dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 13
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 253
  1. #201

    Domyślnie

    Witam, wszystkich sympatyków benia, szczerze powiedziwszy ja sama dokładnie też nie wiem o co chodzi z tymi metrami bo sama kiedyś liczyłam i też mi sie coś niezgadzało. dziś mamy juz strop i nie wiem jak z górą , ale na dole na pewno niczego bym nie zmniejszyła. W ogóle u nas na początku wszyscy komentowali, że po co nam taki duży dom , a teraz juz wcale nie wydaje mi się duży , bardziej jako wystarczqający. MAm jeszce pewne obawy co do salonu. mam nadzieje , że po wstawieniu kanap i telewizora nie powiem, że za mały, ale do tego jeszcze długa droga. My również dokonaliśmy kilka zmian, ale raczej sa to zmiany kosmetyczne Nie naruszające fundamentów i konstrukcji dachu. Pozdrawiam i życze powodzenia.

  2. #202
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    k.ziomek

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    1

    Domyślnie benedykt 2

    Cytat Napisał doska
    My budujemy pod Wrocławiem a teraz powoli szykujemy sie do zalewania stropu nad garażem. Budujemy systemem gospodarczym i na razie bez ekipy. Już nie mogę doczekać się dachu
    witam, jestem z okolic Wrocławia, czy jest szansa zobaczyć Benedykta na żywo?

  3. #203

    Domyślnie

    Mam pytanie do wszystkich którzy zrobili już więźbę na swoich Benkach, ile wam poszło drzewa, tylko na więźbę bez ewentualnego deskowania?
    Zbudowaliśmy Benedykta II. Wreszcie mieszkamy.

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał pidzyn
    Mam pytanie do wszystkich którzy zrobili już więźbę na swoich Benkach, ile wam poszło drzewa, tylko na więźbę bez ewentualnego deskowania?
    tyle co podane w projekcie, chociaż my troche przerabialiśmy lukarny to trochę więcej. w naszym wykazie więźby nie były uwzględnione deski okapowe

  5. #205

    Domyślnie

    Witam , my zakupiliśmy 21 cm3 drzewa, z czego ok. 2 kubików zostało, przy czym całą konstrukcje mamy drewnianą, bez tych stalowych elementów. Szczerze powiem , że mamy też godnych polecenia cieśli, którzy zrobili nam dach dosłownie w 6 dni( więźba, foliowanie + deskowanie pod "karpówkę". do tego nie mamy tych stalowych słupów, tylko pięć słupów drewnianych, wmontowane w ścianki działowe.

  6. #206

    Domyślnie Benedykt 33

    Witam,

    my też budujemy Benedykta tylko że III z drobnymi zmianami. W poniedziałek 31. 08 zalewamy strop.

    Pozdrawiamy
    Kamila&Grzegorz

  7. #207

    Domyślnie

    w sumie nie ważne chyba który Benedykt, myslę , że każdy z budujących po postawienieu benia stwierdza, że dom jest na parwdę duży i okazały. pozdrawiam i życze wszystkim wytrwałości w budowaniu

  8. #208

    Domyślnie

    Dzieki wielkie za info.
    Więźba gotowa. Wyszło 12,8 kubików ale ciut ścinków zostało (kilka nawet 2 metrowych). Będziemy jednak dokładać jętki na lukarnach żeby zrobić wentylowany w całości strych, więc dojdzie jakieś 0,5 kubika.

    PS. Też mamy konstrukcję dachu bez tej stalowej ramy i słupów. Wszystko drewno.
    Zbudowaliśmy Benedykta II. Wreszcie mieszkamy.

  9. #209

    Domyślnie

    Dagne, wklej więcej fotke z wnętrza, bo budynek wygląda na projekcie na duży, ale tka z tych fotek co udało mi się znaleźć na necie to jednak salon ma taki sobie, może mi się tylko tak wydaje

  10. #210

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Na wstępie przepraszam, że zaniedbałam ten wątek- przez to z galerii zdjęć Benedykta zrobiło się forum dyskusyjne Maja ma juz 3 miesiące i może uda mi się teraz troszkę uzupełnić zasoby fotograficzne i tu pouzupełniać braki. Jednak nie będą to najatrakcyjniejsze zdjęcia, bo mamy w domu jeszcze zupełne pusto, głównie graty młodejAle może się komuś przyda

  11. #211
    Lider FORUM (min. 2800)
    jessi

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    2.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    168

    Domyślnie

    witam to czekamy na obiecane zdjecia wstawiaj !!! na pewno bedą super

  12. #212

  13. #213

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dagne
    Witam wszystkich. Na wstępie przepraszam, że zaniedbałam ten wątek- przez to z galerii zdjęć Benedykta zrobiło się forum dyskusyjne Maja ma juz 3 miesiące i może uda mi się teraz troszkę uzupełnić zasoby fotograficzne i tu pouzupełniać braki. Jednak nie będą to najatrakcyjniejsze zdjęcia, bo mamy w domu jeszcze zupełne pusto, głównie graty młodejAle może się komuś przyda
    gratuluję córeczki ; z tego co pamiętam termin miałaś gdzieś na lipiec, i sądziłąm, że minie rok nim znowu pojawisz się na forum
    czy mogłabyś mi przypomnieć nazwę studia kuchennego, w którym pracuje Twój brat?

  14. #214

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga-S
    http://aga-s.fotosik.pl/albumy/698289.html
    Agnieszko gratuluję, dom już wybudowany, a Ty dopiero teraz pokazujesz zdjęcia? widzę, że na dachu masz karpiówkę wymarzoną mojego męża, ale ja nie chciałam się na nią zgodzić

  15. #215

    Domyślnie

    No fakt, czasu mało i niestety nei mam kiedy zrobić zdjęć. To znaczy czas może jest ale jest taki bałagan, że wstyd nawet to fotografować. Niedługo planujemy generalne sprzątanie to moze po nim uda mi się kilka zdjeć pstryknąć nim znów wprowadzimy twórczy nieład

    Mój brat już tam nie pracuje, bo przejmuje interes rodzinny (hotel na Mazurkach), ale jego przyjaciele nadal to prowadzą. Studio KLIK w Raszynie przy al. Krakowskiej. www.studiokilk.pl

    Pozdrawiam

  16. #216

    Domyślnie

    Witam, wszystkich "budowlańców" Renato widzę, że u WAs nic nie ma przestojów, tylko praca wre My na zime , zapadliśmy w sen zimowy i budowę odłożyliśmy do wiosny ale cały czas o niej myślę układam wnętrza, bo boję się spotkania z elektrykiem , który zapytanie gdzie chce ieć to i tamto, zatem myślę usilnie i projektuję wnętrza , narazie w swojej głowie. Widzę tez, że masz projekt kuchni, czy masz może jakiś program do polecenia, czy wykonywała go jakaś firma, która póżniej np. takie kuchnie montuje? Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje za Twoją galerię

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga-S
    Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje za Twoją galerię
    bardzo proszę
    projek kuchni robiły nam dwa niezależne studia kuchenne, ale jeszcze się nie zdecydowałam kto go wykona, bo ceny mają kosmiczne
    a prace u nas idą pełną parą cały czas coś się dzieje na zewnątrz zostały jeszcze schody wejściowe do zrobienia, przęsła w ogrodzebiu i ogród, ale ogród to już na wiosnę a reszta się robi, troche zalegam ze zdjęciami, ale w tym tygodniu postaram się nadrobić zaległości

  18. #218
    Lider FORUM (min. 2800)
    jessi

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    2.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    168

    Domyślnie

    Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku


    życzy Jessi

  19. #219

    Domyślnie

    RenataS, u was widzę kończycie wszystko na tip top. Piękna ta łazienka na dole. Jak z "żurnala" My niestety mieszkamy prowizorycznie. Troszke nas na razie przerosły koszty. Wszystko nie pokończone, żadnych lamp, sufitów podwieszonych, mebli, itd. Kończymy pomalutku. Dlatego nei chciałam wklejać zdjeć bo nei ma nawet czym sie chwalic. Ale tak juz zaniedbałam własna galerię, że aż wstyd!!!

    A więc tak to póki co wygląda:



    Tu widać pojemność wyspy





    Mamy 4 pokoje a gnieździmy się w jednym:


    A tu widać prowizoryczność i stopień "niedokończenia". Widac też kto rządzi w naszym domu


    Ona rządzi:


  20. #220

    Domyślnie

    Założyłam swoja galerię po czym potraktowałam ja po macoszemu. Wątek tak odpłynął, że to przestała być moja galeria. Przepraszam wszystkich i obiecuję, ze wróciłam teraz na dobre....a przynajmniej na tyle na ile Majka mi pozwoli

    Oczywiście nadal proszę o aktywność innych Benedyktowiczów- takie było założenie tej galerii: dla wszystkich fanów Benia. Wasze rosną wspaniale.


    Ponieważ nie mamy chwilowo zdjęc ukończonego salonu- wklejam to co zaszczyci nasz salon jak tylko sie dorobimy...albo jak ktoś postanowi nam to ewentualnie kupićSzukamy chętnych

    Taka oto kanapa stanie przed tv:





    A takie cuda staną przed kominkiem, tyle, ze w kolorze turkusowym (prawie na samym dole wzornika):




    A to do korytarza, co by sadzać cztery litery gdy chce się założyć buty




    Takie coś ewentualnie do kanapy:


Strona 11 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony