dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1

    Domyślnie ocieplenie i zabudowa poddasza - jak samodzielnie zrobić?

    Witam
    Tradycyjny problem, co można zrobić samemu, aby nie spartaczyć i oszczędzić parę złotych...

    Jest: Dachówka ceramiczna, folia, dach dwuspadowy.
    Ma być: zabudowa skosów + zrobienie sufitów. ocieplenie i gk/gw
    Tynki schną drugi tydzień, po weekendzie będą wylewki. Mam nadzieję, że w połowie grudnia będą już warunki do wejścia z wełną... ale płyty pewnie w lutym/marcu będzie bezpieczniej zamontować?
    Część prac chciałem wykonać samodzielnie, część na pewno przez ekipę (stelaż). Którą wersję wybrać:
    1. układam wełnę w krokwiach, sznurkuję, wchodzi ekipa, robi stelaż przykręcany do czoła krokwi, upycham tenże wełną
    2. wchodzi ekipa, robi stelaż przykręcany do boków krokwi, o ile dobrze rozumiem to profile poziome demontuję na "klik" i układam spokojnie wełnę w krokwie, potem wklikuję profile i układam wełnę w stelaż
    3. układam wełnę w krokwiach, sznurkuję, ekipa robi stelaż przykręcany po bokach, sprawdzam krokwie czy wełna dobrze leży w miejscach mocowania wieszaków, upycham stelaż drugą warstwą
    ?

    Jeśli wełna będzie stała ok. 2 miesiące bez zabudowy to czy folię dawać od razu czy bezpośrednio przed płytami?

    Czy taki stelaż, zrobiony przez fachową ekipę a nie najtańszą, będzie już w pełni równy i stabilny i zabudowa płytami sprowadzi się tylko do ich przykręcenia i zaszpachlowana, czy też trzeba będzie jeszcze coś poziomować, wyrównywać, z czym wiem, że sobie nie poradzę?
    --
    Cerbin
    Od 01/04/2012 w Guliwerze pod Niepołomicami

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lew 76

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Szamotuły
    Kod pocztowy
    64-500
    Posty
    124

    Domyślnie

    witam,tak szczerze pisząc to wątpię żebyś znalazł ekipę która przyjdzie ci zamontować sam profil ,no chyba że już z kimś rozmawiałeś to co innego

  3. #3

    Domyślnie

    dlaczemu? Stelaża na pewno nie podejmę się zrobić sam. Z kolei upychanie wełny nie jest na tyle skomplikowane, bym miał za to płacić. Mocowanie płyt stanowi dla mnie na razie zagadkę, ale zakładam, że wełna idzie w zimie, aby było cieplej, płyty idą na wiosnę, gdy mury przeschną konkretniej. Jeśli płytowanie jest takie skomplikowane, to niech to zrobi wykonawca, ja sobie znajdę robotę przy czym innym.... Ale na pewno nie będę czekał do wiosny ze zrobieniem całości wełna+stelaż+płyta
    --
    Cerbin
    Od 01/04/2012 w Guliwerze pod Niepołomicami

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kalumet
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    jeszcze Bieruń
    Posty
    369

    Domyślnie

    zrobienie rusztu nie jest trudne
    ja zabieram się we czwartek za ocieplanie poddasza
    od razu będę robił ruszt i na to folia
    ja akurat nie będę kręcił płyty tylko od razu panele

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    btx

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    394
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    124

    Domyślnie

    Można zrobić zabudowę samemu. Ja zrobiłem. Był plan kłaść płyty samemu, ale z powodu braku czasu musiałem to zlecić firmie.
    Musisz duuużo radzić się ludzi doświadczonych. Na stronach producentów jest też sporo informacji.
    A przede wszystkim zastanów się czy masz na to czas. Jeżeli pracujesz i chcesz być z rodziną to ryzykowna sprawa.
    Mówię z doświadczenia.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cerbin Zobacz post
    dlaczemu? Stelaża na pewno nie podejmę się zrobić sam.
    Nie jest to jakoś masakrycznie trudne - fajnie mieć poziomicę laserową 360* do wyznaczenia płaszczyzny.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał btx Zobacz post
    A przede wszystkim zastanów się czy masz na to czas. Jeżeli pracujesz i chcesz być z rodziną to ryzykowna sprawa.
    Mówię z doświadczenia.
    Cytat Napisał BasH Zobacz post
    Nie jest to jakoś masakrycznie trudne - fajnie mieć poziomicę laserową 360* do wyznaczenia płaszczyzny.
    Trzeba mierzyć siły na zamiary Mam wolne 2 dni w tygodniu, spędzam je na budowie, w dodatku jestem tam sam jeden. Nie ma szans, abym opanował tą umiejętność w sensownym czasie. A kredyt leci... W dodatku widać na forum ogrom pierdół, o które nawet wykonawcy się sprzeczają... Chcę oszczędzić na rzeczach, z którymi sobie poradzę, a nie płacić później za poprawki
    --
    Cerbin
    Od 01/04/2012 w Guliwerze pod Niepołomicami

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gin

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    szczecin
    Kod pocztowy
    74-107
    Posty
    182

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cerbin Zobacz post
    Trzeba mierzyć siły na zamiary Mam wolne 2 dni w tygodniu, spędzam je na budowie, w dodatku jestem tam sam jeden. Nie ma szans, abym opanował tą umiejętność w sensownym czasie. A kredyt leci... W dodatku widać na forum ogrom pierdół, o które nawet wykonawcy się sprzeczają... Chcę oszczędzić na rzeczach, z którymi sobie poradzę, a nie płacić później za poprawki
    Sensowne podejście . Czasem sie sprzeczamy ale nie tylko o pierdoły.

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zodiak23

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam. Mam już przykręcone i wypoziomowane wieszaki "grzybki" do zamontowania profili CD na krokwiach. Jednak mam dach 4 spadowy i nie wiem jak sobie poradzić z zamontowaniem rusztu do krokwi krawędziowej łączącej 2 skośne płaszczyzny. Nie powinno się chyba zostawić końca profilu CD luzem więc jakoś trzeba go przymocować do tej krokwi krawędziowej. Proszę o poradę lub jakiś pomocny link.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    ja u siebie poddasze zabudowałem sam bez niczyjej pomocy od a do z. Jezeli chodzi o określenie trudności to najprostsze jest położenie wełny ale zaraz po wełnie najłatwiejsze jest..... zrobienie rusztu. Banał. Miarka poziomica, wkrętarka, nożyce do cięcia profili, poziomica i dobre chęci. Robiłem to pierwszy raz w życiu, nawet nie widziałem jak ktoś to robi. Pomogło przeczytanie paru artykułów typu zrób to sam ( w jednym muratorze "zrób to sam" było to fajnie opisane). Na początku idzie wolno ale jak sie złapie o co chodzi to ruszt to najfajniejsza robota. Za najtrudniejsze uznał bym szpachlowanie płyt.

    Oceniając wyniki swojej pracy dochodzę do wniosku że jak by ktoś mi to zrobił lepiej by to nie wyglądało. Jak ktoś przychodzi i ogląda to nikt nie wieży że sam to zrobiłem.

    Trochę czasu to zajmuje ale jak się nie spieszy to warto zrobić to samemu. Fachowcy biorą z tego co pomiętam 40zł z metra za zabudowę poddasza na gotowo.
    125 m2 ; 15cm styropian ; 25 cm wełna ; 60 m2 podłogówki ; Dach - Ruukki Classic

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał gin Zobacz post
    Sensowne podejście . Czasem sie sprzeczamy ale nie tylko o pierdoły.
    tu masz rację, czas wolny jest potrzebny no i ocena własnych możliwości, ja za wiele czasu nie miałem, raz wiecej raz mniej ale chęci były i dałem rade
    125 m2 ; 15cm styropian ; 25 cm wełna ; 60 m2 podłogówki ; Dach - Ruukki Classic

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    LidkaDiD

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Żerków
    Kod pocztowy
    63-210
    Posty
    52

    Domyślnie

    strach ma wielkie oczy, wystarczy poczytac i sie nie bac ja tez (chociaz baba robilam mnóstwo rzeczy na budowie sama. z ta welna to jedynie dobrze zafoliowac w miare wczesnie po wlozeniu, zeby wilgoc nie wlazila w nia

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar MRQ69
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Nosówka
    Posty
    41
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To ja może odgrzebię, bo nadal jestem w kropce.
    Poddasze chcę zrobić na grzybkach i CD60, ale jak je łączyć na krokwiach koszowych / narożnych? Nadal nie jestem sobie w stanie tego wyobrazić.
    Wyczytałem coś o podwójnym profilu UD30, ale co i jak z tym robić na tej koszowej, to ja nie wiem. Jest grubsza (18 cm) niż zwykłe (16 cm).
    Pomożecie i wspomożecie jakimś instruktażem lub zdjęciami ?

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał MRQ69 Zobacz post
    To ja może odgrzebię, bo nadal jestem w kropce.
    Poddasze chcę zrobić na grzybkach i CD60, ale jak je łączyć na krokwiach koszowych / narożnych? Nadal nie jestem sobie w stanie tego wyobrazić.
    Wyczytałem coś o podwójnym profilu UD30, ale co i jak z tym robić na tej koszowej, to ja nie wiem. Jest grubsza (18 cm) niż zwykłe (16 cm).
    Pomożecie i wspomożecie jakimś instruktażem lub zdjęciami ?
    No właśnie aby nie mieć takich pytań - Kochani Inwestorzy - powinniście płacić monterom suchej zabudowy . . .

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar MRQ69
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Nosówka
    Posty
    41
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zgadzam się tylko ja chcę wiedzieć co i jak żeby to było spójne z pozostałą koncepcją. Nie chcę tego robić samemu tylko tak zostawić dla wykonawcy żeby mi wełny nie wyciągał z wieszaków. A tak na marginesie to dział samo robów a nie ogłoszeń dla fachowców więc przepraszam ale brak konkretów to spam, który proponuję uprawiać w dziale inżynierów suchej zabudowy.

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał MRQ69 Zobacz post
    Zgadzam się tylko ja chcę wiedzieć co i jak żeby to było spójne z pozostałą koncepcją. Nie chcę tego robić samemu tylko tak zostawić dla wykonawcy żeby mi wełny nie wyciągał z wieszaków. A tak na marginesie to dział samo robów a nie ogłoszeń dla fachowców więc przepraszam ale brak konkretów to spam, który proponuję uprawiać w dziale inżynierów suchej zabudowy.
    To po co Ci wykonawca ? Skoro robisz mu stelaz ? Wlasnie stelaz to podstawa i chyba najwazniejsza rzecz w zakresie suchej zabudowy, a w szczegolnosci przy poddaszu.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar MRQ69
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Nosówka
    Posty
    41
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No niestety, budowa nauczyła mnie, że wykonawcom wierzyć nie należy, bo zawsze chcą, żeby było łatwiej, szybciej i niedokładnie.
    Dlatego więc pytam, bo resztę jakoś ogarniam i wiem co i jak kupić i na co zwracać uwagę.
    Tu na krokwiach koszowych moja wyobraźnia się skończyła, a nie chcę, aby ktoś testował swoją wyobraźnię robiąc mi zabudowę co dla mnie będzie pewnie skutkowało albo rysowaniem na łączeniach G/K albo jakąś nagłą falą w rogu,.

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał MRQ69 Zobacz post
    No niestety, budowa nauczyła mnie, że wykonawcom wierzyć nie należy, bo zawsze chcą, żeby było łatwiej, szybciej i niedokładnie.
    Dlatego więc pytam, bo resztę jakoś ogarniam i wiem co i jak kupić i na co zwracać uwagę.
    Tu na krokwiach koszowych moja wyobraźnia się skończyła, a nie chcę, aby ktoś testował swoją wyobraźnię robiąc mi zabudowę co dla mnie będzie pewnie skutkowało albo rysowaniem na łączeniach G/K albo jakąś nagłą falą w rogu,.
    Nie oceniaj wszystkich jedną miarą. Nawet tu na forum znajdziesz b.dobrych monterów, tylko ludzie popełniają błędy i myślą, że będziemy pracowali za 35 zł od metra a praca ma być wykonana jak za 60 - 70 od metra . . . Szukajcie a znajdziecie.

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Sufit masz już zbudowany ? pytam o pomieszczenie w którym masz problem z obróbką.
    Ściany również wymurowane ? i czy płaszczyzna skosu zakrywa Ci całą murłatę?

    p.s. patrząc na Twój projekt to łatwiejszego poddasza nie mogłeś sobie wybrać na te pierwsze - to taki sarkazm
    Ostatnio edytowane przez zeusrulez ; 04-01-2014 o 12:34

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar MRQ69
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Nosówka
    Posty
    41
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    OK, no to może dasz mi poradę w stylu ile dać za zabudowę poddasza w domku z załącznika podpisu,
    Szczelina 1,5 cm + wieszaki 35cm + 15 cm wełny między krokwie + 15 cm w szerz + 10 cm w szerz + profile + folia paroizolacyjna w moim rejonie.
    Płyty systemowe albo rigips albo kanuf, profile wzmacnianie, Płyty G/K typu DFIRH2 lub DFRIEH1.
    Oprócz SSZ i tynków na kolanie nie ma nic. Tylko wełna, paroizolacja i wieszaki w garażu czekajace na fachowca. Ścianki poszły z silikatów , GK to tylko skosy i sufit.
    Ostatnio edytowane przez MRQ69 ; 04-01-2014 o 21:11

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony