dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 146

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Wanna - z czego "półka"?

    Wannę chcemy trochę odsunąć od ściany i wokół niej zrobić niby taką półkę. Baterie też będą z niej wychodzić.

    No i mam dylemat - z czego zrobić???

    1) plytki niby oki, ale ponoć koszmar z fugami
    2) drewno slcizne, ale jak tylk ona dłuzej zostwić się mokrą rzecz to potem niby są przebarwienia
    3) marmur - idelany, ale ponoć nieodborny na środki czystości np. przy czyszczeniu baterii.


    No i jak jest z tym "ponoć" Prawda czy nie? Co polecacie? Co macie u siebie??????
    Pozdrawiam - Ivo

  2. #2

    Domyślnie Re: Wanna - z czego "półka"?

    my mamy płytki - użytkujemy od miesiąca i jakoś nie ma kłopotów z fugami - mappei do łazienek (podobno twarda jak stal).
    tak to wygląda u nas, po prawej widać tę półkę z bateriami. mam nadzieję, że trochę widać, bo zdjęcie miało dokumentować oświetlenie a nie półkę ale innego nie mam


  3. #3

    Domyślnie

    ja tez mam płytki i fugę mapei, uzytkujemy szósty miesiąc i jak narazie super, nic się nie dzieje

    [img]...[/img]

  4. #4

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za informacje!!!!!!!!!!!!

    Więc kupię tą fugę o któej wspominacie. U nas półka będzie dość szeroka - na ok. 15 cm. Ale planuję też duże płytki.

    agiis - tez będziemy mieli takie kafle Tajga? Ale półkę wtedy zrobię z tcy największych. Masz więcej zdjęć łazienki?????

    lagerfeld - ale bajer światełka!!!!!!!!
    Pozdrawiam - Ivo

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    lagerfeld , agiis, piekne te wasze lazienki...Czy mozna gdzies zobaczyc cos wiecej z waszych wnetrz? podejrzewam, ze reszta tak samo piekna i chetnie ludzie (ja bardzo chetnie ) popatrza...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ivo
    Wielkie dzięki za informacje!!!!!!!!!!!!

    Więc kupię tą fugę o któej wspominacie. U nas półka będzie dość szeroka - na ok. 15 cm. Ale planuję też duże płytki.
    u mnie półka jest na 25 cm (szerokośc kafla)

    Cytat Napisał Ivo
    agiis - tez będziemy mieli takie kafle Tajga? Ale półkę wtedy zrobię z tcy największych. Masz więcej zdjęć łazienki?????
    tajga, tajga mam więcej zdjęć, zaraz cos poszukam




  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zeljka
    Czy mozna gdzies zobaczyc cos wiecej z waszych wnetrz?
    pewnie, zapraszam do domu
    kłopot w tym, że nie mam cyfrówki i na zdjęcia muszę trochę czekać (film + wywołanie + skan). poza tym nie za bardzo wiem, gdzie umieszczać zdjęcia. miałem albumy na onecie ale tam mało miejsca i poza tym (zdjęcia zewnątrz domku) miałem pewną niemiłą przygodę więc musiałem je usunąć. z tego co czytam to pewnie nie jestem pierwszym ani ostatnim forumowiczem z takim problemem.
    btw. przeglądałem dotychczasowe zdjęcia z łazienki - niestety mam tylko te z etapu budowy więc mało reprezentacyjne...

    agiis - twoja łazienka jest super fajne, zdecydowane klimaty. wannę masz z hydro ? jak się sprawuje ?? ładne te kraniki nad umywalkami - rozumiem, że jeszcze pracujesz nad lustrem kolejność baterii nad wanną u mnie jest trochę inna, po środku mam ten instrument kierujący chciałem mieć ustawienie baterii jak u ciebie ale wtedy wylewka zamiast do wanny lałaby wodę po tych wewnętrznych wyprofilowaniach na łokcie i siedzisko. więc klapa - teraz mi leje wprost na jeden kanałów do hydro. ale fajnie jest

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał lagerfeld
    agiis - twoja łazienka jest super fajne, zdecydowane klimaty. wannę masz z hydro ? jak się sprawuje ?? ładne te kraniki nad umywalkami - rozumiem, że jeszcze pracujesz nad lustrem kolejność baterii nad wanną u mnie jest trochę inna, po środku mam ten instrument kierujący chciałem mieć ustawienie baterii jak u ciebie ale wtedy wylewka zamiast do wanny lałaby wodę po tych wewnętrznych wyprofilowaniach na łokcie i siedzisko. więc klapa - teraz mi leje wprost na jeden kanałów do hydro. ale fajnie jest
    dzieki
    nie, nie wanna zwykła, żadne hydro
    nad lustrem wciąz pracuje i nad oświetleniem, troche przegiełam z kasa w drugiej łazience i teraz pół roku juz mieszkamy bez luster miedzy innymi
    ja przesunełam wylewke jak najdalej, dokładnie odmierzałam, żeby była po środku bo tak mi sie wydaje najlepiej i najwygodniej, że po obu bokach sa ruchome (prysznic wyciagny) częsci a nieruchoma w środku
    no ale u mnie nie hydro więc żadnych kanałów nie ma

  9. #9

    Domyślnie

    qrczę to trochę strach się bać jak wygląda ta druga łazienka
    co do wany to zmyliły mnie trochę te zagłówki

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    agiis - a jakiej firmy masz baterie umywalkowe podtynkowe? Ile cię kosztowały?
    Śliczna łazienka
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał lagerfeld
    qrczę to trochę strach się bać jak wygląda ta druga łazienka
    co do wany to zmyliły mnie trochę te zagłówki
    żadna tam wymyslna, ale droga ceramika i kafle chyba niepotrzebnie, ale się spieszylismy (w pół roku się wprowadzilismy) i stąd część decyzji z napalenia a bez przemyslenia


    Cytat Napisał joan
    agiis - a jakiej firmy masz baterie umywalkowe podtynkowe? Ile cię kosztowały?
    Śliczna łazienka
    dzieki bateria z la torre http://www.latorre-spa.it/
    prawie wszystkie baterie w całym domu mam z tej firmy (oprócz deszczownicy i baterii w kotłowni, polecam! w miare tanie a fajny design)
    ceny niestety nie pamietam dokładnie ale w przybliżeniu koło 400-600 zł?

  12. #12

    Domyślnie Wanna - obudowa, zabudowa wanny - materiały, pomysły, doświadczenia

    Wydawalo mi sie, ze juz uporalismy sie z projektem lazienki.
    Ale okazalo sie , ze nasz spec od lazienek twierdzi, ze do obudowy wanny naroznej (ravak rosa II) nadaje sie tylko mozaika...
    Twierdzi, ze przy wiekszych plytkach wyjda kanty i zeszpeca...
    Planowalismy kostke 10x10cm, ale teraz to juz sama nie wiem...
    Niby mozaiki sa dostepne w kazdym sklepie, ale .... po pierwsze koszt, a po drugie, mysle, ze trudno byloby nam dobrac idealnie pasujaca mozaike...
    Lazienka ma byc w zalozeniu 2-kolorowa
    jasnusienko-szare plytki i parkiet przemyslowy merbau.
    boje sie ze wprowadzenie elementu trzeciego moze nam zburzyc uklad..

    Czy ktos z Was ma obudowe wanny z plytek, a nie mozaiki?

    Bardzo prosze o opinie i, jesli to mozliwe, zdjecia!

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Są różne sposoby obudowy wanny i brodzika... jeśli ma to być na "okrągło" to polecam jednak mozajkę lub wąskie płytki (można ciąć na wąskie paski) albo wannę obudować w "wielokąt" i posadwić na obudowie... z półeczką... też ładnie wygląda...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zibbi

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam
    Ja narożną wannę obudowałem kafelkami ciętymi na paski, tymi samymi co na ścianę, wyszło całkiem ładnie ale jest przy tym dużo zabawy.

  15. #15

    Domyślnie

    Dziekuje za odpowiedzi

    A czy moglibyscie wkleic jakies zdjecia?
    Zibbi - jakiej szerokosci sa te paski?

  16. #16

    Domyślnie Re: Obudowa wanny naroznej- czy tylko mozaika?!!

    Cytat Napisał asana
    Wydawalo mi sie, ze juz uporalismy sie z projektem lazienki.
    Ale okazalo sie , ze nasz spec od lazienek twierdzi, ze do obudowy wanny naroznej (ravak rosa II) nadaje sie tylko mozaika...
    Twierdzi, ze przy wiekszych plytkach wyjda kanty i zeszpeca...
    Planowalismy kostke 10x10cm, ale teraz to juz sama nie wiem...
    Skoro spec tak twierdzi to....... widać chce iść na łatwiznę . Mozna pociąć w dowolnej szerokości paski, im cieńsze tym większa krągłość obudowy. 10 cm może być zbyt dużo jednak 7cm powinno już dać ładne wyoblenie.

    tutaj masz jak wygląda z normalnych płytek....

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...1a6902f53.html

    mi osobiście nie podoba się -a wyobraź sobie jakby te płytki "pociachał" na drobniej - niestey zdjęcia z pociętymi nie mogę traz znaleźć....
    Budowa, budowa - jak to przetrwać i nie zwariować, wreszcie zamieszkane... cudownie jest na własnych śmieciach

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja mam z ciętych płytek i żadnych kantów:









    Tylko fakt, że miałam bardzo dobrego fachowca, któremu chciało się w to bawić i zrobił to na tip-top .

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zibbi

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    5

    Domyślnie




    Musiałem szybko posprzątać w łazience
    Kafle pocięte na paski 7,5 cm.

  19. #19

    Domyślnie

    Wow! Super! Swietne obudowy i lazienki! Bardzo Wam dziekuje za zdjecia!

    Soniko
    , a czy mozesz napisac co to za plytki?
    Mysle, ze ten uskok w Twojej obudowie jest bardzo wygodny...

    Czyli da sie zachowac "kraglosci" wanny bez uzycia mozaiki...

    No coz.. Bede rozmawiac z naszym mistrzem..

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    Ja mam z ciętych płytek i żadnych kantów:









    Tylko fakt, że miałam bardzo dobrego fachowca, któremu chciało się w to bawić i zrobił to na tip-top .
    Mistrzostwo świata !!, fachowcowi narmalnie bym order dał za te robotę
    Potrzebujesz połozyć płytki, zrobić łazienkę itp. pisz na PW.

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony