dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 143

Temat: Wanna - obudowa, zabudowa wanny - materiały, pomysły, doświadczenia

Domyślnie Wanna - z czego "półka"?

Wannę chcemy trochę odsunąć od ściany i wokół niej zrobić niby taką półkę. Baterie też będą z niej wychodzić.

No i mam dylemat - z czego zrobić???

1) plytki niby oki, ale ponoć koszmar z fugami
    2) drewno slcizne, ale jak tylk ona dłuzej zostwić się mokrą rzecz to potem niby są przebarwienia
    3) marmur - idelany, ale ponoć nieodborny na środki czystości np. przy czyszczeniu baterii.

No i jak jest z tym "ponoć" Prawda czy nie? Co polecacie? Co macie u siebie??????
    Pozdrawiam - Ivo

Domyślnie Re: Wanna - z czego "półka"?

my mamy płytki - użytkujemy od miesiąca i jakoś nie ma kłopotów z fugami - mappei do łazienek (podobno twarda jak stal).
    tak to wygląda u nas, po prawej widać tę półkę z bateriami. mam nadzieję, że trochę widać, bo zdjęcie miało dokumentować oświetlenie a nie półkę ale innego nie mam

3. Jak ocieplić poddasze, aby zaoszczędzić na ogrzewaniu? Wanna wolnostojąca czy zabudowana? Zobacz galerię aranżacji łazienek Nie możesz się wyspać? Mamy na to sposób! Domowa uprawa storczyków. Jak kupować storczyki?

Domyślnie

ja tez mam płytki i fugę mapei, uzytkujemy szósty miesiąc i jak narazie super, nic się nie dzieje

[img]...[/img]

Domyślnie

Wielkie dzięki za informacje!!!!!!!!!!!!

Więc kupię tą fugę o któej wspominacie. U nas półka będzie dość szeroka - na ok. 15 cm. Ale planuję też duże płytki.

agiis - tez będziemy mieli takie kafle Tajga? Ale półkę wtedy zrobię z tcy największych. Masz więcej zdjęć łazienki?????

lagerfeld - ale bajer światełka!!!!!!!!
    Pozdrawiam - Ivo

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka

Domyślnie

lagerfeld , agiis, piekne te wasze lazienki...Czy mozna gdzies zobaczyc cos wiecej z waszych wnetrz? podejrzewam, ze reszta tak samo piekna i chetnie ludzie (ja bardzo chetnie ) popatrza...
    Želi svima dobro, ali gledaj svoja posla.

Domyślnie

Cytat Napisał Ivo
    Wielkie dzięki za informacje!!!!!!!!!!!!

Więc kupię tą fugę o któej wspominacie. U nas półka będzie dość szeroka - na ok. 15 cm. Ale planuję też duże płytki.
    u mnie półka jest na 25 cm (szerokośc kafla)

Cytat Napisał Ivo
    agiis - tez będziemy mieli takie kafle Tajga? Ale półkę wtedy zrobię z tcy największych. Masz więcej zdjęć łazienki?????
    tajga, tajga mam więcej zdjęć, zaraz cos poszukam

Domyślnie

Cytat Napisał Zeljka
    Czy mozna gdzies zobaczyc cos wiecej z waszych wnetrz?
    pewnie, zapraszam do domu
    kłopot w tym, że nie mam cyfrówki i na zdjęcia muszę trochę czekać (film + wywołanie + skan). poza tym nie za bardzo wiem, gdzie umieszczać zdjęcia. miałem albumy na onecie ale tam mało miejsca i poza tym (zdjęcia zewnątrz domku) miałem pewną niemiłą przygodę więc musiałem je usunąć. z tego co czytam to pewnie nie jestem pierwszym ani ostatnim forumowiczem z takim problemem.
    btw. przeglądałem dotychczasowe zdjęcia z łazienki - niestety mam tylko te z etapu budowy więc mało reprezentacyjne...

agiis - twoja łazienka jest super fajne, zdecydowane klimaty. wannę masz z hydro ? jak się sprawuje ?? ładne te kraniki nad umywalkami - rozumiem, że jeszcze pracujesz nad lustrem kolejność baterii nad wanną u mnie jest trochę inna, po środku mam ten instrument kierujący chciałem mieć ustawienie baterii jak u ciebie ale wtedy wylewka zamiast do wanny lałaby wodę po tych wewnętrznych wyprofilowaniach na łokcie i siedzisko. więc klapa - teraz mi leje wprost na jeden kanałów do hydro. ale fajnie jest

Domyślnie

Cytat Napisał lagerfeld
    agiis - twoja łazienka jest super fajne, zdecydowane klimaty. wannę masz z hydro ? jak się sprawuje ?? ładne te kraniki nad umywalkami - rozumiem, że jeszcze pracujesz nad lustrem kolejność baterii nad wanną u mnie jest trochę inna, po środku mam ten instrument kierujący chciałem mieć ustawienie baterii jak u ciebie ale wtedy wylewka zamiast do wanny lałaby wodę po tych wewnętrznych wyprofilowaniach na łokcie i siedzisko. więc klapa - teraz mi leje wprost na jeden kanałów do hydro. ale fajnie jest
    dzieki
    nie, nie wanna zwykła, żadne hydro
    nad lustrem wciąz pracuje i nad oświetleniem, troche przegiełam z kasa w drugiej łazience i teraz pół roku juz mieszkamy bez luster miedzy innymi
    ja przesunełam wylewke jak najdalej, dokładnie odmierzałam, żeby była po środku bo tak mi sie wydaje najlepiej i najwygodniej, że po obu bokach sa ruchome (prysznic wyciagny) częsci a nieruchoma w środku
    no ale u mnie nie hydro więc żadnych kanałów nie ma

Domyślnie

qrczę to trochę strach się bać jak wygląda ta druga łazienka
    co do wany to zmyliły mnie trochę te zagłówki

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

Domyślnie

agiis - a jakiej firmy masz baterie umywalkowe podtynkowe? Ile cię kosztowały?
    Śliczna łazienka
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

Domyślnie

Cytat Napisał lagerfeld
    qrczę to trochę strach się bać jak wygląda ta druga łazienka
    co do wany to zmyliły mnie trochę te zagłówki
    żadna tam wymyslna, ale droga ceramika i kafle chyba niepotrzebnie, ale się spieszylismy (w pół roku się wprowadzilismy) i stąd część decyzji z napalenia a bez przemyslenia

Cytat Napisał joan
    agiis - a jakiej firmy masz baterie umywalkowe podtynkowe? Ile cię kosztowały?
    Śliczna łazienka
    dzieki bateria z la torre http://www.latorre-spa.it/
    prawie wszystkie baterie w całym domu mam z tej firmy (oprócz deszczownicy i baterii w kotłowni, polecam! w miare tanie a fajny design)
    ceny niestety nie pamietam dokładnie ale w przybliżeniu koło 400-600 zł?

Domyślnie Wanna - obudowa, zabudowa wanny - materiały, pomysły, doświadczenia

Wydawalo mi sie, ze juz uporalismy sie z projektem lazienki.
    Ale okazalo sie , ze nasz spec od lazienek twierdzi, ze do obudowy wanny naroznej (ravak rosa II) nadaje sie tylko mozaika...
    Twierdzi, ze przy wiekszych plytkach wyjda kanty i zeszpeca...
    Planowalismy kostke 10x10cm, ale teraz to juz sama nie wiem...
    Niby mozaiki sa dostepne w kazdym sklepie, ale .... po pierwsze koszt, a po drugie, mysle, ze trudno byloby nam dobrac idealnie pasujaca mozaike...
    Lazienka ma byc w zalozeniu 2-kolorowa
    jasnusienko-szare plytki i parkiet przemyslowy merbau.
    boje sie ze wprowadzenie elementu trzeciego moze nam zburzyc uklad..

Czy ktos z Was ma obudowe wanny z plytek, a nie mozaiki?

Bardzo prosze o opinie i, jesli to mozliwe, zdjecia!

Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon

Domyślnie

Są różne sposoby obudowy wanny i brodzika... jeśli ma to być na "okrągło" to polecam jednak mozajkę lub wąskie płytki (można ciąć na wąskie paski) albo wannę obudować w "wielokąt" i posadwić na obudowie... z półeczką... też ładnie wygląda...
    Wreszcie stabilizacja. Wolny termin na "za chwilę"

Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!

WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zibbi

Domyślnie

Witam
    Ja narożną wannę obudowałem kafelkami ciętymi na paski, tymi samymi co na ścianę, wyszło całkiem ładnie ale jest przy tym dużo zabawy.

Domyślnie

Dziekuje za odpowiedzi

A czy moglibyscie wkleic jakies zdjecia?
    Zibbi - jakiej szerokosci sa te paski?

Domyślnie Re: Obudowa wanny naroznej- czy tylko mozaika?!!

Cytat Napisał asana
    Wydawalo mi sie, ze juz uporalismy sie z projektem lazienki.
    Ale okazalo sie , ze nasz spec od lazienek twierdzi, ze do obudowy wanny naroznej (ravak rosa II) nadaje sie tylko mozaika...
    Twierdzi, ze przy wiekszych plytkach wyjda kanty i zeszpeca...
    Planowalismy kostke 10x10cm, ale teraz to juz sama nie wiem...
    Skoro spec tak twierdzi to....... widać chce iść na łatwiznę . Mozna pociąć w dowolnej szerokości paski, im cieńsze tym większa krągłość obudowy. 10 cm może być zbyt dużo jednak 7cm powinno już dać ładne wyoblenie.

tutaj masz jak wygląda z normalnych płytek....

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...1a6902f53.html

mi osobiście nie podoba się -a wyobraź sobie jakby te płytki "pociachał" na drobniej - niestey zdjęcia z pociętymi nie mogę traz znaleźć....
    Budowa, budowa - jak to przetrwać i nie zwariować, wreszcie zamieszkane... cudownie jest na własnych śmieciach

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika

Domyślnie

Ja mam z ciętych płytek i żadnych kantów:

Tylko fakt, że miałam bardzo dobrego fachowca, któremu chciało się w to bawić i zrobił to na tip-top .

WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zibbi

Domyślnie

Musiałem szybko posprzątać w łazience
    Kafle pocięte na paski 7,5 cm.

Domyślnie

Wow! Super! Swietne obudowy i lazienki! Bardzo Wam dziekuje za zdjecia!

Soniko
    , a czy mozesz napisac co to za plytki?
    Mysle, ze ten uskok w Twojej obudowie jest bardzo wygodny...

Czyli da sie zachowac "kraglosci" wanny bez uzycia mozaiki...

No coz.. Bede rozmawiac z naszym mistrzem..

Domyślnie

Cytat Napisał Sonika
    Ja mam z ciętych płytek i żadnych kantów:

Tylko fakt, że miałam bardzo dobrego fachowca, któremu chciało się w to bawić i zrobił to na tip-top .
    Mistrzostwo świata !!, fachowcowi narmalnie bym order dał za te robotę
    Potrzebujesz połozyć płytki, zrobić łazienkę itp. pisz na PW.

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia