dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 17
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 323
  1. #1

    Domyślnie Mini ogródki- inspiracje

    Ma ktoś zdjęcia małych ogródków? Szukam i szukam... Ja będę mieć niestety przy szeregowcu taki maleńki skrawek,a chciałabym to jakos efektownie zagospodarować, powiększyć optycznie. Macie jakieś pomysły, sugestie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) UŚMIECH FORUM Avatar frosch
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    17.024
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    w dzienniku ew-ki sa zdjecia ogrodu jej brata
    moze cos znajdziesz dla siebe
    Nie pozwól, aby twoje marzenia zarosły chwastami...ziemia i kobieta nie powinny leżeć odłogiem...
    http://suwaczki.slub-wesele.pl/20100522580113.html

  3. #3

    Domyślnie Grupa właścicieli MINI OGRÓDKÓW

    Tak sobie pomyślałam, że może zbierze się tutaj kilka osób, które mają mini ogródki przy domku, np. szeregówce. Moglibyśmy się wymieniać zdjęciami pomysłami itp. Ja mam ogródek wielkości chusteczki do nosa 8x8m dodatkowo zakończony wałem ziemnym.
    Szukam ciekawych pomysłów, bo chciałabym cos bardziej ciekawego, niz rabatki wokół trawnika przy płocie. Macie jakieś fotki, aranżacje, pomysły?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    chciałabym cos bardziej ciekawego, niz rabatki wokół trawnika przy płocie.
    można jeszcze;
    - sam trawnik
    -same rabatki
    - trawnik wokół rabatek
    -sad
    -zagajnik
    -warzywnik

  5. #5

    Domyślnie

    Berolina uważam, że wpadłaś na bardzo dobry pomysł. Popieram Wszędzie pełno zdjęć z wielkimi i bajecznymi ogrodami, skalniakami, oczkami wodnymi... A jak to ma się do naszych mini ogródków Bedę pilnie śledzić ten wątek, bo sama posiadam niewielki i skomplikowany kawałek jeszcze ugoru. Ale wkrótce zamierzam coś z nim zrobić. Czekam na ciekawe pomysły osób, które już dokonały trudnego wyczynu- zagospodarowania swoich małych ogródków Posiadacze mini-ogródków łączmy się.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    130 m w dwóch, trójkątnych kawałkach + ok.30m żwirowego podjazdu
    Więc nawqet jeziorko i Niagara są w wersji miniaturowej ( parę kamieni i kastra budowlana z najmniejszą pompką fontannową
    Ostatnio edytowane przez hanka55 ; 18-11-2010 o 15:38

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał joan
    chciałabym cos bardziej ciekawego, niz rabatki wokół trawnika przy płocie.
    można jeszcze;
    - sam trawnik
    -same rabatki
    - trawnik wokół rabatek
    -sad
    -zagajnik
    -warzywnik
    Nie załamuj, hihihi sam trawnik. Najbardziej spodobał mi się pomysł: trawnik wokół rabatek. A tak na poważnie to można by o czymś takim pomyśleć, chociaż ja mam dodatkowe utrudnienie: dwójka małych dzieci, więc muszę mieć jeszcze miejsce na ich zabawy.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał hanka55
    130 m w dwóch, trójkątnych kawałkach + ok.30m żwirowego podjazdu
    Więc nawqet jeziorko i Niagara są w wersji miniaturowej ( parę kamieni i kastra budowlana z najmniejszą pompką fontannową








    MIniaturowe drzewka...





    Kurcze superaśny masz ten ogródek, ech kiedy w moim bedzie taka zieleń...

    Te zdjęcia przed i po gdzieś już widziałam . A te trawy, które widzę na rabatkach masz w jakichś pojemnikach? żeby się nie rozrastały??

    Haneczko mam prośbę. Czy mogłabyś pokazać dokładniej fontannę? Maży mi się, zbieram pomysły. Ja zrobię taką przeciekającą przez kamienie, bo jakbym miała pojemnik z wodą to przy mojej dzikusce działo by się, działo...
    Jak narazie mam w planie małą fontannę i kaskadę na moim wale ziemnym.
    Z tą kastrą dobry pomysł, czyli jedno z głowy, bo się zastanawiałam w czym to moje cudo zrobić. A tak w kwesti technicznej. Jak zrobiłaś tą fontannę? Kastra, do kastry fontanna, zasypałaś kamieniami i gotowe??

  9. #9

    Domyślnie

    Aguś, cieszę się, że nas przybywa, bo szczerze powiedziawszy wertuję net i nic nie mogę znaleźć. Tylko jakieś skrawki. Po niedzieli postaram się tutaj powklejać to co mam w komputerze i co mi się bardzo podoba.
    Widziałam, że też chętnie zobaczyłabyś Miejskiego ogrodnika: może ktoś się znajdzie, kto nagrał. Kiedy leciał program ja jeszcze byłam na etapie kupna działki o pow. 1000m2, więc oglądałam namiętnie, ale nie nagrywałam, chociaż... może ze dwa odcinki gdzieś mam. Poszukam i jak znajdę to jakoś to przekopiuję na dysk, bo narazie mam na VHS. A tam były same małe ogródki...

  10. #10

    Domyślnie

    A to mój wspaniały ogródek


  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    W ziemię wkopana jest mała kastra( są też duuuże 120cm średnicy!), jako zbiornik na wodę. Na dnie lezy pompa fontannowa. Pompa ma zdjęty " wytrysk", a na końcówkę nałożony wąż gumowy, który z kastry wychodzi pod kamieniami do tyłu i przeciągnięty jest do przodu pod przedostatnim, górnym kamieniem.
    Aby woda na wyciekała na boki, albo układa się kamienie na zaprawę, albo jak u nas - ze spadkiem ok.5% do środka. A koniec wężyka na górze, tuszujemy płaskim kamykiem, który rozprasza strumień podawany przez pompę.

    Tych lamp=kul już nie ma - ukradli wraz z całością instalacji tydzień temu...
    A takie oczko- to robota na 3 godziny. Tylko. A szmer miły uchu i poidło dla psów i ptaków jednocześnie. I mikroklimat dla rh

    Berolino już pisałam, że tego nasypu, zazdroszczę Ci bardzo.
    Nie trzeba robić usypiska z kamieni, tylko osadzić je w ziemi na podkładzie z folii lub betonu
    Ostatnio edytowane przez hanka55 ; 18-11-2010 o 15:39

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Wpiszcie w google "petit jardin", potem " small garden" i kliknijcie na górze grafikę.
    Pokażą się nawet maciopeństwa po 20 m2 !!!!








    A tu - całe albumy "maluchów"
    www.pennyunderwood.co.uk/ images/small.gif
    I coś specjalnie dla Berolinki :



  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał hanka55
    Tych lamp=kul już nie ma - ukradli wraz z całością instalacji tydzień temu...
    A ja właśnie patrzę na te kule i sie zastanawiam czy to kamienne czy oświetlenie. Nóż się otwiera jak coś takiego się słyszy, wrrrrrr. Gdzie takie cudo kupiłaś??


    Wielkie dzięki za opis jak zrobić kaskadkę. No wał jest niezły, tylko muszę dobrze przemysleć jego zagospodarowanie. W przyszłym tygodniu będą robić płot. U sąsiada już robi firma ogród. Umacniają nasyp betonowymi płytami. Wszystko fajnie, tylko mnie wtedy kaskada by nie weszła. No chyba, żeby poukładać na nasypie kamienie... A to co Ty masz to jakiś piaskowiec?

    No i dzięki za zdjęcia i pomysł jak przeszukać net. Zaraz wrzucam hasło w google. Aaaaa, chyba coś nie działa ten link z albumami "maluchów", albo nie potrafię tam nic znaleźć. Pozdrawiam

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Cytat Napisał Berolina
    Cytat Napisał hanka55
    Tych lamp=kul już nie ma - ukradli wraz z całością instalacji tydzień temu...
    A ja właśnie patrzę na te kule i sie zastanawiam czy to kamienne czy oświetlenie. Nóż się otwiera jak coś takiego się słyszy, wrrrrrr. Gdzie takie cudo kupiłaś??
    Massive - kule/halogeny niskonapięciowe z imitacji białego kamienia.


    Cytat Napisał Berolina
    Wielkie dzięki za opis jak zrobić kaskadkę. No wał jest niezły, tylko muszę dobrze przemysleć jego zagospodarowanie. W przyszłym tygodniu będą robić płot. U sąsiada już robi firma ogród. Umacniają nasyp betonowymi płytami. Wszystko fajnie, tylko mnie wtedy kaskada by nie weszła. No chyba, żeby poukładać na nasypie kamienie... A to co Ty masz to jakiś piaskowiec?
    Piaskowiec miękki..u nas są kamienie rzeczne, polodowcowe. A mur oporowy z betonu- świetna rzecz. Wystarczy skarpę przesunąć do muru i skośnie zrobić strumyk, wykorzystując obecność budowlańców i fakt, że mają beton
    Soiatkę zbrojeniową pewnie też, więc przy niewielkiej namowie, zrobią 2 metry korytka, które szybko wyłożysz kamieniami;D

  15. #15

    Domyślnie

    Tez sie przylacze do mini ogrodkow szerokosc 8m - dlugosc 25mb
    Zalozenie jest takie jak ponizej... chociaz nie w pelnej wersji tz okraglego klombu na trawie nie bedzie a sciezka pojdzie az do konca, bo mam tam wyjscie z drugiej strony. No i obejde sie bez roslinnego luczku kolo wyjscia



    a tutaj cos do poogladania






  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Mnie się nie za bardzo... kiczowate ciutek jakby- przerost formy nad treścią.
    Co to u licha jest toto błękitne? Sama natura.. błeee.

  17. #17

    Domyślnie

    hihi Mirek jakie blekitne ? gdzie to blekitne ? nie zabardzo przygladalam sie tym zdjeciom, bo to nie moj kierunek ... ale moze komus sie przyda

    a dlaczego taki mini ogrodek nie moze byc kiczowaty ja to ogolnie wybetonowala bym wszystko, wstawila wielkie betonowe donice z trawa bambusowa... zrobila sciezki z drewna i ...... wygonili bym mnie chyba ze wsi

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Na pierwszej fotce błękitne, na drugiej to nawet granatowe.. niby kałużę udaje?
    A betonuj.. , to twoje..tyle,że nie nazywajmy tego ogródkiem

  19. #19

    Domyślnie

    aaa, na pierwszym to podsypana skarpa .. w srodku jest "kaskadowy" strumyczek na drugim to tez kamyczki, chyba ma to jeziorko przedstawiac ale ogolnie nie wiem co projektant mial na mysli

    dlaczego nie ogrodek, takie ala japonskie sa tez w takiej koncepcji... ja tych traw mialabym sporo i nawet klonik znalazl by miejsce w tym betonie i jakas wierzba tez hihi ale mi to ogolnie jest rybka jak sie nazywa, bo za zielenina i tak za bardzo nie przepadam

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mohag - nie rozczarowuj mnie, bardzo Cię proszę.

    Jak to najchętniej wybetonowałabyś wszystko . Nie wierzę, że nie lubisz kwiatków i innej zieleninki.
    W Anglii to Hindusi wszystko zaraz betonują, ale żeby Ty .

Strona 1 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony