dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 10
Pokaż wyniki od 181 do 199 z 199
  1. #181

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz_si Zobacz post
    tomraider - sposoby może i dobre, ale wiesz... właśnie dlatego nie mam psa i nie chce mieć psa, bo nie chce mi się z nim biegać na spacery, dokarmiać go i zastanawiać się co zrobić, żeby był wesoły. To obowiązki właścicieli psów.
    Jeżeli ktoś decyduje się na psa to musi sobie zdawać sprawę z odpowiedzialności za to biedne zwierzę.
    Witaj.
    Niestety nie spodziewaj się że ktokolwiek da prostą i skuteczną do zrealizowania radę jak rozwiązać problem z szczekającym czy wyjącym w nocy psie sąsiada, nie ma dobrych i wygodnych rozwiązań jeżeli piszemy o walce ze skutkami , są tylko złe i bardzo złe.

    Cytat Napisał grzegorz_si Zobacz post
    wolno biegające psy i koty są na wsiach problemem.
    Ten problem niewątpliwie występuje i potrzebne są rozwiązania ALE nie jest tematem wątku, zakładającemu wątek przeszkadza pies sąsiada a nie bezpański.
    pozdrawiam.

  2. #182

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    Ten problem niewątpliwie występuje i potrzebne są rozwiązania ALE nie jest tematem wątku, zakładającemu wątek przeszkadza pies sąsiada a nie bezpański.
    pozdrawiam.
    OK trochę się zagalopowałem.
    Uważam jednak, że rozwiązanie dotyczące uciążliwego psa jest bardzo proste i skuteczne: obroża antyszczekowa.
    Niestety sąsiad musi jeszcze poczuwać się do odpowiedzialności za swojego psa i mieć minimum kultury. Niestety z tym jest gorzej...

  3. #183
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gregorwinn

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    myslenice
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    27

    Domyślnie

    złote słowa...

  4. #184
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rosłoń

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Ryki
    Kod pocztowy
    05-400
    Posty
    7

  5. #185
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gregorwinn

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    myslenice
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    27

    Domyślnie

    Wymyslilismy nowy pomysl - jak sasiad ma psa, to ja kupie sobie golebnik i umieszcze tak, zeby golebie sr..y mu po parapetach

  6. #186
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gryfpc
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Tylko, że gołębie, to broń obosieczna...

  7. #187
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Lepiej sobie zrobić składowisko obornika w pobliżu jego tarasu. Obornik w ogrodzie się przyda...

  8. #188
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    justaan

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Wrocałw
    Kod pocztowy
    54-402
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał ;1840078
    Z humanitarnych sposobów dających natychmiastowy efekt wymieniłbym polanie wodą z szlafu najlepiej zakończoną ogrodniczą końcówką. Zamyka się piesek w ciągu sekundy bez wzg. czy jest z rasy lubiącej wodę czy nie. Wystarczy naprawdę krótkie polanie, które go nie zmoczy w widoczny sposób, takie na pysk. Powtórzysz to kilkukrotnie, aż zajarzy, że wycie nieodłącznie wiąże się z prysznicem i po zawodach.
    Przetestowałam i zdało egzamin na 5+, dzięki za podsunięcie rozwiązania!

  9. #189

    Domyślnie

    Problem z psem, kup psa, zmienisz podejście

  10. #190

    Domyślnie

    Cytat Napisał Verso79 Zobacz post
    Problem z psem, kup psa, zmienisz podejście
    Nie chcę psa. Nie lubię psów. Nie widzę sensu posiadania psa. Chcę ciszy w nocy i normalnego snu. Chcę żeby wszyscy posiadacze psów zrozumieli, że ujadanie ich burków nie jest nailszym dźwiękiem na świecie.

  11. #191
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Problem z psem trochę przypomina sprawę miastowej pani która się wyprowadziła na wieś i w okresie żniw pracujący kombajn jej przeszkadzał.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  12. #192
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    clean fire

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    białystok
    Kod pocztowy
    15-339
    Posty
    74

    Domyślnie

    Zazwyczaj to nie jest problem z psami, tylko z właścicielami psów. Pies ujada, bo właściciel tego od niego oczekuje i za to ujadanie często nagradza.
    W moim odczuciu to właściciel psa ujada na całe otoczenie a nie pies. Sam tak nie potrafi więc posługuje się biednym psem.

  13. #193

    Domyślnie

    Ktoś tu napisał żeby na psie się nie odgrywać bo co pies temu winien.. A po chwili pewnie wstał od komputera i poszedł robić rosół ������ kura/świnia/krowa to niby gorsza niż pies i można zabijać bez opamiętania? Dla mnie to tylko zwierzę jak każde inne a podobno kura jak się przywyczai do człowieka to jeszcze gorsza/lepsza niż pies (tak słyszałem). Istnieją sposoby na wyegzekwowania odpowiedniego zachowania sąsiada/psa ale jak komuś szkoda psa to tym bardziej będzie szkoda sąsiada. Swoją drogą to ja po miesiącu takiego koncertu obmyślałbym już morderstwo.. Psa/sąsiada

  14. #194

    Domyślnie

    Podejdź do sąsiada i porozmawiaj
    reklama na forum jest płatna

  15. #195
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    jeszcze trzeba wystosować pismo ze skargą na właścicieli pobliskich stawów i zarządców rzek, że wypuszczają jesienią komary poza swoją posiadłość.

  16. #196
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał frankos Zobacz post
    Podejdź do sąsiada i porozmawiaj
    trzeba próbować, choć niestety często brakuje ludzkiego zrozumienia, wiem bo mam sąsiada który hoduje gołębie ...
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  17. #197
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Ja na początku używałem obroży antyszczekowej, ale to takie niechumanitarne. Jak znowu zaczęły szczekać, a akurat sąsiadowi urodziło się dziecko to psy na noc szły do garażu. I tak zostało, i ja nie mam problemu i sąsiad nie musi wysłuchiwać. A psy tak się przyzwyczaiły że jak jest zimno to idą ,,zapukac,, do drzwi tarasowych zeby je wpuscic do garazu
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  18. #198

    Domyślnie

    Czyli można żyć w zgodzie z sąsiadami

  19. #199
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Czyli można żyć w zgodzie z sąsiadami
    Tak można

    Też mamy psa , nie szczeka , śpi w domu. Szczeniaczek na początku trochę piszczał wieczorami (mieszkał na zewnątrz ), raz sąsiad zwrócił nam uwagę, że chce spać a nie słuchać piszczenia psa,(domy oddalone od siebie 70m) odpowiedziałam mu, że zabiorę psa do domu a on ma koguty tez zabrać do domu, bo nas budzą rankiem. Od tej rozmowy nie było już nigdy tematu psa. Lubimy sie , spotykamy i jest ok .

Strona 10 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony