dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Rośliny cebulowe

    Witam,

    w ubiegłym roku posadziłam sporo krokusów i tulipanów, były śliczne i pięknie mi sie rozmnożyły, więc idę dalej, ale niewiele wiem więc proszę o pomoc, jak zwykle.

    więc, po kolei: czy narcyzy, żonkile, irysy, też sadzi się wczesną jesienią?

    oprócz tulipanów, krokusów, hiacyntów, narcyzów, żonkili i irysów, na jakie cebulowe jeszcze warto zwrócić uwagę? (w sensie - żeby ładne były )

    i - nie śmiać się - czym sie różnią irysy z kłączy od irysów cebulowych?

    aha, i jeszcze jedno, tulipany i krokusy pięknie mi sie rozmnożyły, ale hiacynty nic a nic. Po trzy cebulki włożyłam - i po trzy cebulki wyjęłam. Jak więc rozmnażają się hiacynty?

    I czy narcyzy i żonkile wyjmuje się po przekwitnięciu, jak tulipany?

    Dodam jeszcze, że ja cebulowe sadzę w takich fajnych koszyczkach, utrudniających nornicom dostęp do cebul, a ułatwiających ogrodnikowi-magikowi wyjęcie cebul po przekwitnieciu roślin.

  2. #2

    Domyślnie

    Capricorn na tej stronie znajdziesz wszystko albo prawie wszystko o cebulowych, takie najbardziej przydatne informacje http://www.krokusy.pl/
    a tu lilie Hanki i moje http://forum.muratordom.pl/lilium-re...yda,t78908.htm
    Pozdrawiam Duśka

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Ja jeszcze mam śnieżnik i cebulica - cebulowe wiosenne bardzo ładne i łatwe w uprawie...

    ps
    cebulowe wykopuję dopiero po 2-3latach i je dzielę...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Inka1
    cebulowe wykopuję dopiero po 2-3latach i je dzielę...
    ja wykopałam po roku, zeby ustalić, jak się rozmnożyły - w końcu były w plastikowych, a więc nieelastycznych, koszyczkach.

    aha, i szafirki będę chciała mieć

  6. #6

    Domyślnie

    Bardzo ładna jest krokosmia. Kwitnie latem. Wyglądem kwiatów przypomina mi trochę frezję a liście ma podobne do mieczyka. Kupiłam w tym roku 3 na spróbowanie ale w przyszłym roku dosadzę.

  7. #7

    Domyślnie

    i czosnki ozdobne, ja mam żółty Allium molly od kilku lat bez wykopywania cebul
    polecam Ci też ładny, bezproblemowy drobiazg rannik zimowy, potrafi kwitnąć w śniegu jak zima długa, to chyba bulwa nie cebula i nie wykopujesz
    Pozdrawiam Duśka

  8. #8

    Domyślnie

    I jeszcze ismena, niesamowity kosmiczny kształt... z tym, że to letnia cebulka i niestety trzeba ja wykopywać.

    Ja jeszcze jestem zakochana w mieczykach, co roku mam ich więcej i sadzę od końca kwietnia trzy razy w dwutygodniowych odstępach.

    Co do czosnków, polecam czosnek karatawski, bardzo wytworna roslinka
    Nie dotykaj, nie zasłaniaj
    nie pij, nie pal, nie nakłaniaj
    nie dopuszczaj się mordobić
    no to co tu, kurka, robić?

  9. #9

    Domyślnie

    śliczne te krokosmie! Ismeny tez ładne

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony