dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 118 z 119
Pokaż wyniki od 2.341 do 2.360 z 2377
  1. #2341

    Domyślnie

    nikt nic nie podpowie? pomóżcie pliss, może chociaż w temacie czy robić górne doświetlenie czy pociągnąć drzwi na 235cm? boczne ma 50cm a na górne jest koło 30cm trochę mało i nie wiem jak podzielić te drzwi. Ma ktoś może takie wyższe drzwi? jak to się sprawuje?

  2. #2342
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na wizualizacji sa zupełnie proste drzwi

  3. #2343
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Cytat Napisał johana Zobacz post
    nikt nic nie podpowie? pomóżcie pliss, może chociaż w temacie czy robić górne doświetlenie czy pociągnąć drzwi na 235cm? boczne ma 50cm a na górne jest koło 30cm trochę mało i nie wiem jak podzielić te drzwi. Ma ktoś może takie wyższe drzwi? jak to się sprawuje?
    U nas tez byla taka wysokosc drzwi w projekcie (byly zrownane z gorna krawedzia okien), jednak ze wzgledu na koszty zrobilismy w standardowym wymiarze.
    Poza tym dylematy dopiero sie zaczynaja - nikt za Ciebie nie podejmie decyzji. Dr. Google Ci pomoze, kwestia kasy tez sie liczy: jezeli masz na wydaniu 3tys. to nie poszalejesz...

  4. #2344

    Domyślnie

    na wizualce to jakoś w miarę wygląda, jest tam doświetlenie górne i boczne i wyglądają w miarę równo i ładnie. Jednak jak zaczełam zgłębiać temat to na górne zostaje dosłownie 25cm odejmując profile powiedzmy po 6cm na szybę zostaje 12cm .....i to jest chyba nie za bardzo. Więc zastanawiam się czy nie zrobić wyższych, ale boję się że będzie to dziwnie wyglądało jak w kościele. Może kroś robił drzwi w takim rozmiarze? może jacyś wykonawcy doradzą? obniżac nie chcę bo taki domek był specjalnie zaprojektowany żeby szło wszystko w jednej linii, raczej żałuję że nie zrobiłam na 250-260 wtedy byłoby normalne doświetlenie i okna też mogłyby chyba wyjść ok.
    No cóż czekam na dalsze rady. A może polecicie producenta niestandardowych drzwi co robią wizualizację projektów albo jakiś programik?
    Bo robiłam już kilka wycen ale szczerze to Ci co sprzedają w salonach niewiele w temacie mają do powiedzenia, zrobią jakie chcesz a potem martw się sam

  5. #2345
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Mój dostawca za minimalną wysokość szyby "z gwarancją" uznaje 20cm. Mniejsze teoretycznie mogą pękać.
    Maksymalną wysokość drzwi (bez doświetla) robię w jednej firmie na 230, w drugiej na 220cm. Wszelkie typowe stalówki są max na 210cm, chyba że poszukasz jakiegoś ślusarza.
    A odnośnie wyglądu - nie widzę tam górnego doświetla. Tzn coś takiego mało kiedy wygląda atrakcyjnie. ALe przy tej wysokości każdy "bogaty" model będzie też zagrożony, bo proporcje się rozmyją. Jak już to tylko prostota.

  6. #2346
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PLB1517

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-053
    Posty
    16

    Domyślnie

    Mój dostawca drzwi zewnętrznych twierdzi, że można do nich zamontować elektrozaczep 12V AC/DC, ale, jak pisze, w takiej sytuacji rezygnuje się z zamka listwowego centralnego (hakowy blokujący w trzech punktach), więc drzwi będą bez zamka listwowego ryglowanego w środkowej części drzwi. O ile nic nie pomyliłem w ww. opisie zamiany - czy taka zmiana jest zmianą na lepsze, czy gorsze?

  7. #2347
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    Witam. Oto moje drzwi zewnętrzne. Do piwnicy od ""ogrodu"" mam takie same.. Takie oto zdjęcia majstry mi zrobiły.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1987.jpg
Wyświetleń:	423
Rozmiar:	83,6 KB
ID:	207912 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1882.jpg
Wyświetleń:	301
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	207913
    "Love lift us up where we belong,
    Where the eagles cry, on a mountain high.."

  8. #2348
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Przy wybieraniu swoich drzwi, czesto zagladalam tutaj szukajac inspiracji.
    Drzwi wstawione, wiec moze i moja kolej aby pokazac na czym u nas ostatecznie decyzja zapadla i byc moze kogos tym razem ja zainspiruje.

    Drzwi frontowe z firmy CAL Rovaniemi z naswietlem gornym



    Drzwi do kotlowni rowniez CAL Florian + naswietle gorne


  9. #2349
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    patiooks

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, chcemy zamówic takie w kolorze bardzo ciemnego brązu(palisander) co wy na to?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0_0_productGfx_c4596187671f56fd5bc2694daa7df5ee.jpg
Wyświetleń:	202
Rozmiar:	48,3 KB
ID:	218209

  10. #2350
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ZojaART
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Slovakia
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziuta62 Zobacz post
    Witam. Oto moje drzwi zewnętrzne. Do piwnicy od ""ogrodu"" mam takie same.. Takie oto zdjęcia majstry mi zrobiły.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1987.jpg
Wyświetleń:	423
Rozmiar:	83,6 KB
ID:	207912 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1882.jpg
Wyświetleń:	301
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	207913

    Pikne te drzwi a z czasem nabiorą jeszcze więcej uroku - taka zaleta drewna. Rozeta to bardzo pozytywny symbol - życie - często spotykany w słowianskej tradycji ludowej. Też chcę ten symbol umieścić na naszej chatce. Ciekawa jestem reszty domu. Macie strop z widocznymi belkami?

  11. #2351
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    no to ja się pochwalę:

  12. #2352
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    no to ja się pochwalę:
    niestandardowy kolor

  13. #2353

    Domyślnie

    Elfir, cudne Nasza projektantka namawiała nas na czerwone okna, wtedy te drzwi z hormanna byłyby idealne. Ale koniec końców nie daliśmy się skusić, choć pewnie byłby to jedyny czerwonookienny dom w okolicy Jakie masz okna?

  14. #2354
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    szare - aż taka odważna nie byłam. Chociaż raczej chodziło o to, że nie chciałoby mi się myć ram. Wokół sami palacze węglem.

    To nie jest Hormann tylko Vikking

  15. #2355
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar WOJNARKI
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Daleko
    Posty
    108
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał 87anam87 Zobacz post
    już kiedyś pisałam o wyborze moich drzwi które mi odradziliście i dzięki wam za to bo zrobiłabym wielki błąd kupując je
    teraz wybrałam inne tym razem nie PCV a drewniane, jest to coś takiego tylko dostawka jest bez szyby i trochę szersza, jest to wybór na 90%, zaliczka już wpłacona jednak czekamy na jeszcze jedne które maja wejść do sprzedaży w następnym tygodniu, wtedy dokładnie zadecydujemy.

    dodam że dzwi wyglądają dużo gorzej na zdjęciach katalogowych takich jak to, na żywo wyglądają 100x lepiej



    Uploaded with ImageShack.us
    Nie wiem co ty chcesz od tego zdjęcia, dla wyglądają super. Naprawdę śliczne aż nie mogę się doczekać pozostałych elementów wykończenia twojego domku.

  16. #2356

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    szare - aż taka odważna nie byłam. Chociaż raczej chodziło o to, że nie chciałoby mi się myć ram. Wokół sami palacze węglem.

    To nie jest Hormann tylko Vikking
    Wręcz przeciwnie! Czerwone drzwi to duża odwaga.Szary to dość bezpieczny kolor.Swoja droga gratuluje odwagi.czerwone drzwi no no no....

  17. #2357
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wszycy gratulujecie odwagi a mi się wydawały takim typowym i logicznym rozwiązaniem w szarej, monotonnej elewacji

  18. #2358
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar interona
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-355
    Posty
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Wszycy gratulujecie odwagi a mi się wydawały takim typowym i logicznym rozwiązaniem w szarej, monotonnej elewacji
    Elfir, nie mogę się powstrzymać od wyrażenia zachwytu, gratuluję fantazji i wyczucia, drzwi i kolor - do całości pasuje idealnie

  19. #2359
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    no to ja się pochwalę:
    Elfir, super, odważnie! A jak do tego dojdzie zieleń dookoła, to w ogóle będzie bomba

  20. #2360
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anna605

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    11
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141103_152523.jpg
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	88,5 KB
ID:	288909

    A to moje

    Może kogoś zainspirują.

Strona 118 z 119

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony