dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 146
  1. #41

    Domyślnie

    Nie mam zamiaru nikomu udowadniać czy jest ok czy nie. Wanna jest osadzona tak jak trzeba, a jeśli dla ciebie za oryginalnie to może trochę więcej poczytaj...lub doszkól się....A może nie widziałeś wanien osadzanych na półce...

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cieślaczki
    Nie mam zamiaru nikomu udowadniać czy jest ok czy nie. Wanna jest osadzona tak jak trzeba, a jeśli dla ciebie za oryginalnie to może trochę więcej poczytaj...lub doszkól się....A może nie widziałeś wanien osadzanych na półce...
    Straszliwie nerwowo reagujesz i nie tylko na moje watpliwosci. Jakies kompleksy?
    Za rady dziekuje - skorzystam.
    Doszkalam sie tez caly czas jak mi sugerujesz. Od ponad 20 lat pracuje jako inwestor, z przeroznymi firmami i nie tylko w Polsce, ale takiego sposobu jak w Braniewie, przyznaje, jeszcze nie widzialem. Twoj przyklad pokazuje , ze mozna to robic na odwrot. Dobrze wiedziec., ze mozna i tak
    Tylko po co utrudniac sobie zycie ? Zwlaszcza gdy wanna ma np hydromasaz i trzeba zrobic dokladne przylacza hydrauliczne i czasem jeszcze cos poprawic, poziomowanie, syfon lub wysokosc na nozkach.Ale oczywiscie wybor metody zalezy od widzimisie.
    PS moze jakis podrecznik lub literature fachowa polecisz, zebym mogl doczytac, bo doszkalam sie na razie u ciebie a chcialbym tez poczytac u żrodla?

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cieślaczki
    Nie mam zamiaru nikomu udowadniać czy jest ok czy nie. Wanna jest osadzona tak jak trzeba, a jeśli dla ciebie za oryginalnie to może trochę więcej poczytaj...lub doszkól się....A może nie widziałeś wanien osadzanych na półce...
    Tylko nie rozumiem czego się tak ciskasz... Ludzie spokojnie do Ciebie mówią a Ty się ciskasz. Wyluzuj...
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    2112wojtek a tak na serio, to jak zrobić obudowę wanny jeśli na końcu rant wanny ma leżeć na powierzchni wykafelkowanej? Pytam serio, bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić metody innej niż u naszej nerwowej rozmówczyni.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Zaczynasz od tylu. Stawiasz murek oporowy odpowiedniej szerokosci przy scianie, oplytkowujesz go, dostawiasz wanne , poziomujesz a roznice z niedokladnosci poziomu wyrownujesz na murku obudowy. Roznice wysokości miedzy krawedzia wanny a murkiem , przed oplytkowaniem powiekszasz ustawiajac wanne na odpowiednim dystansie.
    Wanna jest solidnie polaczona z odplywem z zaisilaniem i wypoziomowana.
    Po plytkowaniu i zdjeciu dystansu wanna jest ustawiona zgodnie z tym co wygodnie i na sucho zostalo wyznaczone wczesniej. Roznica polega jesynie na tym , ze prace czasem trzeba wykonywac etapami i troche wymaga to dokladnosci ale za to pewnie, solidnie i dopoki nie zamknieta obudowa mozna dokonac wygodnie kazdej korekty , bo potem juz poprawek sie nie zorbi. Np czesc murku po bokach (zeby nam sie plytki i docinki zgadzaly), wstawiamy wanne , regulujemy, podlaczamy i dalszy ciag prac tradycyjnie.
    Plytkowanie ani murowanie nie niszczy zabezpieczonej dobrze wanny. Jeszcze lepszym rozwiazaniem jest zamiast murowania z bloczkow zastosowanie poliestrowej , zbrojonej płyty budowlanej, wowczas nie ma wiekszych problemow, bo murek obudowy moze byc mocowany fragmentami na stale na samym koncu, nawet po wczesniejszym, czesciowym jego oplytkowaniu.

    Wszyscy znani mi wykonawcy zawsze najpierw ustwiaja, nastepnie podłączają wanny, sprawdzaja syfon, przyłacza,sprawdzają czy nic nie cieknie a dopiero potem sie biora za robote z omurowaniem i plytkowaniem. Tak jest chyba logicznie.

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek
    wstawiamy wanne , regulujemy, podlaczamy i dalszy ciag prac tradycyjnie.
    No dobrze, ale jesli z przodu obudowy krawędź wanny tez ma leżeć na płaskiej powierzchni z płytek to co? Jakoś podsuwać te płytki pod ta krawędź? No chyba się nie za bardzo daje. Ciągle sobie nie moge tego wyobrazić.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  7. #47

    Domyślnie

    Uslyszalam jeszcze jeden argument przeciw...
    Otoz podobno przy cieciu plytek sa odpryski szkliwa i to potem strasznie wyglada...
    Co Wy na to?
    Doswadczyliscie tego?

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał 2112wojtek
    wstawiamy wanne , regulujemy, podlaczamy i dalszy ciag prac tradycyjnie.
    No dobrze, ale jesli z przodu obudowy krawędź wanny tez ma leżeć na płaskiej powierzchni z płytek to co? Jakoś podsuwać te płytki pod ta krawędź? No chyba się nie za bardzo daje. Ciągle sobie nie moge tego wyobrazić.
    Tak, podsuwa się płytki na kleju pod rant wanny. Wcześniej należy oczywiście przygotować podłoże aby ułożona płytka wchodziła na styk pod brzeg wanny z lekkim spadem od wanny. Ewentualne szczelinki możemy uszczelnić silikonem lub najnormalniej w świecie zafugować. Solidne "wklejenie" wanny będzie zapobiegać pękaniu i wykruszaniu się fugi.

    Cytat Napisał asana
    Otoz podobno przy cieciu plytek sa odpryski szkliwa i to potem strasznie wyglada...
    Co Wy na to?
    Doswadczyliscie tego?
    -tak jest to możliwe. Przy takich właśnie "drobiazgach" wychodzi jakiego mamy glazurnika. Jeśli jest dokładny i ma dobrą maszynę do cięcia ( również moze to zależeć od glazury i terakoty) to tego nie uświadczysz. Nawet jeśli sie zdarzy, ze odpryśnie wtedy należy tradycyjną osełką (np do ostrzenie noży) wyrównać to - oczywiście w granicach rozsądku, bo zbyt mocno szlifując rant/kant płytki można zetrzeć szkliwo i wyjdzie warstwa nośna. Np u mnie w kuchni płytki na narożnikach sa bez listew "na ostro". Dlatego też aby uniknąć tego można użyć różnego rodzaju listew ozdobnych - plastikowych, aluminowych - które to zamaskują takie rzeczy jak i również osłaniają cięte, osłabione ranty. Kolejna rzeczą która "zamaskuje " takie niedociągnięcia jest własnie fuga.
    Pamiętajmy jednak, że płytka jest materiałem twardym i nie zawsze jest możliwość zrobienia "na ostro" - jednak dla chcącego nic trudnego wtedy szlifujemy szlifujemy i szlifujemy a jak się nie uda to można wziąc kolejną płytkę
    Budowa, budowa - jak to przetrwać i nie zwariować, wreszcie zamieszkane... cudownie jest na własnych śmieciach

  9. #49

    Domyślnie

    ja mam wanne obudowaną tak....płytki byly docinane i szlifowane


    ...szczęście dobrze robi ciału...

    Józefina nasz domek

  10. #50

    Domyślnie obudowa wanny narożnej

    Szlag chce mnie trafić bo fachowiec zamontował wannę a potem jak doszła obudowa to stwierdził,że jak ja zamontuje to bedzie widac jakieś otwory w ścianie bo musi obnizyć wanne na nóżkach itp!!!
    Mam do Was prosbe o podsuniecie pomysłów na jakąś demontowalną ale prostą i estetycznę obudowę wanny-gips-karton? drewno??
    Będe bardzo wdzięczny.Pozdrawiam.

  11. #51

    Domyślnie

    stelaz i gieta plyta GK, albo suporex 8-12cm.

    a koniecznie musi byc demonotowalna ??

    J.

  12. #52

    Domyślnie

    chcę demontowalną w razie jakichs problemow pod wanną.Gk to chyba realistyczna opcja ,dzieki.

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    może jaśniej albo chociaż fotka bo nie bardzo wiem o co chodzi? wtedy może się coś wymyśli.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ron5
    chcę demontowalną w razie jakichs problemow pod wanną.Gk to chyba realistyczna opcja ,dzieki.
    A sama rewizja nie wystarczy?
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

  15. #55

    Domyślnie

    A może nośnik styropaniowy do wanny?
    http://schedpol.pl/
    My właśnie czekamy, aż nam taki przywiozą, do wanny narożnej
    Kobiety kochają trzy zwierzaki: norki w szafie, jaguara w garażu i osła, który na to wszystko pracuje.

  16. #56

    Domyślnie

    my mamy postawioną ściankę z Y-tonga i obudowaną płytkami. Ścniaka wchodzi pod wannę, także w przypadku ewentualnej potrzeby (odpukać). wyciągnięcia wanny, wystarczy odciąć silikon na połączeniu wanna-płytka. Oprócz tego mam zrobione 3 rewizje.
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  17. #57

    Domyślnie podcięcie obudowy wanny-czy można?

    proszę o podpowiedź,chodzi o obudowanie płytkami wanny ravaka rosa , podaję link: www.ravak.pl/?page=rosa
    wanna posiada nóżki i ma być obłożona płytkami,
    do tego celu /jak i dla podniesienia stabilności wanny/ ma być wykorzystany ytong,
    I tu mam pytanie , gdyż:
    nasi fachowcy twierdzą , że w związku z tym nie można wzdłuż całej owalnej ścianki zrobić podcięcia obudowy wanny /tzw. podkopniak/, może on wynosić jedynie ok.80 cm, aby ytong mógł sie czegoś trzymać.
    To brzmi sensownie , ale czy nie ma sposobu na zrobienie podcięcia na całej ściance/ zmierzyłam , ta część ma ok. 175 cm /. Może są jakieś sposoby....

    proszę o podpowiedzi
    szpilka

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Szpilko, u mnie wykonanie podcięcia wyglądało tak:


















    Mam nadzieję, że ta lekcja poglądowa choć trochę pomoże.

    Pozdrawiam

  19. #59

    Domyślnie



    mi się podoba oblożona wanna mozajką

  20. #60

    Domyślnie




    Też chciałam obudowac mozaiką pomaranczowo_żółtą aby ożywic brązy ale za długo wybierałam i pan powiedział że obuduje kafelkami. Zeszło mu się z tym ale pokazuję zdjęcia aby pochwalic się jego pracą.
    Ladna mozaika nie jest tania ale takie przycinanie też nie wiec zapytaj pana ile to kosztuje i przelicz co jest tańsze.
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony