dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 33
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 649
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie Dom kuleczki :-)

    Witam serdecznie
    Wiele razy obiecywałam na tym forum, że pokażę fotki mojego domu w galerii. Jako, że nie lubię "robić z gęby cholewy", niejszym to czynię
    Budowę domu rozpoczęliśmy w kwietniu 2005r. Wszystko szło gładko i praktycznie bezproblemowo. W sierpniu mieliśmy już dach, a w październiku okna. Zimą wykańczaliśmy wnętrza.
    Spokojnie mogliśmy się wprowadzić już w kwietniu rok od bicia pierwszej łopaty, ale nie chcieliśmy zmieniać synowi szkoły w trakcie roku szkolnego, więc przeprowadzka nastąpiła pod koniec czerwca 2006.

    Hol od strony wejścia z przedsionka.


    Hol fotografowany od schodów


    salon- widok na hol



    łazienka


    [/b]

  2. #2

    Domyślnie

    Śliczne wnętrza! Kolory takie, jak planuję zrobić u siebie, sprawiaja wrażenie ciepła i zarazem przestronności.

    Może masz jeszcze jakieś zdjęcia? Chętnie zobaczymy więcej!

    pozdrawiam,

    Magda

  3. #3

    Domyślnie

    Te schody.
    Za wygodne moze nie sa, ale wygladają.............powalajaco.

    I te miłe, ciepłe kolory.

    Gratulacje.
    Jeżeli to robisz, rób to najlepiej jak potrafisz.

  4. #4

    Domyślnie

    Kuleczka gratuluje smaku, piekne wnetrza. Kominek to jak na razie moj ideal do ktorego 'drąże' męża
    Proszę o więcej zdjęć wnętrza (kuchnia?) oraz elewacji zewnętrznej.
    Im więcej potu na ćwiczeniach tym mniej krwi na polu walki - J.Piłsudski
    nasz domek

  5. #5

    Domyślnie

    Kuleczko twoje wnętrze mnie powaliło,przepiękne schody czy to może z firmy Marchewka?A ile one cię kosztowały?A może jeszcze kuchnię pokażesz,pliss.

  6. #6

    Domyślnie

    miałam okazje podziwiać Twoje wnętrza przy okazji innych wątków ...cieszę się, ze zdecydowałas się pokazac nam ciutke więcej ...szczere gratulacje doboru kolorów, pomysłow w realizacji, bardzo przytulne wnętrza....równie mocno namawiam do odkrycia przed nami kuchni i sypialni

    jeszce raz gratuluję i pozdrawiam
    motyczka
    ...szczęście dobrze robi ciału...

    Józefina nasz domek

  7. #7

    Domyślnie

    Jestem pod wielkim wrażeniem Twoich wnętrz . Bardzo ładne wnętrze i kolorystyka.
    Pozdrawiam i jeszcze raz szczerze gratuluję .

  8. #8

    Domyślnie

    Bardzo ładne wnętrza. Gratuluję, pomysłów i smaku. Schody przepiekne . Super!!
    Pozdrawiam,
    KasiaR

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    Magda2005, ESKIMOS, ksieciu, Damro, motyczka, martynka1, KasiaR
    Wieeeelkie dzięki za wszystkie miłe słowa

    ESKIMOS schody są na prawdę bardzo wygodne, jedyny mankament, to to, że nad schodami mam 2 okna dachowe doswietlające je i właśnie brak spocznika powoduje pewne trudności w myciu tych okien..........właściwie, to jeszcze nie były myte

    Damro schody są z firmy Włodarczyk
    http://www.schody.net.pl/ Osz kurde, właśnie weszłam na tą stronkę i moje schody są na str. tytułowej nie wiedziałam w galerii moje schódki to realizacja 1. (cena 27tys.)

    motyczko, przyznam się szczerze, że kuchni nie lubię Wyszła zbyt nowoczesna i zimna jak dla mnie. Kolor szafek wybierałam z malutkiego wzornika i miał być delikatny ecru, a wyszedł szary. Później ocieplałam ją kolorem ścian, ale i tak to nie to. Dlatego planuję w najbliższym czasie albo przelakierować meble, albo pokombinować coś z tynkiem na ścianach
    Sypialnia też nie jest moim ideałem, po przeprowadzce kupiliśmy coś na szybko, bo na moje upatrzone Kloss zbyt długo kazali czekać. No i brakuje jeszcze tapety wezgłowia. Tzn już jest, ale nie przyklejona

    Postaram się wieczorkiem wkleić jeszcze co nieco

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    Acha, żeby nie było, ze ja taka zdolna
    Kominek, sufit w holu i łazienkę na dole projektował architekt
    Resztę to już ja sama

  11. #11

    Domyślnie

    kuleczko przepiękne wnętrza ,jak z katalogu!!

    Kolorki śliczne takie cieplutkie.Wszystko piękne.
    Nie daj się prosić pokaż resztę wnętrz .
    pozdrowionka

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kuleczko - masz przepiękny dom, serdecznie gratuluję .
    Takie wnętrza jak Twoje podobają mi się najbardziej.


    Kolor szafek wybierałam z malutkiego wzornika i miał być delikatny ecru, a wyszedł szary.
    Ja byłam bardziej sprytna - poprosiłam 2112Wojtka , żeby mi paluchem wskazał numer koloru ecru we wzorniku i mam dokładnie taki jaki chciałam .

    Tak jak i reszta czekam na więcej zdjęć Twoich pięknych wnętrz Kuleczko .
    Serdecznie pozdrawiam
    Sonika

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    roszponka, Sonika DZIĘKUJĘ

    Sonika ja teraz żałuję, że nie wpadłam na pomysł z tym paluchem

    Porobiłam troszkę fotek, ale nie kuchni, bo mam lekki nieład , podobnież w dolnej łazience Sypialni też nie "obcykałam", gdyż śpi tam właśnie pewien osobnik płci męskiej, snem głębokim po dwóch piwkach, spożytych podczas oglądnia meczu Czelsi-Brema czy jakoś tak (nie wiem jak to się pisze )

    Zaczynam od przedsionka....wylazłam nawet na dwór, coby tak zaprosić drzwiemi otwartemi w moje skromne progi





    Tutaj nawet widać moje odnóża











    Szafa widoczna z holu



    Hol na poddaszu, strasznie jeszcze pusty i surowy.






    Koniecznie muszę coś zrobić z tą wielką, pustą ścianą płaczu Myślę o takim malunku, jak u KasiR. Jeśli macie jakieś pomysły, chętnie posłucham

    Mała łazienka na poddaszu


















    Jeszcze troszkę schodów




  14. #14

    Domyślnie

    ojej jak ładnie. Jestem bardzo ciekawa ile m2 ma cały dom? Bo już od wejścia widać, że chyba dużo. Wiatrołap jest super duży. Wejdzie tam sporo gości. Naprawdę. Wszystko jest ekstra. Prosimy o więcej.

    Moje pytanie ile cm nachodzi na ścianę ten pasek od ościeżnicy drzwi? 3, 4 czy więcej cm?

  15. #15

    Domyślnie

    kuleczko więc musze ponownie (z przyjemnością) pogratulować utrzymanego w jednym stylu całego domu, czuje sie harmonie a nawet gitare ...piękny duży-powitalny wiatrołap...faktycznie wita gosci od progu ..holl na górze tez swoistych rozmiarów, na tej ścianie płaczu osobiście zrobiłam galerie zdjęć....lub obrazów....sama planuje u siebie z czasem na antresoli...ale dojrzewam obecnie do koloru jaki mam wybrac (to tak z prywaty )
    i coś stojącego ...może stylizowane krzesło, albo wielki dzban...o ile gustujesz w tych klimatach
    schody są imponujące, chociaz mocno kręcone ale zapewne mozna się przyzwyczaić


    cóż....nadal czekamy na kuchnie

    pozdrawiam serdecznie
    motyczka
    ...szczęście dobrze robi ciału...

    Józefina nasz domek

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    Kuleczko - masz przepiękny dom, serdecznie gratuluję .
    Takie wnętrza jak Twoje podobają mi się najbardziej.


    Kolor szafek wybierałam z malutkiego wzornika i miał być delikatny ecru, a wyszedł szary.
    Ja byłam bardziej sprytna - poprosiłam 2112Wojtka , żeby mi paluchem wskazał numer koloru ecru we wzorniku i mam dokładnie taki jaki chciałam .

    Tak jak i reszta czekam na więcej zdjęć Twoich pięknych wnętrz Kuleczko .
    Serdecznie pozdrawiam
    Sonika
    czy 2112Wojtek doradza w kolorach???

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Babsztyl jeden!!!! Ukrywac taki przepiekny dom tyle czasu!!!
    Miodzio po prostu ten Wasz domek.
    A pokazesz jak wyglada z zewnatrz?

  18. #18

    Domyślnie

    Kuleczko! MASZ CUDNIE!!! A teraz powiedz: jaki to dokładnie kolor ścian w tzw. przedpokoju i co to poniżej wkoło lustra ta mieszanka różnych odcieni - tapeta?pisz ze szczegółami czy drzwi są w kolorze calvados? i ten odcień ecru w łazience i w holu na piętrze to efekt przypadkowego mieszania czy gotowy kolor. Pilnie szukam konkretnych farb do wykończenia wnętrz stąd moje wnikliwe pytania. Jeśli istnieje taka możliwość to podaj firmę i nr pozdrawiam.ula.

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    Aga-Żona Facia dom ma 250m plus garaż i kotłownia 35m i strych 16m. Sporo
    Nie wiem zbyt o co dokładnie chodzi z tymi oscieżami, wymierzyłam tak: cała ościeżnica z opaską ma grubość 8 cm, natomiast przy zamkniętych drzwiach szerokość opaski to 5cm
    Jeśli chodzi o pana Wojtka, to mnie nie doradzał, ale Sonice jak najbardziej

    Zelijka
    Ja Ci dam babsztyla
    Jeśli chodzi o domek z zewnątrz, to poszukam coś i wkleję, ale uprzedzam, że z zewnątrz niepozornie wygląda i wiele osób jest zdziwionych, że w środku tyle miejsca

    motyczka też myślałam o galerii, a z tym krzesłem, to mi się pomysł podoba
    Fakt wiatrołap spory (10m) ale zaplanowałam taki z premedytacją. Za to hol na poddaszu według mnie za duży-ma 16m, ale przez te puste ściany wydaje się ogromniasty

    ula@
    W przedsionku jest kolor bursztynowy Dekoral, a to błyszczące to tynk, który sama kładłam. Jest on tylko w kącie "szatniowym", taki mój pomysł, żeby kurtki i płaszcze nie szorowały po zwykłej ścianie i nie brudziły jej.
    Do zrobienia tego tynku, wykorzystałam masę do robienia struktury, która zostałam mi po tynkowaniu pokoi dzieci.
    Naniosłam tą masę gąbką do mycia, tą ostrzejsza stroną (wcześniej poćwiczyłam na tekturze różne wzorki). Po 2 godz dałam na to wosk "ściany południa" zakupiony w Nomi, a po wyschnięciu na to werniks metaliczny 'stare złoto" też zakupiony w Nomi. Metoda zrobienia, jak i zastosowane warstwy są mojego pomysłu Wyszło na prawdę fajnie moim zdaniem, ludzie myślą, że to rodzaj stiuku
    Sciany w holu na piętrze i w górnej łazience to mieszanka różnych kolorów i barwników, bo niestety nie umiem wybierać z wzornika i praktycznie zawsze nie jestem zadowolona z koloru
    Drzwi są firmy Lutostanski, a kolor złoty dąb, jednak kolor jest inny, niż okna, które też mamy w złotym dębie.

    Ale się rozpisałam........

  20. #20

    Domyślnie

    piękny, cieplutki domek...
    Joanna
    domek

Strona 1 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony