dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie niewidoczne ogrodzenie dla psa - czy to dziala?

    http://www.allegro.pl/item208658804_...ektryczna.html

    czy ktos z Was ma cos takiego?
    Czy to faktycznie dziala na kazdego psa?
    Nasz psior pod nasza nieobecnosc zmyka przez siatke i urzadza sobie wycieczki.
    A to duzy pies ( fila brasileiro) i boje sie ze zrobi komus krzywde podcza eskapady. Kojca nie chce mu robic , nie moge patrzec na psy ktore calymi dniami siedza w klatec. Chcialabym aby mial swobode poruszania sie nadal po calym ogrodzie ale zeby nie mial mozliwosci przechodzenia przez ogrodzenie.
    Podwyzszanie ogrodzenia to raczej nic nie da, mamy 2 m siatke, on sie wspina po niej jak po drabinie.
    Dlatego pomyslalam o takim niewidczonym ogrodzeniu.
    Prosze o opinie. Dzieki.

  2. #2

    Domyślnie

    My nie mamy takiego ogrodzenia, ale mamy obroże treningowe elektryczne. Wiem, że jest wielu przeciwników takiego sprzętu, ale ja sobie bardzo chwalę. Też mam duże molosy w domu i nie mogę pozwolić sobie na jakieś nieprzewidziane wybryki z ich strony. A taka obroża psa nie kaleczy, ale bardzo szybko uczy, czego nie należy robić. A impuls elektryczny podobny jest do "kopnięcia" np przy ściąganiu swetra, więc nie jest jakoś specjalnie bolesne.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar jea
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.548

    Domyślnie

    ...droga ta smycz...
    Urodziłem się zmęczony-więc żyję by odpocząć

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Biała
    My nie mamy takiego ogrodzenia, ale mamy obroże treningowe elektryczne. Wiem, że jest wielu przeciwników takiego sprzętu, ale ja sobie bardzo chwalę. Też mam duże molosy w domu i nie mogę pozwolić sobie na jakieś nieprzewidziane wybryki z ich strony. A taka obroża psa nie kaleczy, ale bardzo szybko uczy, czego nie należy robić. A impuls elektryczny podobny jest do "kopnięcia" np przy ściąganiu swetra, więc nie jest jakoś specjalnie bolesne.
    No wlasnie wiem ze sa przeciwnicy, ale nie widze innego rozwiazania dla naszego filka. Wiem ze kopniecia nie sa bolesne tylko nieprzyjemne. Zreszta nie od razu kopie, najpierw obroza daje sygnal dzwiekowy i zazwczyaj psy juz po tym dzwieku dalej nie ida, wiec impulsy ich nie chwytaja.

    jea no droga niestety ale coz zrobic? nie zaloze na gorze ogrodzenia kolcow bo sie biedaczysko pokaleczy, na lancuch go nie bede przypinac bo mi sie serce kroi. Chyba nie mam wyjscia jak kupic to to.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Moi dawni sasiedzi mieli takie obroze dla swoich psow. Dzialke mieli nie ogrodzona, a ja zawsze sie dziwilam , ze dalej jak do granicy dzialki nie podejda. Nawet jak ktos przechodzil z psem to psy zatrzymywaly sie i dalej nie wychodzily.Na poczatku tez troche mi bylo ich szkoda , ze nosza takie obroze, ale naprawde jest to bardzo dobry sposob na takie uciekajace psy. Na poczatku moc w obrozy byla troche mocniejsza a pozniej kiedy psy wiedzialy ,ze cos je drazni w momecie podchodzenia do granicy dzialki i sobie to zakodowaly, moc zostala zmniejszona do minimum.

  6. #6

    Domyślnie

    A sa modele na tesciowe ale dzialajace odwrotnie jak podejdzie do granicy naszej posesji to wtedy prad poplynie... tylko musi byc jakies takie bardziej ozdobne zeby sie nie kapnela i nie wyczula podstepu

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogo5660
    A sa modele na tesciowe ale dzialajace odwrotnie jak podejdzie do granicy naszej posesji to wtedy prad poplynie... tylko musi byc jakies takie bardziej ozdobne zeby sie nie kapnela i nie wyczula podstepu
    Też jestem zainteresowana

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lili Lili
    Cytat Napisał gogo5660
    A sa modele na tesciowe ale dzialajace odwrotnie jak podejdzie do granicy naszej posesji to wtedy prad poplynie... tylko musi byc jakies takie bardziej ozdobne zeby sie nie kapnela i nie wyczula podstepu
    Też jestem zainteresowana
    Znalazlem na szczekanie
    http://allegro.pl/item206471827_obro...kuteczna_.html
    zawsze lepsze cos niz nic ale bede szukal dalej... mam nowy cel w zyciu

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogo5660
    A sa modele na tesciowe ale dzialajace odwrotnie jak podejdzie do granicy naszej posesji to wtedy prad poplynie... tylko musi byc jakies takie bardziej ozdobne zeby sie nie kapnela i nie wyczula podstepu


    bonnie dzieki za posta, widac ze to w takim razie dziala .
    Wlasnie wyliczylam ilosc kabla mi potrzebnego i daje do wyceny ile mnie to bedzie kosztowalo. Jest tez bezprzewodowe ogrodzenie, radiowa metoda, ale jeszcze drozsze.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja założyłem takie ogrodzenie niewidzialne, bo mój owczarek zaczął sukcesywnie przeskakiwać przez płot do suczki sąsiadów. Wkurzać mnie to zaczęło bardziej dopiero jak zaczął się jeszcze podpkopywać pod kojec sąsiada...polecam artykuł, który pomógł mi wybrać sprzęt, bo zastanawiałem się jescze nad pastuchem, ale to niewidzialne ogrodzenie super:
    xxxx
    Doradzę jedynie, że jak ktoś ma psa z grubszym włosiem to dobrze jest wygolić ten kawałek miejsca, gdzie będą elektrody od obroży
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 16-08-2017 o 17:50 Powód: link do reklamy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony