dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 29 z 29
Pokaż wyniki od 561 do 578 z 578
  1. #561
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    darson63

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam wszystkich "Ciekawskich " jestem na etapie wyboru dachówki proszę o wasze opinie jako użytkowników jaką firmę polecacie? Biorę pod uwagę KORAMIC ALEGRA 9, ROBENA PIEMONT lub TONDACH. Czytałem na wielu forach i każda z nich dostaje negatywne opinie. Podzielcie się swoimi doświadczeniami. Początkowo brałem pod uwagę zakup dachówki cementowej (betonowej) jednak w wielu punktach sprzedaży odradzają tłumacząc, że jednak ceramika jest lepsza. Podzielcie się własnymi doświadczeniami.
    Pozdrawiam Darek

  2. #562

    Domyślnie witam ponownie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Wybraliście już kocioł? 25kW do Ciekawego to zdecydowanie za dużo! Będzie się kisić a nie palić. Ja mam PC 8kW i jest ok. Szukajcie kotła mniejszej mocy!




    jets ktos z okolic Bydgoszczy?juz nie pamietam,jade w tym kierunku i ewentualnie chchialabym sie spotkac,

    my nie zamieszkalismy w ciekawym,jescze.po 1 nas okradli na duza kase,po drugie dostalam prace,i szkoda bylo mi wyjezdzac,,,jestesmy na etapie gladzi,i dobieraniu podłog

  3. #563

    Domyślnie

    witam,my nadal,stoimy z budowa,mamy dach,elektryke hudraulika tez byla,ale nas okradli,teraz kladziemy gladz,szkoda z etak daleko mieszkacie,chcialabym zasiegnac opini wzrokowej

  4. #564
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    annakowalska

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Prośba do Liwko
    podobnie jak Pan mam w całym domu na dole położonego woodentica. Czym Pan go czyści. Czy też pozostają na nim smugi? Nawet przejście bosa stopa pozostawia "plamy". Czy u Pana też jest problem z utrzymanie w czystości tych płytek?Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
    Pozdrawiam
    Anna Kowalska

  5. #565
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Sampras

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-303
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam wszystkich!
    Jestem na etapie robienia instalacji C.O dla "ciekawego". I powoli zaczynają się schody...w domu będzie na pewno piec kondensacyjny (na dole podłogówka a na górze grzejniki) ale problem jest przy doborze właściwego pieca...różni ludzie czy "fachowcy" od tych spraw różnie doradzali ale w końcu się na coś trzeba zdecydować...ostatnio nawet zrodził się taki pomysł by zamiast zasobnika do pieca zainwestować w pompę ciepła do podgrzewania cwu. w od wiosny do jesieni żeby nie grzać gazem...czy ma ktoś z Was podobne rozwiązanie? czy może zrodzi się jakiś inny ciekawy pomysł...będę wdzięczny za każdą radę, pozdrowienia dla wszystkich.

  6. #566

    Domyślnie

    Witam wszystkich budujących i mieszkających " CIEKAWYCH"
    To mój pierwszy post na forum Bądźcie wyrozumiali

    W tej chwili jestem na etapie ............... mieszkania w c 118 ciekawym od 3 lat hehe .Zbudowałem c 118 z podpiwniczeniem i tarasem nad garażem .
    Kurcze - fajny temat , nawet nie wiedziałem że tyle osób buduje ciekawie
    Będę miał chwilkę to wrzucę pare zdjęć z realizacji .. Dom budował się głównie w 2008 roku . Na stronę tą zaglądałem czasami , ale temat c 118 był nierozwinięty .... Dziś wchodzę przypadkiem , a tu masz - tyle wszystkiego w temacie , szkoda że po fakcie
    Co mogę napisać - mieszka się fajnie , fajny taras z którego nie korzystam .. Duża piwnica w której mam siłownię i kotłownię ( buduję c 118 podstawowy) w piwnicy drugi garaż . Jedno co mnie denerwuje to brak jakiegoś przedsionka , czegoś w rodzaju ganku ... Co do zmian - okienek dachowych mam 2 - łazienka + duży pokój nad kuchnią , brak balkoniku w tym dużym pokoju , brak dachu nad garażem - zamieniłem na taras , zrezygnowałem z okienek obok drzwi frontowych , piwnica , garderobe przedłuzyłem aż do garażu , a łazienkę z parteru przeciągnąłem maksymalnie do prawej będzie tam natrysk ( obecnie w planach , stoi tam pralka )
    W wolnej chwili porobię zdjęcia i dodam - pozdrawiam upartych hehe .
    Ostatnio edytowane przez Widmo80 ; 30-08-2013 o 15:59

  7. #567
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzegorz67

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kunice k. Legnicy
    Posty
    16

    Domyślnie

    Witam,
    właśnie dostałem rachunek z rocznym rozliczeniem za gaz. Podsumowując cały rok wyszło to około 2200pln wraz z abonamentem. Mam ogrzewanie podłogowe w obu łazienkach, przedpokoju i kuchni. I jak we wcześniejszych listach pisałem- duzo okien dachowych

  8. #568

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 105.jpg
Wyświetleń:	169
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	212071
    A więc obiecane zdjęcia , zacznę od ogródka
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-03-29 15.23.38.jpg
Wyświetleń:	223
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	212072

    Wybaczcie resztę muszę poszukać jak znajdę to dodam

  9. #569

    Domyślnie pokazcie fotki jak mieszkacie

    wstawcie fotki,ja nadal sie nie wprowadzilam,moze byc na meila

    [email protected]




    A więc obiecane zdjęcia , zacznę od ogródka
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-03-29 15.23.38.jpg
Wyświetleń:	223
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	212072

    Wybaczcie resztę muszę poszukać jak znajdę to dodam[/QUOTE]

  10. #570

    Domyślnie

    Minęło troche czasu i moje zdjęcia wnętrza w końcu zrobiłem '

    Tutaj salon - po lewo wejście do przedpokoju - po prawej wejście do jadalni . Dodam że budowałem c 118 bez żadnych cyferek dodatkowych ani lustrzanych odbić
    [IMG][/IMG]
    Tutaj łazienka na dole po prawej przeciągnięta na max w stronę garażu ( piec w piwnicy )
    Po lewej garderoba/przejście jednocześnie do garażu . Całkowicie po lewej kawałek schodów na góre - układ taki wymusiły schody do piwnicy która jest pod całym domem

    [IMG][/IMG]

    Schody

    [IMG][/IMG]

    Kuchnia widziana od strony jadalni

    [IMG][/IMG]

    I przedsionek , który jest dla mnie za mały , schody do piwnicy niestety zajęły troche miejsca
    [IMG][/IMG]

    Mieszkamy juz ponad 5 lat i prawde mówiąc , szczerze, nie jestem do końca zadowolony z układu pomieszczeń . Dlaczego?
    Dlatego że salon( i jadalnia) ( sa według projektu bez żadnych przeróbek ) jest jak dla mnie za duży , w sensie zajmują za dużą powieżchnię parteru , to raz .
    Dwa - nie ma bezposredniego sąsiedztwa kuchni z salonem , co skutecznie uniemożliwia np rozmawianie z żona gdy ta gotuje a ja odpoczywam w salonie . Żeby sie widziec w trakcie np rozmowy jedno z nas jest zmuszone do chodzenia co jest dla mnie jakąś porażką albo krzyczec by sie słyszeć ( jadalnia jest po drodze , nieużywana swoją drogą nigdy - jakos tak wyszło ) . Jemy najczęściej w kuchni , bo tak najwygodniej , rzadziej w salonie , no bo nie chce sie z tym wszystkim chodzić . Z czasem więc salon przestal byc używany praktycznie wcale - jest duzy i praktycznie sie do niego nie wchodzi a to dlatego że daleko jest do kuchni ( mamy w niej mały stolik . Co do poddasza to jestem zadowolony 3 ładne pokoje i duża łazienka - jedna sypialnia z wielkim tarasem nad garażem - nie robiłem dachu nad garażem tylko taras a do sypialni mam okno balkonowe - zadowolony jestem z tego - w sumie mam 2 okienka dachowe tylko .

    Mam pomysł odnośnie złego według mnie rozmieszczenia pomieszczeń parteru ..Z kuchni zrobic pokoik , z jadalni tez .. wejście z salonu do jadalni zamurować albo zostawic małe drzwi i zrobic kuchnie w salonie na tej ścianie od jadalni - blat pomiędzy i mierzyłem wstępnie wszystko to pomieściło by sie wszystko ( zlew gazówka , lodówka szafki - taki mój pomysł na rozwiązanie mojego niezadowolenia . Co Wy na to ? Wszelkie podpowiedzi i wskazówki mile widziane .
    Rozwiązanie to ma jeszcze jeden plus - oprócz tego co mnie przestanie denerwowac zyskuję 2 pokoiki i nie jest to inwazyjna dla domu - nic niwe wyburzam itd, także łatwo powrócic w razie W do pierwotnego stanu który mi zdecydowanie nie leży .
    Ostatnio edytowane przez Widmo80 ; 10-12-2015 o 07:27

  11. #571

    Domyślnie

    Up. Nikt nie mieszka w ciekawym ? - tylu było budujących .
    To może ktoś podpowie gdzie założyc temat o przeprojektowaniu rozkładu pomieszczeń .
    Tutaj rzut parteru w oryginale , może ktoś ma pomysl jak to lepiej przegospodarowac ? Dodam ze zalezy mi na bliższym sąsiedztwie salonu z kuchnią - czyli najlepiej kuchnie bliżej salonu zrobić .


  12. #572

  13. #573

    Domyślnie

    Livko - ja już mieszkam 8 lat Dom stoi i niestety te ścianki w moim projekcie między 3 a 4 są nośne i belki terivy z 3 opieraja sie na tej sciance, także lipa trochę . Można niby wmurować tam dwuteownik pod sufitem , ale dla mnie to troche za bardzo inwazyjne dla konstrukcji budynku . Pomysł rozplanowania wnetrza w twoim wariancie jest lepszy i bardziej praktyczny . Niestety dopiero zycie i zamieszkanie pokazuje co sie sprawdza dobrze a co nie . Szkoda że nie mogę się cofnąć w czasie o 10 lat
    Moje niezadowolenie myślę , najlepej by rozwiązało zrobienie kuchni w 3 ( 4 bez zmian) Mam wtedy większa kuchnie połaczoną z salonem .
    Kilka postów wyzej dodałem zdjecia jak mam wewnatrz - to różne budynki tak naprawdę .

    Ostatnio edytowane przez Widmo80 ; 24-01-2017 o 19:42

  14. #574
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie










  15. #575

    Domyślnie

    No jestem pod wrażeniem ładnie - bardzo ładnie . Fajnie popatrzeć na realizację inną podobnego projektu
    Fajnie rozplanowana przestrzeń . Bardzo mi się podoba u Ciebie ten hol i miejsce zaraz po wejściu do domu - też brak tego stropiku nad wejściem ( okienko lepiej doświetla ) Zdjęcie 5 rozumiem pokazuje pokój na dole , którego u mnie nie ma a jest salon .Moje zdjęcie 2 mniej więcej to samo pokazuje Ode mnie w podzięce , też pare zdjęć z mojej realizacji .

























    Ostatnio edytowane przez Widmo80 ; 11-02-2017 o 19:31

  16. #576
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Jak dwa zupełnie różne domy

    Jeszcze kilka zdjęć







  17. #577

    Domyślnie

    Fajnie sie ogląda Juz na pierwszym zdjęciu widac że masz inny kąt nachylenia dachu . U mnie scianki kolankowe poszły troche do góry a wysokość kalenicy się nie zmieniła . Planuje teraz na dole w tej łazience zrobić tez kabinę natryskową ( we wnęce ) Czas pokazuje i moje lenistwo ze nie chce mi sie latać do góry . Masz bardzie,j mi się wydaje , funkcjonalny parter, no i jedną sypialnie na dole . U mnie ta jadalnia pomiędzy salonem a kuchnią to porażka jakaś ( mieszkamy 2+ 1) Ale może z czasem nas przybędzie i sie wolne przestrzenie wypełnią
    To jeszcze kilka ode mnie - dodatkowe przestrzenie pod . Moja spalarnia ekologiczna i pompa ciepła ( pokazuje 15 st oczywiście żartuję ) Teraz zamiast piwniczki ( mam pod całym domem) wolałbym pomieszczenie gospodarcze obok domu . Bez schodów i wjazdów ( koszta) Ale fajnie że jest nie przeszkadza w życiu - chodzi mi o to że efektowniej można było wydac te pieniądze . Zauważyłem że wszyscy to mają . Ci co mają chcieli by nie mieć a Ci co nie maja chcieli by miec








    Ostatnio edytowane przez Widmo80 ; 12-02-2017 o 09:47

  18. #578

    Domyślnie

    Witam po długiej przerwie
    Jaka to szkoda że najlepsze pomysły i rozwiązania przychodzą po fakcie , gdy jest już za późno . A może człowiek z wiekiem , robi się mądrzejszy i na dzień dzisiejszy zrobiłby wszystko dokładnie odwrotnie . Podejrzewam że większość budujących tak ma Przy takim wyborze projektów ( tysiące ) nawet dzisiaj , gdy się już wie co się lubi a co nie , wybór również nie był by prosty i jasny .

    Ktoś z budujących ciekawego, chce się pochwalić swoją realizacją projektu ?

Strona 29 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony