dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 17
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 323
  1. #21

    Domyślnie

    Sonis, no musze Cie rozczarowac, moze nie do konca ale jednak ja jestem z tych co maja traume ogrodnicza
    Mieszkalam kiedys w domu z ogrodem 1000m2, do tego wielkie drzewa owocowe... nie tylko nasze ale i sasiadow. Jak sobie pomysle o tych taczkach jablek, sliwek, gruszek ktore rok w rok trzeba bylo wywozic, to mi sie slabo robi byl taki okres ze nie mozna bylo dziecia na ogrod wypedzic bo os bylo wiecej niz trawy na trawniku przez te cholerne spady.... koszenie trawnika bylo tez niezlym przedsiewzieciem a juz o lisciach przed zima nie powiem ani slowa Oczywiscie jak komus to nie przeszkadza to jest okejos, ja wolalam z dzieciem siedziec na basenie niz zajmowac sie takimi robotami.

    ale zeby Ciebie nie rozczarowac do konca, to zielenina zajmuje sie tez obecnie w moim mini mieszkaniowym ogrodku.. oto dowod





    pozniej wyglada to tak



    to z drugiej strony i jak widzisz prawie wszystko mam w doniczkach albo w betonowych gazonach





    trawe odnawiam srednio raz na dwa lata mam 20 cm ziemi a pod spodem piach rzeczny i pomimo wszystkich zabiegow mozna sobie w leb strzelic.... gdybym wiedziala to wczesniej, to taras poszedlby az do zywoplotu i miala bym spokoj. Dlatego teraz przy tak malym ogrodku w szeregowce zrobie to calkiem inaczej, trawy prawie w ogole nie bedzie... reszta ktora tam zasiedle bedzie z sortu "nic nie trzeba przy mnie robic"

  2. #22

    Domyślnie

    No proszę a mi się marzy choćby kawałek trawki. Wychowałam się na betonowym podwórku i mamna tym punkcie uraz z dzieciństwa. Wkrótce zamieszkam niestety też w szeregówce. Możliwości nie ma wielkich na stworzenie pięknego ogrodu, ale jest szansa na małą namiastkę zieleni. Może macie jakieś propozycje, zdjęcia, pomysły na rozplanowanie wąskiego kawałka ziemi, znajdującego się przy budynku mieszkalnym oraz betonowym murze otaczającym działkę??

  3. #23

    Domyślnie

    A ja mam ostatnio doła . Jestem załamana tym moim ogródkiem wielkości chusteczki. Marzył mi się ogród a mam taras... Nawet dla dzieci za mało miejsca do biegania... A chciałam i piaskownicę i huśtawkę, pergolkę ławeczkę fontannę... ;( Chyba z większości muszę zrezygnować, bo co da się zrobic na 60 m2??!!

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Huśtawkę stojącą w zagłebionej piaskownicy, na betonowych słupach.Dookoła border ok.60cm z miękkiej wykładziny elastomerowej ( łatwiej zmiatać piasek i w razie upadku z huśtwaki - sprężynuje)
    http://forum.muratordom.pl/wiewtopic...e+nawierzchnie

    Gdy dzieci dorosną, wybierzesz piach, dasz folię i będzie oczko wodne!
    Wzdłuż płotu i na skarpie nasadzenia od największych do miniatur + strumyk na skarpie, a na środku placyk z trawką ))

    Co do miejsca do biegania..
    Cieszcie się, że macie dom! Bo radość to podstawa każdego działania.
    I ona daje uśmiech na buzi. Wielkość ogródka to tylko wyzwanie, któremu trzeba sprostać.
    Ogrodu w całości się nie betonuje, a rośliny przez 2 lata można spokojnie przesadzać, bez większych komplikacji, więc potraktuj je teraz jako meble, które w razie czego przeniesiesz w inne miejsce. ( tak, przynajmnie ja robię w każdym od nowa urządzanym, swoim ogrodzie).
    Kto powiedział, że dzieci muszą mieć wybieg wielkości parkuru? Ile godzin dziennie biegają? Toż to nie maratończycy
    Więc, Słońce!
    Głowa do góry! No, chyba,że wolałabyś zamienić swój domek na bezproblemowe, komfortowe M-4 w bloku?!
    Chętnych będzie co niemiara, bo Twoje kłopoty, będą dla nich RADOŚCIĄ

  5. #25

    Domyślnie

    Dzięki za słowa otuchy. Muszę przyznać Ci rację, teraz mam takie piękne, bezproblemowe M3 z całymi 38 metrami. Ten mój maleńki ogródek będzie prawie 2x większy niż moje obecne mieszkanie.... Narazie robi mi się płot, wyszedł chyba zbyt pomarańczowy, sąsiedzi zrobili zielony i wygląda o niebo lepiej. Kurcze, spaprałam sprawę... Jak się wkurzę to go przemaluję na coś w brązie ciemniejszego, bo zielonego to już chyba nie da się zrobić... Zielony chyba by się tak nie rzucał w oczy i powiększyłby przestrzeń... choliwka, przekombinowałam...

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Echeeeeeeeeeeeeeee
    Zielony zaciera granice i optycznie powiększa przestrzeń.
    Ale... ogród japoński lubi czerwienie i pomarańcze ( wiśnie japońska), więc jesli będa miniatury lub formowane kule na kijku, to kolor ogrodzenia tylko podkreśli zieleń i formę drzewek

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał hanka55
    Echeeeeeeeeeeeeeee
    Zielony zaciera granice i optycznie powiększa przestrzeń.
    Ale... ogród japoński lubi czerwienie i pomarańcze ( wiśnie japońska), więc jesli będa miniatury lub formowane kule na kijku, to kolor ogrodzenia tylko podkreśli zieleń i formę drzewek
    I co ja mam teraz zrobić ?? Japońskiego nie chcę, bo tam dużo kamyczków, a moje dziecko nic tylko by rzucało tymi kamykami... Pomalować płot na zielono?? Ale ze mnie gapa... a wystarczyło zapytać...

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał hanka55
    Dzięki. Juz podjełam decyzję. Płot zostanie przemalowany na zielono. Szkoda, że tak wtopiłam z tym kolorem, bo teraz to już pozostanie chyba tylko farba w zielonym kolorze...

    Przed chwilką oglądałam super program o małych ogrodach na BBC Prime Model Gardens. Jutro też leci o godz.11tej.

  10. #30

    Domyślnie

    Leci fajny program o takich mini ogródkach na BBC Prime, wygląda na to, że codziennie o godz.11tej. Nazywa się Model Gardens.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie



    Mohag - to Ty ?
    Fajna babka z Ciebie, a nie mogłabyś się do nas obrócić chociaż troszeczkę ?
    I przy roślinkach coś jednak dłubiesz, więc nie jest tak źle.

    Ladny ten Twój ogródek, a już się bałam, że tylko beton straszy .

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    A, to...skarpa Beroliny


    w niedalekiej przyszłości, rzecz jasna

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał hanka55
    A, to...skarpa Beroliny


    w niedalekiej przyszłości, rzecz jasna
    Kurcze fajna! już się nie mogę doczekać. Póki co męczę się z łazienką, muszę poukładać płytki i pozamawiać wyposażenie. Potem chyba dalej wnętrza, bo muszę zamówić kuchnię, drzwi i schody, na to się długo czeka. Ogródek niestety odłogiem leży...

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał Berolina

    Ewa to Twoj ogródek? Jest boski, a te ścieżki i bukszpanik? przycięty. Extra!
    Mojego brata

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka
    Mojego brata
    No to masz zdolnego brata, super

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał Berolina
    Cytat Napisał Ew-ka
    Mojego brata
    No to masz zdolnego brata, super
    o tak jest moim niedośćigłym wzorem np ...bukszpany sam sobie wychodował , wszystkie cięcia ,formy na roślinach uczył sie z książek ...trawa w jego ogródku jest jak najlepszej jakości dywan perski - nigdy w życiu nie będę mieć takiego ale na takiej powierzchni -można pielęgnację zrobić w tri-miga ale trzeba też to lubić

  17. #37

    Domyślnie

    Ew-ka...


    Czy mogłabyś zamieścić wiecej zdjęć z ogrodu brata? Jest cudny. Bardzo jestem ciekawa jak wygląda wejści do ogrodu i przedogródek. Jeżeli brat sie zgodzi to proszę o wiecej ....

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renuszka
    Ew-ka...


    Czy mogłabyś zamieścić wiecej zdjęć z ogrodu brata? Jest cudny. Bardzo jestem ciekawa jak wygląda wejści do ogrodu i przedogródek. Jeżeli brat sie zgodzi to proszę o wiecej ....
    niestety nie ma przedogródka -do ogrodyu jest wejście z tarasu lub garażu ( ogródek ma kształt litery L ( jest jeszcze pare zdjęć w moim dzienniku str 5)
    Ostatnio edytowane przez Ew-ka ; 03-05-2010 o 14:55

  19. #39

  20. #40

    Domyślnie

    Są bardzo fajne programy o małych ogrodach na BBCPrime, niestety po angielsku, ale mozna pooglądać i chwycić pomysły. Ja już nauczona doświadczeniem nagrywam.

    Programy to:
    "Garden Challenge" od pon.-pt. o godz.11tej
    "Small Town Gardens " środy o 19.30, powtórki czwartek 10.00

Strona 2 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony