dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie płyty gipsowe zamiast tynków

    Witam,
    czy ktoś z Was kład płyty gipsowe zamiast tynków, jak się sprawdzają, wydaje mi się, że to dość fajne rozwiązanie jeśli chce się samemu robić, bo kładzenie cekolu dużo łatwiejsze no i zawsze to łatwiej płytę przykleić niż tynk kłaść. Co myślicie?
    pozdrawiam,
    mamafilipa

  2. #2

    Domyślnie plyty g-k

    Witam,
    ja zdecydowalem sie na takie tynki i jestem zadawolony. Kladlem wszedzie na placki, dosc gesto takze praktycznie malo szczelin. Zdecydowalem sie na nie z paru wzgeldow:
    - tanie
    - zrobilem je sam - znowu tanio
    - mialem krzywe sciany, wyrownanie tynkiem maszynowym zabilo by mnie finansowo - znowu tania
    - jak o czyms zapomnisz latwo mozna ukryc - np kable
    - fajnie montuje sie gniazdka - puszki przykrecane

    Zaraz na pewno bedzie tabun odpowiedzi w stylu ze cos peka, albo jest glosno. Mam je na razie tylko 3 miesiace, na razie nic nie peka i jest cicho. Ja polecam.

    Pozdrawiam

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar suire
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    218
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    W poprzednim domu,który był remontowany,mieliśmy tynki gipsowe,głównie z powodu krzywych ścian i starych cegieł pod spodem.
    Nie wiem,czy były źle położone,czy "tak juz mają",ale na sufitach(skosy) po jakimś czasie pojawiły sie pękniecia.A innych wad nie zauważyłam.Za to gwoździe można było wbijać bez problemu.Nawet kapciem. Gorzej z ciężkimi półkami.Trzeba się dowiercać do sciany.
    Takie tynki są tez delikatniejsze,łatwo je uszkodzić.
    Wiem,ze są droższe od tradycyjnych.
    Pozdrawiam suire.
    komentarze
    dziennik

  4. #4

    Domyślnie

    Remontowałam kiedyś mieszkanie w starej kamienicy, gdzie krzywe tynki wisiały w powietrzu. Ich zbicie i wywiezienie gruzu dobiłoby mnie już finansowo, nie mówiąc o nowych. Położyliśmy płyty na stelażu i było ok. Szybko, tanio.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    A ode mnie masz taką radę:

    "Płyty gipsowe to ostateczna ostateczność stosowana tam gdzie nie da się zastosować tynku (podwieszany sufit, ścianki działowe stelażowe na stropach drewnianych itp. Jeśli tylko możesz to tynkuj"
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    a pomyślałaś/eś o tym

    że szpara między murem a płytą k-g

    to doskonałe mieszkanko dla:


  7. #7

    Domyślnie

    Ja wybrałem płyty GK zamiast tynku. Jak narazie gdybym miał znów wybierać wybrał bym płyty GK. dlaczego?
    - najrówniejsze ściany
    - większe możliwości aranżacji wnętrza
    - brak wilgoci w pomieszczeniu podczas prac
    - dużo ciekawsze rozwiązanie przy pracach wykonywanych samemu
    - ewentualne doposażenie instalacji elektrycznej można zrobić za płytą lub wykonać bez śladu szpachlując wyciętą bruzdę(niemożliwe przy tynkach cem-wap)

    A najbardziej dziwne jest dla mnie to że ci przeciwnicy płyt GK, tak negujący to rowiązanie już po wytynkowaniu ścian tynkiem cem.wap lub gipsowym wymyślają i tworzą ścianki i ścianeczki, sufity i różne aranżacje własnie oparte o technologię GK.
    Prawa autorskie do tego postu przysługują Kryspinowi

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jabko
    A ode mnie masz taką radę:

    "Płyty gipsowe to ostateczna ostateczność stosowana tam gdzie nie da się zastosować tynku (podwieszany sufit, ścianki działowe stelażowe na stropach drewnianych itp. Jeśli tylko możesz to tynkuj"
    Witam

    Popieram w całej rozciągłości -tylko tynki .Jeśli ktoś ma nadzieje że po paru latach gniazdka i włączniki nie bedą odluzowane a połączenia nie popękają to się myli . Płyty sa super ,ale na sufity podwieszane czy zabudowę poddasza -nie na ściany .A co do kosztów ...to tynki cementowo wapienne wyjda podobnie.

    pozdrawiam

    ps. "Kryspin" nie przesadzaj z tą niemożliwoscią zatynkowania bruzd bez śladu . Ja po tynkach jeszcze "zryłem" ściany a potem zaprosiłem ponownie ekipę tynkarzy którzy w dwie godziny zatynkowali wszystko bez śladu stosując pozostałosć piasku z tynkowania głównego .

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek Rz
    ps. "Kryspin" nie przesadzaj z tą niemożliwoscią zatynkowania bruzd bez śladu . Ja po tynkach jeszcze "zryłem" ściany a potem zaprosiłem ponownie ekipę tynkarzy którzy w dwie godziny zatynkowali wszystko bez śladu stosując pozostałosć piasku z tynkowania głównego .
    nie przesadzam
    proponuję zrobić to samo w momencie jak już prawie wykończeniówka gotowa i potrzeba doprowadzić gdzieś jakiś nieprzewidziany i niezbedny kabelek
    Prawa autorskie do tego postu przysługują Kryspinowi

  10. #10

    Domyślnie

    Witam

    No i co za problem ?? Wykuwasz bruzdę (takie rzeczy robi sie przeciez co chwilę do samego konca ) ,a potem tynkujesz i nie ma śladu . Brudu bedzie mniej niz przy K/G bo tutaj musisz szpachlować a potem szlifować gładź ,a wiesz co to oznacza .............wszechobecny pył .

    pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    Czy na płyty g-k na skosach koniecznie trzeba jeszcze dawać gładź czy można je od razu pomalować?

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    malować.

  13. #13

    Domyślnie

    Stoję właśnie przed dylematem czy ułożyć cały nowy dom: ściany i sufity z betonu komórkowego H+H w płytach G-K. Mam dużo podwieszanych sufitów i kombinacji na ścianach i zdecydowałem, że zamiast tynku pójdę w płyty. Jak u Was sprawa wygląda po kilku latach użytkowania takich ścian? Są pęknięcia lub jakieś inne wady? Czy ściany z płyt G-K układaliście po wylewkach podłogowych czy przed?
    Ostatnio edytowane przez buyt ; 04-07-2017 o 14:52

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Jak kleisz do muru to raczej nie pęka, nawet po wielu latach. Co innego podwieszane sufity, tam już pokazują sie miejscami rysy na łączeniach płyt mimo taśm. Najgorzej jest pod drewnianymi stropami/dachami. Drewno pracuje i gładki sufit z płyt jest tylko przez chwile. Tyle z moich doświadczeń w starym domu. W nowym mam tradycyjne tynki.
    Ostatnio edytowane przez dwiecegly ; 04-07-2017 o 11:54

  15. #15

    Domyślnie

    Mam płyty klejone na grzebień do ścian z BK w jednym z pomieszczeń i trochę żałuję, że nie zdecydowałem się na to rozwiązanie w całym domu.
    Z tynku cementowo-wapiennego nie do końca byłem zadowolony i ostatecznie prawie wszędzie zrobiłem gładź. Po trzech latach nic się z płytami nie dzieje, nie ma pęknięć itp.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  16. #16

    Domyślnie

    Nie wiem czy kłaść tynk gipsowy na ściany i wszystkie sufity zrobić podwieszane z płyt G-K żeby później wrzucić oświetlenie na suficie gdzie będę chciał czy po prostu dać i na ściany i na sufit płyty G-K.
    Ostatnio edytowane przez buyt ; 04-07-2017 o 14:53

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomi78__
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    1.057
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorbag Zobacz post
    Mam płyty klejone na grzebień do ścian z BK w jednym z pomieszczeń i trochę żałuję, że nie zdecydowałem się na to rozwiązanie w całym domu.
    Z tynku cementowo-wapiennego nie do końca byłem zadowolony i ostatecznie prawie wszędzie zrobiłem gładź. Po trzech latach nic się z płytami nie dzieje, nie ma pęknięć itp.
    Możesz cos wiecej napisac? czy po poszadzce czy przed, jak gniazda osadzane? Bardzo mnie to interesuje bo mozna łatwo i szybko zrobic samemu
    Dziennik
    Komenty
    Dom z poddaszem użytkowym, pow. po podłodze 92m2,+ piwnica 48m2, sciany suporex 24cm+ 20cm styro grafit 0,032. Poddasze 30cm styro grafit 0,032, podłoga nad piwnica 11cm styro, okna U=0,9 + rolety zewnetrzne; ogrzewanie: kable grzejne Devi (9kW) w wylewce akumulacyjnej(11cm) ,wentylacja mechaniczna(jeszcze nie zamontowana), bojler elektr. 100l, brak balkonow, taras i schody odciete od bryly, brak kominka...
    Budujemy Mokka 3 - dotychczasowy dom jest na sprzedaz.

  18. #18
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowni Państwo,

    płyty gipsowo-kartonowe to dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkim wykończeniu wnętrza oraz gładkiej powierzchni. Można je montować metodą klejenia do ściany lub na stelażu aluminiowym. W obu przypadkach warto jednak pamiętać o zastosowaniu odpowiednich materiałów. Polecam wykorzystanie kleju gipsowego ACRYL-PUTZ® KG 31. Za jego pomocą można bezproblemowo przykleić płyty do podłoża (pamiętając o wcześniejszym gruntowaniu gruntem ACRYL-PUTZ® GU 40). Zamiast wykorzystania taśmy oraz standardowej masy szpachlowej warto zastosować masę do beztaśmowego łączenia płyt G-K. Charakteryzuje się ona dużą przyczepnością do podłoża, elastycznością oraz łatwością obróbki. Jej wykorzystanie gwarantuje uzyskanie satysfakcjonującego efektu w postaci braku pękania płyt na łączeniach.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  19. #19

    Domyślnie

    Cześć. Ja niedługo kładę u siebie regipsy zamiast tynków. Robilem kiedyś w Niemczech regipsy i nie mogę złego słowa powiedzieć. Ja będę kleil na piankę więc szczelina będzie mała a gniazdka będą osadzone w murze. Mam szwagra w angli i kilka razy tam byłem. Wszystkie domy tam czaskaja z regipsow, a jaka tam jest wilgoć i nic z tym się nie dzieje. Zdecydowałem się bo zaoszczedze minimum połowę kasy. Jeśli komuś wychodzą pęknięcia tzn ze źle wykonał swoją robotę. Jak jest dobrze zrobione to nic nie ma prawa pekac. Gniazdka maja się luzowac? Może i tak jeśli codziennie chodzisz i za nie szarpiesz, ale ja tego nie robię bo one do tego nie sluza. Zapraszam do siebie niedługo będzie wszystko widoczne https://youtu.be/2HMSMxc7BR4

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacol134 Zobacz post
    Cześć. Ja niedługo kładę u siebie regipsy zamiast tynków. Robilem kiedyś w Niemczech regipsy i nie mogę złego słowa powiedzieć.
    Kiepski pomysł. W porównaniu z tynkiem utwardzonym płyta jest mięciutka...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony