dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie kuchnia w ogrodzie - piec do pizzy chleba

    ciekawa stronka z wieloma przykładami i budową pieca, są tez projekty
    może się komuś przyda

    budowa jednego z pieców

    http://mha-net.org/docs/v8n2/wildac06b.htm

    całość na stronie
    http://heatkit.com/html/bakeoven.htm
    Pozdrawiam Duśka

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem to genialny pomysł z takim przydomowym piecem (jeśli oczywiście ktoś ma ciągotki do pieczenia). Mam nadzieje, ze uda nam się to wcielić w życie
    Dziękuje za inspiracje !

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał oli_oli
    JA mam zamiar zaprojektować i wybudować 3 w 1 :czyli grill, wędzarnie i piec chlebowy. Ale to za jakis czas.
    pozdrawiam
    oli_oli zbudowałeś? próbuję jeszcze do tego wmontować kuchenkę/płytę z fajerkami
    a może ktoś z was zbudował taką kuchnię i podpowie
    Pozdrawiam Duśka

  4. #4

    Domyślnie

    ania
    naaaaaaaaaaajlepszymi kucharzami na świecie są mężczyźni u ciebie to pewnie zbyszek
    Pozdrawiam Duśka

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał dusia2006
    ania
    naaaaaaaaaaajlepszymi kucharzami na świecie są mężczyźni u ciebie to pewnie zbyszek

    A nie wiem, możliwe, ale jeszcze nie dał mi się poznac z tej strony

  6. #6

    Domyślnie

    Kochani, marzę o takim piecu, i grillo- wędzarni, i kuchni z fajerkami czyli: full- wypas kuchnia letnia
    Pokazujcie, co już macie i swoje inspiracje! Uczmy się, jak zdrobić idealną letnią kuchnię.
    Rzucam temat: zielnik przy kuchni letniej
    Wyobraźcie sobie rozmaryn, macierzanka do wędzonych potraw i bazylia z rukolą do sałatek.
    Slow food jest naprawdę fajnym pomysłem...
    Miło jest być ważnym. Ale ważniejsze to być miłym.
    Domek Ash urządzanie to wyzwanie...

  7. #7

    Domyślnie

    Piec chlebowy wybudowalem znajomemu w zeszlym roku i wszystko dziala i gosc zadowolony jak nie wiem co . W kazdą środę odbywa się uroczyste pieczenie chleba dla wszystkich znajomych. Facet mieszka sam i ma mnóstwo czasu. Nagrzewa piecyk z rana do... nie pamiętam, chyba 180* i pieką pierwszą serię chleba, potem drugą,potem jakieś ciacho, a potem jeszcze jakieś mięcho jak nie mają dosyć . A na koniec do pieca włożyć można drewno żeby się suszyło na następny raz, albo grzyby suszyć czy sam nie wiem co. Na drugi dzień na piecu ma jeszcze 60*. Kiedyś też sobie coś takiego wybuduję jak już bedę miał więcej czasu, bo koszt w sumie nie wielki a radochy co nie miara
    Per Aspera Ad Astra

  8. #8

    Domyślnie

    No i właśnie o to chodzi!
    Kojarzy mi się takie "biesiadowanie" z autentycznym zyciem rodzinnym, czasem poświęconym sobie nawzajem. Ileż spraw można spokojnie omówić przygotowując jedzenie czy piekąc a potem jedząc.
    Piec i kuchnia letnia: cos pięknego...
    Miło jest być ważnym. Ale ważniejsze to być miłym.
    Domek Ash urządzanie to wyzwanie...

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekcmarecki
    Piec chlebowy wybudowalem znajomemu w zeszlym roku i wszystko dziala i gosc zadowolony jak nie wiem co . W kazdą środę odbywa się uroczyste pieczenie chleba dla wszystkich znajomych. Facet mieszka sam i ma mnóstwo czasu. Nagrzewa piecyk z rana do... nie pamiętam, chyba 180* i pieką pierwszą serię chleba, potem drugą,potem jakieś ciacho, a potem jeszcze jakieś mięcho jak nie mają dosyć . A na koniec do pieca włożyć można drewno żeby się suszyło na następny raz, albo grzyby suszyć czy sam nie wiem co. Na drugi dzień na piecu ma jeszcze 60*. Kiedyś też sobie coś takiego wybuduję jak już bedę miał więcej czasu, bo koszt w sumie nie wielki a radochy co nie miara
    A czy mógłbyś udostępnić plany takiego pieca i krótki opis budowy? Mąż by taki mi postawił, a mamy gospodarstwo agroturystyczne i byłoby to sporą atrakcją - nasz stary piec chlebowy, poniemiecki, niestety już nie nadaje się do użytku i brak mu wielu fragmentów konstrukcji - nie umiemy go odtworzyć. Pliiiissssss!!!! Na priva!!!!! Pliiiiiiissssss!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  10. #10

    Domyślnie

    Rówież bardzo , bardzo proszę o takowy opis na priv.
    Może byc na [email protected].

  11. #11

    Domyślnie

    ja też chcę.... bardzo proszę
    Miło jest być ważnym. Ale ważniejsze to być miłym.
    Domek Ash urządzanie to wyzwanie...

  12. #12

    Domyślnie

    a ja poproszę o namiary na kogoś kto może to zrobić i o informację co do kosztów budowy i robocizny
    Przystępując do dzieła, musisz pamiętać, że zetkniesz się z problemami, o których nic jeszcze nie wiesz. Wyraźnie widzisz tylko jedno: swój cel...

  13. #13

    Domyślnie

    Mam tez fotki, ale musze sie nauczyc wklejac. Jak bede mial w najblizszym czasie troszke czasu to cos napisze konkretnego, ale teraz strasznie pozno z pracy wracam i nie dam rady. moze pod koniec tygodnia
    Per Aspera Ad Astra

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Będziemy czekać z nicierpliwością...
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  15. #15

    Domyślnie

    czekamy... ja chyba też o plany poproszę - bo kolega to trochę za daleko mieszka, więc mi piecyka nie postawi
    Przystępując do dzieła, musisz pamiętać, że zetkniesz się z problemami, o których nic jeszcze nie wiesz. Wyraźnie widzisz tylko jedno: swój cel...

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Moje obecne marzenie dotyczące "komturii" to postawienie kuchni węgłowej z piecem chlebowym. Dokładny opis był w Domu Letnim Muratora, ale brak fachowców. Sam nie czuję się na siłach. 20 prawie lat pracowałem w piearni jako technolog... chyba umiem upiec chleb.

  17. #17

    Domyślnie

    marekcmarecki jak miło Cię tu spotkać
    a może Ty fach zmienisz

    a na tej stronie sporo można znaleźć, nawet Heater Art, może Cię Tomku natchnie
    http://heatkit.com/html/gallery6.htm
    Pozdrawiam Duśka

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Dusiu, piękne te piece. Dzięki.

  19. #19

    Domyślnie

    http://foto.onet.pl/gljnr,twgpc8wkkwt8,bqft1,u.html
    Trochę późno już,ale to są te fotki pieca o którym pisałem. Tylko cos nie umiem ich wkleić na forum , chociaż pozmniejszałem do 50 - 70 kB. Dzisiaj wygląda to wszystko dużo lepiej, bo i murek skończyłem i kostka i piec obrobiony i nie ma już dziury w ścianie. Wtedy to była jedna wielka budowa . Mniej więcej tak to wygląda. Teraz pewnie zrobiłbym ten piec inaczej, bo niektóre rzeczy można udoskonalić. Ale i tak radoche niesamowitą mają, bo nikt w okolicy tego nie ma i w czasie pieczenia zapach niesamowity na całą okolicę .
    Per Aspera Ad Astra

  20. #20

    Domyślnie

    marekcmarecki, trochę podglądam
    Teraz pewnie zrobiłbym ten piec inaczej, bo niektóre rzeczy można udoskonalić.
    co miałeś na myśli?
    jak głębokie jest palenisko i czy nie jest za wysoko? a ta szuflada pod spodem do czego jest?
    a może już kolejny piec zbudowałeś?
    Pozdrawiam Duśka

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony