dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Prąd budowlany

    Witam

    Mam problem z prądem budowlanym, Pani w ZEWT powiedziała, że prąd budowlany mogą podciągnąć tylko 35 m od słupa, działke mam ok 130 m. dalej ich nie interesuje jak sobie podciągne. Słyszałem, że energetyka powinna podciągnąć mi prąd do działki. Czy to prawda?

    Zrasztą i tak będą podciągali mi prąd po budowie domu. Po co komplikować?

    Pozdrawiam
    Maxoffy

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie Re: Prąd budowlany

    Cytat Napisał maxoffy

    Zrasztą i tak będą podciągali mi prąd po budowie domu. Po co komplikować?

    Pozdrawiam
    Maxoffy
    Muszą komplikować bo prąd budowlany podłączają (przynajmniej w naszym przypadku) bardzo szybko..podpisana umowa, przyszli, postawili słup i po meczu. Natomiast do prądu "stałego" przeprowadzają przetarg na wykonawcę przyłącza (przynajmniej w mojej gminie), projektanta, czekamy w kolejce zgodnie z datą uzyskania warunków, uzgadniają to z ZUDem...Jakbym miał czekać na prąd stały to bym nie rozpoczął w tym roku.

    A sąsiadów jakiś tam nie masz w okolicy .... wiem, że to nielegalne ale....
    pozdrawiam,
    M

  3. #3

    Domyślnie

    O sąsiadach to mi sama Pani z energetyki powiedziała. prąd obok na działkach jest, ale byłem tam trzy razy i nikogo nie moge zastać.

    ok będe męczył sąsiadów.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxoffy
    O sąsiadach to mi sama Pani z energetyki powiedziała. prąd obok na działkach jest, ale byłem tam trzy razy i nikogo nie moge zastać.

    ok będe męczył sąsiadów.
    Jak masz ciągnąc 130 to nawet jak energetyka podłączy Ci na czas budowy to będzie to chyba katastrofa finansowa. Ile tam musiałoby być słupów

    Najlepszy jest dobry sąsiad, uzywana skrzynka, do tego licznik prądu trójfazowego (w Castoramie 70 pln) elektryk, który połączy kabelki i wsio. Rozliczas się z sasiadem raz na jakiś czas i czekach na prąd stały.
    pozdrawiam,
    M

  5. #5

    Domyślnie

    Dzieki za info, zeby tylko sasiad byl taki pomocny
    Pozdrawiam
    maxoffy

  6. #6

    Domyślnie Re: Prąd budowlany

    Cytat Napisał mario1976
    Cytat Napisał maxoffy

    Zrasztą i tak będą podciągali mi prąd po budowie domu. Po co komplikować?

    Pozdrawiam
    Maxoffy
    Muszą komplikować bo prąd budowlany podłączają (przynajmniej w naszym przypadku) bardzo szybko..podpisana umowa, przyszli, postawili słup i po meczu. Natomiast do prądu "stałego" przeprowadzają przetarg na wykonawcę przyłącza (przynajmniej w mojej gminie), projektanta, czekamy w kolejce zgodnie z datą uzyskania warunków, uzgadniają to z ZUDem...Jakbym miał czekać na prąd stały to bym nie rozpoczął w tym roku.

    A sąsiadów jakiś tam nie masz w okolicy .... wiem, że to nielegalne ale....
    Mario1976, od jakiegoś czasu szukam podstaw prawnych (z ciekawości) do stwierdzenia, że "pożyczanie" prądu od sąsiada jest nielegalne. Znalazłem tylko , że nielegalny jest pobór prądu bez podpisanej umowy z zakładem energ ( a to nie w prawie energetycznym tylko na stronach ZEWT). Do tego przychodzi mi do głowy obrót energią, na które wymagana jest koncesja. Czy znasz jakieś podstawy formalne?

  7. #7

    Domyślnie

    kupno agregatu prądotwórczego na czas budowy wyjdzie ci taniej -zwróc sie do energetyki tylko o zasilanie docelowe

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie Re: Prąd budowlany

    Cytat Napisał Arek-L
    Cytat Napisał mario1976
    Cytat Napisał maxoffy

    Zrasztą i tak będą podciągali mi prąd po budowie domu. Po co komplikować?

    Pozdrawiam
    Maxoffy
    Muszą komplikować bo prąd budowlany podłączają (przynajmniej w naszym przypadku) bardzo szybko..podpisana umowa, przyszli, postawili słup i po meczu. Natomiast do prądu "stałego" przeprowadzają przetarg na wykonawcę przyłącza (przynajmniej w mojej gminie), projektanta, czekamy w kolejce zgodnie z datą uzyskania warunków, uzgadniają to z ZUDem...Jakbym miał czekać na prąd stały to bym nie rozpoczął w tym roku.

    A sąsiadów jakiś tam nie masz w okolicy .... wiem, że to nielegalne ale....
    Mario1976, od jakiegoś czasu szukam podstaw prawnych (z ciekawości) do stwierdzenia, że "pożyczanie" prądu od sąsiada jest nielegalne. Znalazłem tylko , że nielegalny jest pobór prądu bez podpisanej umowy z zakładem energ ( a to nie w prawie energetycznym tylko na stronach ZEWT). Do tego przychodzi mi do głowy obrót energią, na które wymagana jest koncesja. Czy znasz jakieś podstawy formalne?
    Nic o tym nie wiem. Czytałem kiedyś w muratorze, że to nielegalne ale w aspekty prawne sie nie wgryzałem.
    pozdrawiam,
    M

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał kapusta
    kupno agregatu prądotwórczego na czas budowy wyjdzie ci taniej -zwróc sie do energetyki tylko o zasilanie docelowe
    Myśle jednak, że pozyczka od sasiada jest tańsza niz agregat.
    pozdrawiam,
    M

  10. #10

    Domyślnie

    to tylko zalezy od rodzaju/typu sąsiada

  11. #11

    Domyślnie

    mario1976 widzisz, problem właśnie na tym polega, że wszyscy mówią, że to nielegalne, ale raczej na zasadzie opinii "tak słyszałem". A ja lubię wiedzieć

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony