dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dabell

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.426
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Ja mam Hajduka - model z półokrągłą szybą o wyokości ok.57cm Prisma KR. Ma doprowadzenie powietrza z zewnątrz. W środku wyłożony szamotem, bardzo długo trzyma ciepełko po wygaszeniu.
    Jest super.
    Zdjęcia w dzienniku. Właśnie go obudowujemy.

  2. #22

    Domyślnie

    Najpierw odpowiedz sobie na pytanie czy z szamotem czy żeliwny. Odpowiedź zawęzi Ci krąg poszukiwań.
    Oprócz zbierania opinii postaraj się obejrzeć w naturze to również zawęzi krąg poszukiwań bo jak zobaczysz jak niektóre sa wykonane to ominiesz je duzym łukiem np. Supra.
    Ja tak jak chopinetka wybrałem Spartherm
    - wyłożony szamotem (ładniej wygląda, dłużej trzyma ciepło), szyba gieta (a nie składana z kilku części jak u niektórych), uszczelka na drzwiach, komora z dolotem powietrza z zewnatrz
    a w praktyce odkryłem dodatkowe zalety: 1 gałka do regulacji (niektóre mają dolot, szuflade i szyber - idzie zwariować), stosunkowo głeboka "komora" co pozwala rzadko usuwać popiół.
    i fakt to wszystko swoje kosztuje a z tego co pamiętam to Jotul też nie jest z nizszej półki cenowej.
    pozdrawiam

  3. #23

    Domyślnie

    ...też wybraliśmy Spartherma, z szybami vis a vis...
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  4. #24

    Domyślnie

    Ja do okazjonalnego palenia kupiłem cos takiego

    http://www.allegro.pl/item261297399_...kominkowy.html

    No bo jakoś mi sie spodobał szczególnie to żelastwo z przodu w środku .
    14 kW podwójna tylna ścianka przeznaczony do palenia ciągłego 5 lat gwarancji szyber deflektor 135 kg. Niestety skręcany.
    Tylko że cena tutaj jest mocno nie halo
    Zapłaciłem 1250 z szybrem po żmudnych negocjacjach ale za to zapomniałem popielnika (bo powyciągałem wszystko zeby go łatwiej podnieść). Po sam popielnik nie opłaci się jechać .

  5. #25

    Domyślnie

    Odgrzebałem trupa Nadszedł moment wyboru wkładu do kominka. Czy ktoś użytkuje takie cudo ? Austroflamm Olympus Czy wysoka cena 13 tyś/netto naprawdę przekłada się na jego jakość? Warto?

  6. #26

    Domyślnie

    Fachowcy od kominków!!! Do Was mówię

  7. #27

    Domyślnie

    Od kilku lat użytkuję wkład Kornak z panoramiczną szybą.Nie mam porównania do innych wkładów co do zużycia drewna ale spisuje się dobrze, na mój gust jest oszczędny pod tym względem, przy zamknietym szybrze i dolnych drzwiczkach drewno długo się wypala, grube szczapy drzew liściastych wieczorem załadowane nad ranem jeszcze się żarzą , bywało że paliłem dwa dni i noc non stop choć o ile pamiętam jest w gwarancji limit czasu (12 godzin ? nie pamietam już ile), ale żadne uszkodzenia nie powstały.Jedyny mankament, że brudzi się szybko przednia szyba choc ponoć ma mechanizm zapobiegający temu.

  8. #28

    Domyślnie

    Cześć, ja poszukuję wkładu z boczną prawą szybą, w cenie do 3000zł. Co polecacie?

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bold
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    ja mam taki
    http://www.komo.pl/katalog/produkt/6...exclusive.html
    i na razie jestem zadowolony

  10. #30

    Domyślnie

    Fajny, taki by mi pasował. Gdzie kupowałeś??

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bold
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    właśnie tam, przez internet, kiedyś mieli przedstawicielstwo na Klimeckiego ale zlikwidowali
    o, tutaj mają promocję
    http://www.polskiekominki.istore.pl/...,557932,0.html
    ja płaciłem 2800, też w promocji

  12. #32

    Domyślnie

    W promocji z rabatem 5% wychodzi poniżej 2500zł To mi pasuje. A jak jest z transportem??

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bold
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    wysyłają za pobraniem, firmą kurierską, na palecie

  14. #34

    Domyślnie pomocy !!!

    Witam serdecznie wszystkich

    bardzo prosiłbym wszystkich raczej zoorjentowanych i obiektywnych już użytkowników wkładów o pomoc

    specyfikacja domu :
    Dom o powierzchni 200 m2 + piwnica 115m2

    Parter - kuchnia,garderoba,mała łazienka,pokój - 80 m2 - ogrzewane głównie podłogówką

    Góra - sypialnia ,łazienka, dwa pokoje dla dzieci oraz garderoba - 120 m2 - ogrzewane gównie grzejniki oraz trochę podłogówki

    Piwnica - około 115 m2 ogrzewanie grzejnikami jeżeli trzeba będzie.

    Główne źródło ogrzewania piec gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem , w większości podłogówka w domu.

    Przewidziana wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła w domu , dom dobrze ocieplony 20cm styropianu.

    Jaki widzę kominek
    - postawiony w salonie , kuchnia otwarta ,mały hol razem 57 m2 które kominek powinien ogarnąć
    - wkład bez płaszcza wodnego
    - szczelna komora spalania , doprowadzenie powietrza z zewnątrz
    - szyba samoczyszcząca
    - preferowałbym duże palenisko
    - wg mnie moc ok 19-20kw
    - zainstalowanie turbiny kominkowej aby przekazać powietrze do 4 pomieszczeń na górze

    Z powodu iż dom wyszedł duży, palenie kominkiem chciałbym potraktować jako dodatkowe źródło ogrzania choć centralna instalacja będzie raczej na wysokim poziomie lecz wiadomo gaz jest drogi .

    Kwota jaką chciałbym przeznaczyć na wkład to około 5 - 6 tyś złotych

    Myślałem o wkładzie Dove 2180 CBS 15kw lecz po długiej lekturze musiałem z niego zrezygnować , choć jestem z Olsztyna i jest u nas generalny importer na Polskę tych kominków , zła opinia szybko się niesie.

    Proszę o wasze propozycje

    Pozdrawiam

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar arti.sa
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    272
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ja postawiłem na Hajduk. Wybrałem volcano 1vt - spełnia twoje wymogi i jezeli ma być nowoczesny to bezramawa szyba jest napradę świetna. Bardzo mi się podoba choć się jeszcze w nim nie pali.
    Projekt Zaczynamy Dz. budowy ..... I -->> Komentarze

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony