dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32

Temat: Kominek

  1. #1

    Domyślnie Kominek

    Wiem ze to juz bylo, ale w archiwum nie znalazlem osob, zadowolonych z kominka w 100%. Czy ktos moze polecic dobra i niedroga firmy, robiaca instalacji kominkowe? U znajomych sciany przy kominku sa czarne i pekajace, chcialbym tego uniknac.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Ja też nie jestem zadowolony w 100 % ze swojego kominka, bo:
    1. Nikt nie chce za mnie porąbać drewna do palenia
    2. Nikt tego drewna nie chce wrzucić do piwnicy
    3. Nikt też nie chce w sezonie grzwczym dokładać za mnie do kominka
    Poza tym to jestem zadowolony.
    Napisz gdzie mieszkasz i czego oczekujesz (od kominka) to zobaczymy.
    Pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie Do Forest Natury

    Oczekiwania od kominka:
    1) wklad z obudowa w salonie. Chcialbym miec dobry wklad, ktory trzyma ogien przez 6-8 godzin, ale wiem ze to jest drogie i zgadzam sie na tanszy.
    2) rozprowadzenie rurek do 3 sypialni.
    Domek jest maly parterowy, tak ze te rury pojda nad sufitem.
    Mieszkam w gm. Czosnow (35 km od Warszawy).

    Na ile to wyceniasz?

  4. #4

    Domyślnie

    Piszesz o rurach od kominka do trzech pokoi. Ja w planach miełem najpierw kominek z płaszczem wodnym zintegrowany z całym systemem grzewczym. Odszedłem od tego w celu uniknięcia kosztów i zbytniej komplikacji systemu. Co do nawiewu też nie jestem pewien czy to dobry pomysł. Widziałem domy z ciemnymi smugami w okolicach wywiewu. Ja osobiście zostałem przy zwykłym kominku z wkładem. Ciepłe powietrze dochodzi i tak dokładnie tam gdzie chciałem. Jedyny dyskomfort to otwartr drzwi do pokojów na poddaszu.

  5. #5

    Domyślnie

    Rozumiem, ze domek masz pietrowy i za pomoca kominka ogrzewasz poddasze, z tym ze drzwi do pokoi sa caly czas otwarte. Odnosnie turbiny do pompowania cieplego powietrza do pokoi: twierdzisz ze jesli jej nie ma, to nie robia sie czarne smugi na scianie przy kominku? Dobrze zrozumialem?

  6. #6

    Domyślnie

    Smugi w pewnym spopniu będą robiły się zawsz i nie jast to chyba do końca związane z kominkiem. Problem jest zawartością naszego powietrza a zawłaszcza o ile sie nie mylę kurzu. Może zwróciłeś uwagę że nawet w nie odnawianych miejscach przy grzejnikach centralnego ogrzewania po kilku latach tworzy się coś w rodzaju osadu, nalotu. Z tego co kiedys przeczytałem jast to "świństwo", które pod wpływem ciepłego powietrza zmienia konsystencję i staje się bardziej lepkie przez co osadza się w okolicy źródła ciepła. Pomyśl jaki efekt przyniesie nawiew rozgrzanego powiertza na np białą ścianę. Mam nadzieję że już wiesz o co mi chodzi. Jeśli masz inne zdanie i doświadczenia chętnie się z nimi zapoznam.

  7. #7

    Domyślnie RINO

    A może panowie kominek wolnostojący z automatycznym podawaniem paliwa (granulat drzewny ) i wtedy odpada jak komuś się nie chce dokładanie do kominka. A jak ma ochtę to wtedy kominek działa jako typowy z ręcznym dorzucaniem drewna.

    Pozdrawiam RINO

  8. #8

    Domyślnie

    Chyba zdecyduje sie na zwykly kominek bez turbiny. Z tego co wyjasnilem, turbina wraz z rozprowadzeniem do pokoi (mat + robocz) kosztują mniej więcej 3000 zl. Sypialnie będą ogrzewane gazem, a salon - gazem i kominkiem. A turbine mozna kupic i zainstalowac pozniej.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Sama turbinka kosztuje w granicach 1000 zł. I rzeczywiście można ją zainstalować w przyszłości. Niemniej instalacje rozprowadzenia ciepłego powietrza należałoby wykonać już teraz. Unikniesz kucia ścian, tynkowania itp. Samo zainstalowanie turbinki wymaga także demontażu obudowy kominka.
    A może wystarczy tylko grawitacyjne rozprowadzenie ciepła?

  10. #10

    Domyślnie

    Rozmawialem z fachowcem, twierdzi ze grawitacyjne rozprowadzenie robi sie do 4 m (nie wiem czy liczy sie w linii prostej czy calkowita dlugosc węża do sypialni). Musze zmierzyć. Wydaje się ze do dwóch sypialni mam ok 4 m, a do trzeciej moze być trochę więcej. Wowka, jaki jest koszt 1 m takiego rozpowadzenia (sam material)? Oprócz węża co jeszcze potrzebuje?

  11. #11

    Domyślnie

    Chodzi o 4 metry w poziomie. Ogrzane powietrze konwekcyjnie unosi się do góry. Ja robię instalację DGP grawitacyjną.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Za rozprowadzenie do dodatkowych 3 pomieszczeń + wlot powietrza z zewnątrz budynku za kucie i materiały zapłaciłem - 400 zł. (bez kratek)

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Wowka, gdzie sie budujesz? Czy mozesz podac szczegołowo z jakich elementow zrobiles kominek (firma) i za ile. Chcialbym wiedziec ceny za materialy i robociznę.

  14. #14

    Domyślnie

    To bylem ja - Kiebo.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Gdzie buduję? Odpowiedź jest pod "przyjaznym" kotem.
    Na dzień dzisiejszy to zrobiłem tylko układ rozprowadzenia ciepła (koniecznie chciałem to zrobić przed tynkami). Realizacja kominka to będzie miesiąc sierpień. Wkład Norweski.
    Wychodzę z założenia, że w w Norwegii z powodu temperatury wiedzą jak zrobić kominek.
    O innych szczególach (w tym finansowych) będę mógł powiedzieć dopiero po realizacji. Pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie kominek

    Witam
    J tez szukam instalatow kominka z rozprowadzaniem ciepla i bede wdzieczny za wszelkie kontakty od zadowolomych uzytkownikow
    Pozdrawiam
    Alek

  17. #17

    Domyślnie

    Będę budować kominek z rozprowadzeniem ciepła i w związku z tym poszukuję solidnego i taniego wykonawcy. Czy ktoś mógłby polecić mi jakiegoś fachowca?
    Buduję w Błoniu k/Warszawy.
    KARO

  18. #18

    Domyślnie

    Wszyscy robią kominki, tylko nikt nie jest zadowolony... Czy ktoś może polecić dobrego i niedrogiego wykonawcę z okolic Warszawy?

  19. #19

    Domyślnie

    A ja robie z plaszczem wodnym - widziałem wiele instalacji z DGP i okopcenie nad wylotami było wszedzie spore nawet po jednym sezonie. Mam pion wyprowadzony za ścianą więc przerabiania niewiele. Czy ktoś ma doświadczenia związane z takim wkładem - prosze o info.
    Pozdrawiam.

  20. #20
    DarekB.
    Guest
    DarekB.

    Domyślnie

    Wowka jakby sprwaność wkładu komnkowego zależała od kraju pochodzenia i zimna tam panującego to najlepsze byłyby od RUSKICH bo tam i "sybir" i zimnawo . Skandynawskie wkłady maja bardzo dobra reklame "bo wiadomo Norwegia -zimno". O sprawności cieplnej decyduje budowa i oczywiście pobieranie powietrza do spalania . Jak kominek pali zpoza budynku zimne to całe ciepło zastawia w srodku bo inaczej "niszczy " połowe . Czy "skandynawskie" wkłady napewno są produkowane w skandynawi??? Producenci jadnech pisza bardzo nieładnie o pochodzeniu innych "skandynawskich" , zapewniając że tylko ich produkt jest "jedynym produkowanym w Norwegi".

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony