dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 17
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 323
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    AGNIESZKA31

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    586
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    http://picasaweb.google.com/aszelma/Kwiaty02
    Mieszkam w Anglii,może komuś sie spodoba kompozycja na mojej ulicy,i pare drobiazgów z ogródka--mini ogródka mojej koleżanki.Mają fajny kwiatek Lobelia Compact Crystal Palace który dodaje uroku każdemu klombowi.
    marzenia dobre są -bo są

  2. #42
    elutek
    Guest
    elutek

    Domyślnie








    kilka zdjęć z mojego mini - ogródka...

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał elutek







    kilka zdjęć z mojego mini - ogródka...
    A nie wygląda jak miniogródek. Śliczne te słoneczniki

  4. #44

    Domyślnie

    Już pisałam w osobnym wątku. Ale napiszę i tutaj Właśnie znalazłam info, że TVN Style wznawia program "Miejski ogrodnik". Dla nas posiadaczy małych ogródków ten program jest wręcz idealny. Nie wszystkie rośliny można u nas sadzić, ale same pomysły są po prostu boski. HURA!! Premiera 3 września.

  5. #45

    Domyślnie

    To i ja pokażę swój mini ogródek - około 80m kwadratowych
    Dużego wyboru nie miałam, kupiliśmy domek "z drugiej ręki" ze zrobionym ogrodem, który akurat nie za bardzo mi się spodobał i staram się wprowadzać teraz swoje poprawki. W tym roku zrobiliśmy mini oczko z kaskadką, oświetlenie i drewutnie oraz domek na narzędnia na tyłach domu. Zostaje jeszcze dosadzenie kilku drzewek, poprzesadzanie niektórych krzaków... ale to już chyba w przysżłym roku
    A teraz fotki:




  6. #46

    Domyślnie

    Śliczny ogródek Ninus Może masz jeszcze jakieś fotki??

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To i ja dołączę z moim mini, mini, mini frontowym dopiero co zrobionym:













    Tam gdzie jest pusto w rogach mają jeszcze dojść różaneczniki i jeszcze bardzo bym chciała takie lizaki szczepione na patykach.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ninus
    To i ja pokażę swój mini ogródek - około 80m kwadratowych
    Dużego wyboru nie miałam, kupiliśmy domek "z drugiej ręki" ze zrobionym ogrodem, który akurat nie za bardzo mi się spodobał i staram się wprowadzać teraz swoje poprawki. W tym roku zrobiliśmy mini oczko z kaskadką, oświetlenie i drewutnie oraz domek na narzędnia na tyłach domu. Zostaje jeszcze dosadzenie kilku drzewek, poprzesadzanie niektórych krzaków... ale to już chyba w przysżłym roku
    A teraz fotki:



    Jestem pod wrazeniem! Super ogródek!

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    To i ja dołączę z moim mini, mini, mini frontowym dopiero co zrobionym:













    Tam gdzie jest pusto w rogach mają jeszcze dojść różaneczniki i jeszcze bardzo bym chciała takie lizaki szczepione na patykach.

    Soniko, te Twoje rabatki już w tej chwili wygladają fajnie. Zaintrygowałaś mnie tymi szczepionymi lizakami, masz jakaś fotkę z netu jak to wygląda??

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aguś83
    Śliczny ogródek Ninus Może masz jeszcze jakieś fotki??
    Mogę jeszcze coś cyknąć, tylko że nie ma już czego za bardzo pokazywać w stanie obecnym
    Pozdrawiam

  11. #51

    Domyślnie

    Wczoraj bylam w pierwszej porządnej szkółce. Z wrażenia nie mogłam zasnąć I mam pytanko. Na moim sławetnym wale będę mieć płot-siatkę. Od strony wewn. przy płocie mam zamiar sadzić jakieś iglaczki, najpewniej na takich tarasach. Ale tak sobie pomyślałam, że może oprócz iglaków na płocie puścić sobie winobluszcz, nawet mam już szczepki. Co o tym myślicie? Nie zarośnie mi to potem pół ogródka?? albo co gorsza nie zagłuszy iglaczków??

  12. #52

    Domyślnie

    będziesz miała troszkę pracy z wyciąganiem go z iglaczków, ale to nic strasznego, pod warunkiem, ze robisz to często - np co dwa tygodnie, bo wlezie na nie na pewno; czy nie zarośnie pól ogrodu..? będzie próbował, ale sekator go doskonale powstrzyma a ciecie znosi doskonale, zwłaszcza pięciolistkowy

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał paskud
    będziesz miała troszkę pracy z wyciąganiem go z iglaczków, ale to nic strasznego, pod warunkiem, ze robisz to często - np co dwa tygodnie, bo wlezie na nie na pewno; czy nie zarośnie pól ogrodu..? będzie próbował, ale sekator go doskonale powstrzyma a ciecie znosi doskonale, zwłaszcza pięciolistkowy
    Zrobiłam ok. 20 sadzonek oczywiście nie wszystkie trafią na mój 8 metrowy płot. Reszta trafi na wieś. Cieszę się, że mogę go posadzić, mam nadzieję, że się te odszczepki ukorzenią. Pozdr.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ninus
    To i ja pokażę swój mini ogródek - około 80m kwadratowych
    Dużego wyboru nie miałam, kupiliśmy domek "z drugiej ręki" ze zrobionym ogrodem, który akurat nie za bardzo mi się spodobał i staram się wprowadzać teraz swoje poprawki. W tym roku zrobiliśmy mini oczko z kaskadką, oświetlenie i drewutnie oraz domek na narzędnia na tyłach domu. Zostaje jeszcze dosadzenie kilku drzewek, poprzesadzanie niektórych krzaków... ale to już chyba w przysżłym roku
    Ninus a ten murek kamienny robiłaś sama? Marzy mi się, aby na moim wale zrobić murki, tarasy z kamieni, ale nie wiem jak to ugryźć... No i jeszcze pytanko o border: jest drewniany?

  15. #55

    Domyślnie Owoce w MINI ogródku

    Marzą mi się jakieś owoce w ogródku, aby dzieci miały radochę ze zbierania plonów . Planuję: borówkę amerykańską, ze dwa krzaczki truskawek i poziomek, no i może jakieś dzrzewko. No właśnie jakie? Gdzieś wyczytałam, że jest jakaś odmiana jabłoni (kolumnowa?), którą można wsadzić do doniczki, nie rozrasta sie na boki, jakieś można uprawiać w formie przylegającej do murów. Pomóżcie, bo nie mam pomysłu, gdzie takich odmian szukać

  16. #56

    Domyślnie

    Robiłam rozeznanie na allegro i o dziwo wybór wcale nie jest mały!
    Wysłałam zapytanie i dostałam takie odpowiedzi:

    -czereśnia sylvia o karłowej koronie - zajmuje mało miejca i ma smacznne owoce
    -czereśnia zwisająca - o zwisających gałęziach - również bardzo smaczna o duzych soczystych owocach - też nie potrzebuje dużo miejsca.
    -Morela compacta - jest to drzewo które kształtuje koronę w formie krótkopędów.
    -Wszystkie jabłonie sa na podkładkach niskopiennych
    -Grusza David

    i jeszcze:

    -śliwa renkloda olbrzymia http://www.allegro.pl/item227004579_...towy_hit_.html

    -nektarynka fantasia http://www.allegro.pl/item227004570_..._fantasia.html

  17. #57

    Domyślnie

    robię też rozeznanie, czy w takim małym ogródku można mieć jakieś drzewko owocowe, o dziwo można. Więcej w wątku:

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=110684

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Berolina
    (...) -Wszystkie jabłonie sa na podkładkach niskopiennych
    a co to jest takiego podkładka niskopienna..?

    niskopienność - to jeden z elementów cechujacych koronę drzewa, a dotyczy tego na jakiej wysokości do ziemi są pierwsze gałęzie.

    istnieją podkładki silnie rosnące, pól karłowe i karłowe.
    a podkładka w dużej mierze determinuje siłę wzrostu drzewka. Niestety wraz ze zmniejszeniem rozmiarów drzewka - podkładka karłowa następuje zmniejszenie rozmiarów systemu korzeniowego - drzewo wymaga nawadniania, intensywnego nawożenia, prowadzenia przy paliku, aby się nie wyłamało.
    wracając do cytowanego sformułowania nie wszystkie jabłonie są produkowane na podkładkach karłowych nazywanych potocznie i całkowicie błędnie niskopiennymi - drzewo silnie rosnace może być niskopienne, a i odwrotnie - karłowe wysokopienne.

    opisane wyżej drzewa to raczej nowość na Polskim rynku i aj osobiście podchodził bym do nich z rezerwą. [niech sie wypowie jakiś Sadownik ]

    jeśli ktoś lubi zabawę i chce mieć małe drzewko to sugerował bym posadzić jabłoń na podkładce półkarłowej, ograniczać jej wzrost za pomocą odpowiedniego cięcia - zastąpienie przewodnika słabiej rosnącym pędem bocznym oraz poczytać o cieciu "na krótkopędy" [nie dotyczy bardzo maluśkich ogródków]

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał paskud
    Cytat Napisał Berolina
    (...) -Wszystkie jabłonie sa na podkładkach niskopiennych
    a co to jest takiego podkładka niskopienna..?

    niskopienność - to jeden z elementów cechujacych koronę drzewa, a dotyczy tego na jakiej wysokości do ziemi są pierwsze gałęzie.

    istnieją podkładki silnie rosnące, pól karłowe i karłowe.
    a podkładka w dużej mierze determinuje siłę wzrostu drzewka. Niestety wraz ze zmniejszeniem rozmiarów drzewka - podkładka karłowa następuje zmniejszenie rozmiarów systemu korzeniowego - drzewo wymaga nawadniania, intensywnego nawożenia, prowadzenia przy paliku, aby się nie wyłamało.
    wracając do cytowanego sformułowania nie wszystkie jabłonie są produkowane na podkładkach karłowych nazywanych potocznie i całkowicie błędnie niskopiennymi - drzewo silnie rosnace może być niskopienne, a i odwrotnie - karłowe wysokopienne.

    opisane wyżej drzewa to raczej nowość na Polskim rynku i aj osobiście podchodził bym do nich z rezerwą. [niech sie wypowie jakiś Sadownik ]

    jeśli ktoś lubi zabawę i chce mieć małe drzewko to sugerował bym posadzić jabłoń na podkładce półkarłowej, ograniczać jej wzrost za pomocą odpowiedniego cięcia - zastąpienie przewodnika słabiej rosnącym pędem bocznym oraz poczytać o cieciu "na krótkopędy" [nie dotyczy bardzo maluśkich ogródków]
    ło matko! trochę to wszystko skomplikowane. A dlaczego cięcie na krótkopędy nie dotyczy bardzo maluśkich ogródków?? Kurka muszę się w takim razie bardzo mocno zastanowić nad tymi drzewkami, może znajdę jakąś szkółkę z drzewkami owocowymi i tam ich przepytam. A nie wiesz przypadkiem, które drzewko można prowadzić przy murze (gałązki na murze)? Widziałam kiedyś takie coś w jakimś programie telewizyjnym...

  20. #60

    Domyślnie

    Nie dotyczy maluśkich ogródków bo w ogródeczku np. 4x4 takie drzewko może być też dosyć duże.
    Pytasz jakie drzewko nadaje się do prowadzenie przy np. murze..? - nie ma takich drzewek, które robią to same z siebie. Taki efekt po prostu uzyskujemy przez odpowiednie cięcie i prowadzenie młodego [i starego również] drzewka. Nadają sie do tego prawie wszystkie drzewka o niezbyt silnym wzroście, a zwłaszcza jabłonie i grusze. Jest to moda wymyślona w krajach "bardziej rozwiniętych ogrodniczo" a u nas bardzo rzadko spotykana.

    Jeśli interesuje Cię troszkę więcej na ten temat poniżej umieszczam autorskie zestawienie poszczególnych rzadko spotykanych sposobów prowadzenia korony drzewka owocowego.


Strona 3 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony