dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Czym umyć szybę wkładu kominkowego ?

    nie mogę domyć -pozostają rdzawe plamy a wkład jest na gwarancji i nie chciałabym przez nieświadomość zniszczyć szyby. Poradźcie.

  2. #2

    Domyślnie

    w marketach są dostępne specjalne płyny do czyszczenia szyb kominkowych

  3. #3

    Domyślnie

    ja czyszczę odrobiną popiołu z wodą ręcznikiem papierowym

    generalnie jeśli dobrze napalę do wszystkie zabrudzenia z szyby znikają (pyroliza) kiedyś budowlaniec wrzucił piankę PU do kominka i na szybie zrobił się dziwny osad. zniknął własnie po odrobinie popiołu z wodą
    Tu była reklama...

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Witam.

    Podobno na sadzę dobry jest toluen (z tego co wiem czyści się tym zapieczone kierownice turbo sprężarek), ale za cholerę nie wiem czy do kominka dobre i nie wiem też gdzie to kupić.

    Z innych metod to pamiętam jak kiedyś czyściłem akwarium z glonów wszelkiej maści garścią mokrego piachu. Tylko że to niestety dość inwazyjna metoda i na dłuższą metę destrukcyjna.

    Pzdr

    Dawid

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    Cilt-bang i po brudzie .Spryskać poczekać i już Wytrzeć recznikiem jednorazowym i po kłopocie . Można też sprajtem ,7 up. cocacola .Tez schodzi tylko troszke trudniej.Dłużej trzeba czekać .
    Żadnego popiołu rysuje szyby.
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Włodek W.
    Cilt-bang i po brudzie .Spryskać poczekać i już Wytrzeć recznikiem jednorazowym i po kłopocie . Można też sprajtem ,7 up. cocacola .Tez schodzi tylko troszke trudniej.Dłużej trzeba czekać .
    Żadnego popiołu rysuje szyby.
    własnie tego się obawiam- rysowania szyb -wkład jest jeszcze na gwarancji

    podobny problem mam z szybą okienna ,którą nasz "wykonawca"
    spryskał drewnochronem - probuję po kolei rozpuszczalnikami - na razie bez skutku -dzisiaj kolejna próba -zobaczymy,
    ale jazda będzie z bramą garażową - pochlapana jest drewnochronem po stronie wewnętrznej i boję się próbować rozpuszczalnikiem bo może naruszyć powłokę ...

  7. #7

    Domyślnie

    Żadnego popiołu rysuje szyby
    no nie wiem. dostawca kominka zabronił mi używać chemii do czyszczenia kominka. chemia niszczy uszczelki szyby ( a przynajmniej skraca jej żywotność)

    producent też zaleca używanie tylko i wyłącznie popiołu. nie rysuje szyby ( chyba że ktoś ma coś co tylko przypomina szybę kominkową)
    po za tym szubę w kominku czyszczę raz na rok przy okazji sprzątania generalnego kominka.
    Tu była reklama...

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    rogacek
    Uszczelki tak szybko niezużywają sie, to przecież włókno szklane.
    Penie używasz naprawdę suchego drewna i dlatego nasz czyste szyby .Gratuluję
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  9. #9

    Domyślnie

    Uszczelki tak szybko niezużywają sie, to przecież włókno szklane

    ??? no chyba nie?? moja nie ma kawałka włókna. składa się z specjalnego tworzywa zbrojonego na zewnątrz specjalną koszulką z cieniutkiego drutu. nie znam składu ale podobno wytrzymuje bardzo długo i nie traci właściwości przez cały okres użytkowania.

    a drewna używam suchego. nie ma sensu palić mokrym. po sezonie palenia kominek jest czysty, jedynie trochę popiołu czeka na wybranie. mój wkład nie ma nawet szuflady na popiół więc raz na miesiąc trzeba użyc szufelki.
    Tu była reklama...

  10. #10

    Domyślnie

    SannProfi "przypalenia i okopcenia"

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Starwax do kominków
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  12. #12

    Domyślnie

    specyfiki dostępne w sklepie z kominkami świetnie radzą sobie ze wszystkimi zabrudzeniami. Zazwyczaj są sprawdzone i polecane przez sprzedawców.
    czarna

  13. #13

    Domyślnie

    Mam wkład kominkowy niby z tych najlepszych - Spartherm - palę na razie drewnem świerkowym z porąbanych schodów budowlanych i szyba od razu czarna - podobno dlatego że to świerk własnie. Jak sprawdzic czy szyba w moim kominku ma tę funkcje samoczyszczenia ?
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  14. #14

    Domyślnie

    Rozpalić na maksa. Nie zamykać powietrza. Przy szybie z pyrolizą oczyści się (najpierw drobne oczka na środku, potem jasność rozejdzie się po prawie całości, zostaną tylko ciemne obwódki przy ramce).

  15. #15

    Domyślnie

    Dzięki za radę , zrobiłam jak powiedziałeś i z dołu zeszło ale ciemne przeniosło sie do góry, rzeczywiście schodziło kółeczkami. chyba to jednak wina drewna świerkowego albo jeszcze za mało rozgrzałam.
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  16. #16

    Domyślnie

    Ja osobiście używałem kilu specyfików ale ostatnio używam i chyba szybko nie zmienię środka o nazwie ALKON kupiłem na allegro nie podam linka bo zaraz mnie zjedzą ale jest wart zachodu. Naprawdę polecam.
    Jacek & Basia & Kacper
    53° 38'34.34'' N 15° 36'32.33'' E

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony