dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Temat: Szklane drzwi

  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie Szklane drzwi

    Czy ktoś użytkuje drzwi całe szklane? Coś w tym stylu?


    Czy ta szyba sprawdza się w drzwiach do łazienki? Ktoś takie ma i mógłby powiedzieć, czy przy zapalonym świetle widać czy nie widać osobnika korzystającego z łazienki (ewentualnie z pokoju jeśli tam je macie). W świetle dziennym nic nie widać co sprawdziłam w salonie. Sprzedawca twierdził, że przy świetle też nie widać ale wiadomo: on mi powie to co ja chcę usłyszeć byle bym drzwi kupiła...
    Proszę o szczere opinie, najlepiej użytkowników.
    P.S. Parę takich drzwi (używanych) pojawiło się na allegro do sprzedaży i zdjęcia tam zamieszczone były właśnie z łazienek. Czyżby się nie sprawdziły?

  2. #2

    Domyślnie

    Witam

    Wprawdzie mam trochę inne w łazience (dwuskrzydłowe wsuwane w scianę ) ,ale te mają taką samą szybę (tak sadzę że jest to Lakomat ) . Więc jesli chodzi ci czy coś widać to niewiele .Nikt cie nie podejrzy . Sporo światła sie odbija ,rozprasza itp i można bezpiecznie przechadzać się nago po łazience . Oczywiscie jakiś "nędzny" zarys postaci zobaczysz ,ale nic więcej .

    pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    A ja takie drzwi będę miała w wiatrołapie. Doświetlą trochę to dość ciemne pomieszczenie, a poza tym są cudne i muszę je gdzieś umieścić
    na pewno się uda!!!

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek Rz
    Witam

    Wprawdzie mam trochę inne w łazience (dwuskrzydłowe wsuwane w scianę ) ,ale te mają taką samą szybę (tak sadzę że jest to Lakomat ) . Więc jesli chodzi ci czy coś widać to niewiele .Nikt cie nie podejrzy . Sporo światła sie odbija ,rozprasza itp i można bezpiecznie przechadzać się nago po łazience . Oczywiscie jakiś "nędzny" zarys postaci zobaczysz ,ale nic więcej .

    pozdrawiam
    Ciekawe czy nie będzie to kłopotliwe np. dla gości. Znaczy się widać, że np. ktoś korzysta z sedesu lub wanny, prawda?
    Na nieszczęście te drzwi do łazienki mam wprost z salonu, nie jest to żaden korytarz czy wnęka. Dokładnie na wprost nich jest stół w wykuszu...

  5. #5

    Domyślnie

    Witam.Zareczam ze nic nie widac powyzej 50 cm - NIC!!! nawet zarysu postaci.Mam drzwi z szybami foliowanymi na wprost jest okno,na osi kibelek...tez mialem ten dylemat ale jest spoko pozatym plusem jest ze nikt sie nie spodziwa za takimi drzwiami lazienki

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Racja , nic nie bedzie widac.
    Drzwi piekne, jedyny minus drzwi szklanych i chowanych w scianie to ich fatalna akustyka .
    Sprawdz czy na ramie drzwi maja uszczelke obwodową , bo oprocz kiepskiej akustyki bedzie i kiepska szczelnosc.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Trochę się czuję pocieszona, dzięki. Jakiej firmy masz drzwi, fracek? Jaka to szyba, żebym przy zamówieniu nie wtopiła? Dla pewności zapytam jeszcze raz: czy nic nie widać przy zapalonym w łazience świetle, bo to że w dzień to sprawdziłam sama.2112wojtek - ja nie będę miała przesuwnych tylko otwierane, z ościeżnicą.

  8. #8

    Domyślnie

    Mam drzwi firmy Jagdor model BSF-VII raczej niszowe szyba foliowana grubosci nie pamietam.Mozesz byc spokojna NIC NIE WIDAC !!! takze przy zapalonym swiatelku.Zycze pozytywnych wrazen

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie Re: Szklane drzwi

    Cytat Napisał Marzanna Guzikowska
    Czy ktoś użytkuje drzwi całe szklane? Coś w tym stylu?

    Czy ta szyba sprawdza się w drzwiach do łazienki? Ktoś takie ma i mógłby powiedzieć, czy przy zapalonym świetle widać czy nie widać osobnika korzystającego z łazienki (ewentualnie z pokoju jeśli tam je macie). W świetle dziennym nic nie widać co sprawdziłam w salonie. Sprzedawca twierdził, że przy świetle też nie widać ale wiadomo: on mi powie to co ja chcę usłyszeć byle bym drzwi kupiła...
    Marzanna, tu opinnie użytkowników mogą Cię wprowadzić w błąd. A to dlatego ze mamy w kraju co najmniej kilkunastu producentów (konfekcjonerów) drzwi szklanych. I kilkanascie różnych rodzajów szkła matowego. Każde ma inną specyfikę, sposob pozyskiwania (produkcji) i przezierność.
    Najbardziej szlachetne szkła to satinovo (czyste szkło trawione kwasem) - pięknie się rozbłyskuje w w słońcu, ale jest mocno przezierne... i zostawia ciężko zmywalne ślady paluszków, no chyba że jest teflonowane..
    Na ogół najbardziej urkywają szkła zamalowane sitodrukiem lub z jakiegoś rodzaju folią (ideał to szkło z folią w srodku, tzw. stadip 3.1.3 ) ale tego się chyba nie hartuje i nie będzie tak wytrzymałe...
    Swoją drogą mogę polecić szkło "lodowe" które produkuje Gipsy Kings. Bardzo dobrze kryje, ale.. jak to juz ktoś zauwazył.. drzwi szklane nie mają tej szczelności akustycznej co pełne drzwi z płyty lub drewna
    Aha... uważajcie jeszcze na okucia. Te które czasem widzę w aukcjach allegro nadają się do powieszenia cienkiej szyby w witrynie meblowej, a nie ciężkich skrzydel drzwiowych przez które się chodzi kilka razy dziennie.

  10. #10

    Domyślnie

    mam takie drzwi, mleczne szkło, kupiłam je w firmie Dana, jej przedstawiciel na Polskę to http://www.dan-pol.com.pl/
    nie są tanie ale dośc szczelne, mają uszczelkę, mają dobre okucia no i przde wszystkim przyjeżdża ekipa, która tak dokładnie wszystko montuje ze nie mam żadnych zastrzeżen...
    ja mam drzwi gładkie bez żadnych wzroków - takie sa droższe no i kwestia gustu
    zapraszm na mojego bloga
    babeczkaa.blox.pl

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzanna Guzikowska
    Cytat Napisał Darek Rz
    Witam

    Wprawdzie mam trochę inne w łazience (dwuskrzydłowe wsuwane w scianę ) ,ale te mają taką samą szybę (tak sadzę że jest to Lakomat ) . Więc jesli chodzi ci czy coś widać to niewiele .Nikt cie nie podejrzy . Sporo światła sie odbija ,rozprasza itp i można bezpiecznie przechadzać się nago po łazience . Oczywiscie jakiś "nędzny" zarys postaci zobaczysz ,ale nic więcej .

    pozdrawiam
    Ciekawe czy nie będzie to kłopotliwe np. dla gości. Znaczy się widać, że np. ktoś korzysta z sedesu lub wanny, prawda?
    Na nieszczęście te drzwi do łazienki mam wprost z salonu, nie jest to żaden korytarz czy wnęka. Dokładnie na wprost nich jest stół w wykuszu...
    Witam

    Zapewniam cię że nic nie widać -przetestowane-wszystko się odbija jak w lustrze -czyli żądny wrazeń podglądacz widzi samego siebie a nie nagą piękność . Ja mam szkło tzw . "Lakomat" cokolwiek by to nie znaczylo jest o wiele lepsze w utrzymaniu czystosci od "zwykłej" matowej -wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką i jest czysta i nie rysuje się tak łatwo .

    pozdrawiam

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ocia79

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    901
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Czy mozecie wstawic zdjecia swoich drzwi szklanych???

  13. #13

    Domyślnie

    ja mam szklane dzrzwi do łazienki-małzenskiej wiec nie stresuje sie , ale i tak nie mialabym czym bo naprawde nie widac drzwi suwane na zasadzie szafy,chyba mam gdzies zdjecie na innym forum ,poszukam i wkleje jak wyglada gdy w łazience jest zapolone swiatlo. Drugie drzwi mam w wiatrołapie, szklane-grube szkło i po bokach drewno, bez górnej i dolnej ramy. sa swietne.Widoczność zalezy od tego jak grube szklo dacie i jaki stopien matu/foli baź tez piaskowania dacie....
    Do szcześcia potrzeba ciszy, spokoju i......Neptunka

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ocia79

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    901
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaszczurka
    ja mam szklane dzrzwi do łazienki-małzenskiej wiec nie stresuje sie , ale i tak nie mialabym czym bo naprawde nie widac drzwi suwane na zasadzie szafy,chyba mam gdzies zdjecie na innym forum ,poszukam i wkleje jak wyglada gdy w łazience jest zapolone swiatlo. Drugie drzwi mam w wiatrołapie, szklane-grube szkło i po bokach drewno, bez górnej i dolnej ramy. sa swietne.Widoczność zalezy od tego jak grube szklo dacie i jaki stopien matu/foli baź tez piaskowania dacie....
    Super to czekam na zdjecia.Tez planuje drzwi szklane do WC i zastanawialam sie czy cos widac.Drzwi szklane planuje na calym dole,mam nadzieje,ze to dobry pomysl

  15. #15

    Domyślnie

    tak to wyglada- to sypialnia po prawej łazienka, po lewej garderoba
    i drzwi do wiatrołapu,nieobrobione jeszcze


    i wiatrołap, przepraszam za słaba jakość zdjec , ale słaba bateria była i tak jakos...

    i tak to własnie wyglada
    Do szcześcia potrzeba ciszy, spokoju i......Neptunka

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ocia79

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    901
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Dziekuje Jaszczurko.
    Bardzo podobaja mi sie Twoje drzwi.

    Zachecam tez innych do zamieszczenia zdjec swoich szklanych drzwi.

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar GGGosik
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Nie mam drzwi szklanych do toalety, ale pokażę takie,
    jakie mam.
    Tutaj są szklane podwójne drzwi w szafie, między nimi jest biała folia.

    A tutaj są drzwi przesuwne szklane pomiędzy pomieszczeniami:
    Żyj, jakby nigdy nie było jutra...
    Dziennik GGGosika
    Komentarze do Dziennika

  18. #18

    Domyślnie

    Jaszczurka bardzo ladne drzwi. mozna wiedziec jaka byla cena mniej wiecej?? one sa bez klamek zadnych?

  19. #19

    Domyślnie

    odświeżam temat...
    myślę o drwiach szklanych (tylko futryna drewniana) do wiatrołapu, to, że będzie przez nie coś widać, to w tym wypadku nie problem, zastanawiam się, czy nie będzie od nich ciągnęło zimno.
    W wiatrołapie, z tego co wiem, temperatura zawsze jest ciut niższa niż w pozostałej części domu z racji otwierania drzwi wejsciowych, ja mam dodatkowo przejście między wiatrołapem a garażem.
    Będę wdzięczna za sugestie.

  20. #20

    Domyślnie

    Nasz pani architekt odradziła nam szklane dzrwi, zwłaszcza a wiatrołapie. Mamy w domu okna na przestrzał, często drzwi do ogrodu będa otwarte, w takich warunkach często dochodzi do przeciągów i trzaskania drzwiami, a szklane robią mnóśtwo hałasu przy tym.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony