dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Właz na strych

    Jak można rozwiązać problem włazu na strych żeby można było wnosić tam większe rzeczy np materac od starego łóżka długi na 2 metry i szeroki 1,8m na wypadek większej ilości gości chciałam przechowywać go na strychu ale czy są takie duże włazy? Proszę doradzcie coś bo za kilka dni kładą strop i musze podjąć decyzję.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czy są takie duże włazy to nie wiem, ale nie chciałabyś sobie zamontować
    normalnych, małych schodków na strych?
    Może znalazłoby się na nie miejsce?

    Ja tak zrobiłam i jestem zadowolona, nie mam klapy w suficie i na strych wchodzę jak człowiek .
    Konstrukcję kupiłam w Castoramie, a stopnice zrobił mi stolarz.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak masz nietypowe zapotrzebowanie to fachowiec na indywidualne zamówienie wszystko Ci zrobi a jak dobrze poszukasz to wcale nie musi być dużo drożej. Tylko musisz dokładnie wiedzieć czego chcesz.
    ppp.j

  4. #4

    Domyślnie

    Myślałam żeby zrobić np taką roletę zasuwaną o większych wymiarach niż włazy tylko czy to nie zachwieje konstrukcji jak nie bedzie tak dużo stropu muszę pogadać z naszym kierownikiem.

  5. #5

    Domyślnie

    Jak myślicie jak bym chciała zostawić dziurę w stropie teriva taką 60cm x 200cm nie byłoby problemu?

  6. #6
    Guest

    Domyślnie Re: Właz na strych

    Cytat Napisał Anaor
    ... żeby można było wnosić tam większe rzeczy np materac od starego łóżka długi na 2 metry i szeroki 1,8m na wypadek większej ilości gości ...
    taki materac mozna złozyc na poł a poźniej zgiąć i jakoś wtaszczyc przez mniejszy otwór
    lecz generalnie lepiej sie go pozbyc i nie zawracac sobie głowy tym czy on da sie wniesc na strych, hipotetycznymi gośćmi którzy moga akurat nie chciec na nim spac i nietypowymi włazami
    typowy właz to 0,70 x 1,20 m lub 0,80 x 1,20 m

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Zrób otwór taki jaki potrzebujesz. Każdy stolarz dorobi Ci pokrywę. Zamiast schodów drabina i po sprawie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony