheckiej okazała się zbyt droga - 1000 zł/m3 - trudno nie będą mi mogli zrobić więźby - ciekawe czy żałują

    Polski hydraulik chce za punkt 120 zł - chyba drogo, co o tym sądzicie?, mi się wydaje, że zbyt cenni zrobili się po tych reklamach.

    Cenę elektryki mam mieć dzisiaj - ci nie mieli reklamy, to może nie będzie tak drogo

  9. #49

    Domyślnie

    Ten hydraulik z elektrykiem, wkradł się przypadkowo - sorki, bo watek o dachach jest przecież

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bartelus

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Re: Aktualna cena za polozenie wiezby i dachowki

    U mnie połozenie dachowki 25PLN m2, oraz obróbki 20PLN (MB), wylaz na dach 500 pln. Duzo czy malo? Dach mniej wiecej kopertowy 200m
    Bartelus

  11. #51
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iwan69

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    ja dzisiaj płaciłem za 320 m2 dachu 8000zl., czyli koło 25zł za m2 dach cztero spadowy w tym cztery lukarny

  12. #52

    Domyślnie

    Mi zaspiewali 45zl od m2 kompletnego dachu - wiezba, dachowki, obrobki, rynny - "...panie po nas tylko kominiarz na dach wejdzie odebrac...". Dach dwuspadowy 200m2, termin - pazdziernik/listopad. Cena bez faktury - z faktura +7%.
    O EM DŻI WU TE EF!!!

  13. #53

    Domyślnie

    Nie zaśpiewali tylko ładnie (czytaj masz dużo szczęścia) Tobie wycenili, za 45 od mkw to można się pokusić o położenie samej dachówki i to zależy jeszcze jakiej według mnie robocizna taniocha (oby tylko solidna)

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwonaszczytno
    Jaka zmowa ? normalna cena, chore to jest dopiero zrobienie więżby, dachówki i podbitki ,że o 12 Veluxach nie wspomnę za 35 zł od metra, przy takiej stawce i rosnących pensjach budowlańców można od razu zamknąć kramik , chyba że jest się na Krusie, jeżdzi na oleju opałowym lub rzepaku z Biedronki i robi ze szwagrem lub wujkiem którzy śmigają na zasiłkach, bo normalna firma działająca legalnie z fachowym sprzętem zabezpieczającym (nie tanim) szybko wyzionie ducha za takie stawki. To niestety taki kraj ,że rolnicy i inne peegerusy biorą się za dachy
    Nie tylko za dachy się biorą!!!
    Krajem chca rządzic,jak taki jeden co sie leper zowie
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

  15. #55

    Domyślnie

    witam,

    A u mnie górale kasują 20.000zł (robocizna) za:
    - ułożenie izolacji pod murłaty z papy izolacyjnej i dysperbitu,
    - wykonanie całej drewnianej konstrukcji dachu,
    - ułożenie izolacji z membrany wysoko pp.
    - montaż łat i kontrłat,
    - wykonanie pokrycia dachowego z dachówki zakładkowej ceramicznej z przymocowaniem (spinki), kominki went, gąsiory, pozostałe,
    - pozostała obróbka (kosze, piorunochron, obrobienie i uszczelnienie kominów, pozostałe obróbki),
    - zamontowanie okien połaciowych, wyłazów, ławy kominiarskiej
    - montaż systemu rynien Marley, wykonanie podbitki wraz z malowaniem impregnatem i docelowo 2x lakierobejcą

    Generalnie chodziła nam oto, aby nikt poza kominiarzem nie wchodził potem na dach. Udzielają gwarancji na poprawność wykonania robót (szczelność, wytrzymałość, itp).

    pozdrawiam
    Kasia i Andrzej

    Nasze zdjęcia z budowy

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar KamaG
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    199

    Domyślnie

    ile wołają teraz za postawienie więźby dachowej, bez deskowania i krycia?

  17. #57
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MAJKA537

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cena dachu wyglada tak;jeżelijest to dach dwuspadowy,bez lukaren to min.60zł[wieżba,pokrycie]bez okien połaciowych,deski okapowej i rynien.Za każdym dodatkowym utrudnieniem[lukarny,kosze,wykusze,czy dach kopertowy lub inny wymyślny]cena idzie w góre.Jest to normalna rzecz i nie powinna nikogo dziwic.Wiecej roboty,wiecej czasu;nawiaże do tego co przeczytałem 'nikt na olej z biedronki nie jezdzi'

    do iwonaszczytno-święte słowa,popieram[/quote]

  18. #58

    Domyślnie dach

    ceny za dach w nowym roku to położenie blachodachówki 20-25zł m2 dachówka 30-35zł w tym opierzenia i rynny oczywiście ceny w moich stronach

  19. #59
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gawronki

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    witam
    Dzisiaj odebrałam wycenę dachu, czterospadowy z wykuszem i wysunietym garażem. 311m2, w cenę wchodzi więźba, folia, blachodachówka, rynny, 9 okien dachowych - materiał 36 000, robocizna 12250zł
    pozdrawiam

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony