dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie [b]jaki strop wybrać (dobry i tani)[/b]

    napiszcie prosze jaki macie stropy u siebie i który z nich jest tani dobry.....? zastanawiam się na założenie Terivy albo Leiera, ale nie mam pojęcia na co mam zwrócić uwagę. jeśli ktoś ma już taki strop proszę o podanie ksztów 1m2

    pozdrowionka od niedoświadczonego gregorka
    Pozdrawiam
    G.S

  2. #2

    Domyślnie

    Zastosuj płyty prefabrykowane. Odpada wszelkiego typu deskowanie i stęplowanie. Ja płaciłem ok 60zł/m wraz z dzwigiem. Układanie trwało godzinę.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jacekkkk
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Kołoszyn
    Posty
    252

    Domyślnie

    ja mam terivę 10/17 metrów wydałem 15000 z czego robocizna 1500 resztę robiłem sam uważam że to sporo gdybym miał robić jeszcze raz poszukałbym coś tańszego. Ale wszystko zależy od rozwiązań u mnie weszła ponad tona drutu oprucz belek stropowych

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekkkk
    ja mam terivę 10/17 metrów wydałem 15000 z czego robocizna 1500 resztę robiłem sam uważam że to sporo gdybym miał robić jeszcze raz poszukałbym coś tańszego. Ale wszystko zależy od rozwiązań u mnie weszła ponad tona drutu oprucz belek stropowych

    co to znaczy 10/17 metrów? ile miałeś metrów stropów? ja mam około 180 - podpiwniczona chatka robi swoje.

    pozdrówka
    Pozdrawiam
    G.S

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    AxLe

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-567
    Dzielnica
    Mokotów
    Posty
    524

    Domyślnie

    A u mnie w projekcie jest żelbetowy .Dom parterowy bez poddasza - dobry czy zły, drogi czy tani?

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jacekkkk
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Kołoszyn
    Posty
    252

    Domyślnie

    10/17 metrow = 170 metrów dom bez piwnic ale strop nad parterem

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    ja mam ackermana, wyszedł cenowo przyzwoicie, materiały około 70zł za metr z wieńcem i schodami
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdzalewscy
    ja mam ackermana, wyszedł cenowo przyzwoicie, materiały około 70zł za metr z wieńcem i schodami
    witam
    bardzo ładny domek!!!!
    jeśli możesz to mam prośbę podaj mi namiary www na ten strop, muszę jeszcze to rozważyć

    pozdrówka
    Pozdrawiam
    G.S

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekkkk
    10/17 metrow = 170 metrów dom bez piwnic ale strop nad parterem
    dzięki, ale ze mnie łoś!! hi hi hi
    Pozdrawiam
    G.S

  10. #10

    Domyślnie

    Nie ma to jak żelbet. Ale chyba nie ma zbyt wielu chętnych budowlańców
    to robienia takowego. Wiadomo, najlepiej teriva, ściany BK 24, dwuspadowy dach i budynek w kształcie prostokąta

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Najtańszy jest chyba żelbetowy, jednak najbardziej pracochłonny. U nas taki jest.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anka Węgrzyn
    Najtańszy jest chyba żelbetowy, jednak najbardziej pracochłonny. U nas taki jest.
    no nie wiem, przy dzisiejszych cenach stali...
    Już mieszkamy i... odpoczywamy po budowie

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregson
    bardzo ładny domek!!!!
    jeśli możesz to mam prośbę podaj mi namiary www na ten strop, muszę jeszcze to rozważyć

    pozdrówka
    dzięki , architekt mnie namówili na ten strop, chciałem nawet zmienić na inny, ale kierownik zaczął coś mówić, że to "królewski strop" i żebym nie zmieniał bo jest najlepszy, dzisjaj mało kto to robi, jest prosty, ale pracochłonny i wymaga sporo deskowania. Jak potem przeliczyłem to wyszedł to najtańszy stop.

    http://www.lewkowo.pl/ackerman.htm
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  14. #14

    Domyślnie

    jeżeli chcesz strop LEIERA to go najpierw zobacz ( nie polecam ), lepszy jest Cerpol Kozłowice handluję obiema stropami.
    jeśli jesteś ze Śląska to zadzwoń 32/280-79-00 lub 509-235-672
    wykonam wycene

  15. #15

    Domyślnie

    polecam terrivę z żużlobetonu z dobrej wytwórni - tanio, szybko - jesteśmy bardzo zadowoleni

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Akerman jest rzeczywiście dobrym stropem - w końcu jest ceramiczny ale też i pracochłonność ze względu na pełne deskowanie (czasem tylko pod żebrami) i indywidualne zbrojenie żeber jest spora.

  17. #17
    Guest

    Domyślnie Re: [b]jaki strop wybrać (dobry i tani)[/b]

    Cytat Napisał gregson
    napiszcie prosze jaki macie stropy u siebie i który z nich jest tani dobry.....?
    Gregson
    sam nie robiłem stropu Ackermana ale wykonywałem w podobnej technologii

    uważam, ze Ackerman - to dobry ... i tani strop
    ponieważ
    - ma stosunkowo niskie zuzycie betonu - małe "pola" miedzy pustakami i tylko 3 cm nadbetonu ...
    - zbrojenie - to jeden pręt co 40 cm ... i tylko w jednym kierunku ...
    (plus pomocnicze "haczyki" do utrzymania tego preęta "w powietrzu")
    szalowanie jest tańsze od stropu monolitycznego - wystarczy ażurowe jedna deska co 40 cm (o ile w stropie obejdzie sie bez zeber ...)

    dodam, że to strop stosunkowo lekki i do akustyki nie mam zastrzeżeń

    pzdr

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    Ja zrobiłem u siebie teriwę .Jest OK . Cicho. I można zrobić rozprowadzenie kanałami ogrzewanie kominkowe. Ja tego nie zrobiłem bo za pózno się o tym dowiedziałem Już strop był wylany .Pozdrawiam
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Teriva- zakupiłam bezpośrednio u producenta - udało mi się też wynegocjować satysfakcjonującą cenę.
    Częściowo mamy strop zalewany: deskowany ( nad jadalnią – wykusz ) .
    Pozdrawiam poświątecznie

  20. #20

    Domyślnie

    Witam.
    Wznawiam temat, bo właśnie stoję przed wyborem stropu. Max długość belki to 530cm a powierzchnia 94m2 dodatkowo mam dwa balkony i wykusz. W projekcie mam Teriva.
    Czy ktoś z Was robił ostatnio strop ackermana lub wylewany? Patrząc na koszt stropu, czy to się aktualnie opłaca czy lepiej zostać przy gęstożebrowym?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony