dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 69
  1. #1

    Domyślnie skonczmy temat

    chyba wszystko jasne
    Misiek233

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Jeżeli to granit polerowany to stanowczo odradzam. Wystarczy, że spadnie deszcz i będziesz miał prawdziwe lodowisko. Na taras musi być granit płomieniowany, ewentualnie szczotkowany (patynowany).
    Do klejenia trzeba użyć dobrego kleju elastycznego - CM17 albo Adesilex. Jeżeli granit jest jasny to bezpieczniej użyć kleju na białym cemencie. I nie przeraź się, że po klejeniu płytki zmienią kolor (ściemnieją). Jak klej wyschnie to wróci naturalny kolor.

  3. #3

    Domyślnie Re: GRANIT

    Cytat Napisał cover5s
    Mam pytanie, czy ktos układał płytki granitowe na tarasie. Chodzi mi o płytki niedrogie za okolo 100zł/m2. Na co zwrocic uwage, jak je układac i na co kleic?
    Za 165 zł/m2 możesz mieć taras z kostki granitowej. Trochę nierówny (w stosunku do płytek) , ale rozbieralny i bardziej naturalny.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    bardziej naturalny

  5. #5

    Domyślnie JESZCZE COS.......

    Czy powinno sie ukladac płytki na fuge czy moge zrobic to bez fug?
    aaaa i czym te płytki docinac? bop moj majster kazał mi kupic jakiec okropnie drogie tarcze.
    Misiek233

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie Re: JESZCZE COS.......

    Cytat Napisał cover5s
    Czy powinno sie ukladac płytki na fuge czy moge zrobic to bez fug?
    raczej z fugami na zewnątrz beda zmienne temp wiec materiał musi miec gdzie pracować.
    Cytat Napisał cover5s
    aaaa i czym te płytki docinac? bop moj majster kazał mi kupic jakiec okropnie drogie tarcze.
    a czym ma to zamiar ciąć?
    Ja układałem ~60 metrów płytek marmurowych na docinki zużyłem jedna tarcze za 14zł. Sprzedawcy w sklepach polceali tarcze których cena zaczynała sie od ~60-80zł w zywyż. Ta co kupiłem sam wyszperałem Ciołem na mokro.
    Granit ciołem ale był gr.4 cm zuzyłem jedna juz wczensiej uzywana tarczę z diamentem (długośc wykoannego ciecia to było 240cm) koszt tarczy kolo 30zł.Ciecie na sucho.

  7. #7

    Domyślnie

    Mam polozone ok. 22 m2 granitu polerowanego strzegomskiego na tarasie. plyty ulozone sa z fugami. Wszystko ciete na sucho zwykla tarcza diamentowa i klejonae na cm17. Mija juz 5 rok uzytkowania i wszystko jest OK.

  8. #8

    Domyślnie

    Nie znasz oczywiscie nazwy tej tarczy/firmy/ ? Czyli powinna miec okreslenie ze jest diamentowa?
    Misiek233

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał cover5s
    Nie znasz oczywiscie nazwy tej tarczy/firmy/ ? Czyli powinna miec okreslenie ze jest diamentowa?
    to była chyba Toya. Co do określenia to na tarczach pisze do czego sa przeznoczone. Trzeba poczytać poszukac. inne sa troche do ciecia na sucho inne na mokro -tez sa oznaczenia.
    Dośc spory asortyment i wg mnie przystepny cenowo ma firma Dedra -jakosci ich produktów nie znam.

    http://www.dedra.com.pl/polski/glown...RA/indeks.html

  10. #10

    Domyślnie zaczynam lubiec to forum

    Dzieki za pomoc, jak zrobie ten taras to podesle fotki.
    A taras jest gigantyczny, bo wsypałem do srodka 11 ciezarowek zwiru a dookoła poszło 26 kamazow obsypki.
    Misiek233

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cięcie marmuru a granitu to dwie inne bajki. Szczególnie jak granit jest z tych twardych (czyli nie strzegom). Polecam wtedy cięcie na mokro bo oszczędza tarczę, która do tanich nie należy...
    Co do fug: Na zewnątrz polecam jednak fugowanie połączeń i to z fugą min. 5mm.

  12. #12

    Domyślnie

    Juz wiem o co chodzi z tanimi płytkami granitowymi!
    To sa płyty klejone,ktore nie trzymają w zasadzie zadnych parametrow!
    Misiek233

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał cover5s
    Juz wiem o co chodzi z tanimi płytkami granitowymi!
    To sa płyty klejone,ktore nie trzymają w zasadzie zadnych parametrow!
    Możesz to rozwinąć bo nie rozumiem.

  14. #14

    Domyślnie

    To są łupki klejone, prasowane pod gigantycznym cisnieniem, pozniej ciete i szlifowane, nie nadaja sie na tarasy, bo dostaja przebarwien w punktach styku roznych materialow. Nie pochodza z jednego bloku skalnego.
    Misiek233

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Ty piszesz o konglomeracie a nie o granicie...

  16. #16

    Domyślnie

    Nie! konglomerat to zupełnie co innego!
    Konglomerat robi sie w zasadzie z pyłu, a te płyty z duzych kawałkow.
    POp[atrz na nie w sklepie i pogadaj ze sprzedawcami powiedzą ci jakie mają problemy juz z samym rozładunkiem i popatrz w co jest zapakowany taki materiał.
    Misiek233

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Teraz mylisz konglomerat z duromarmurem, który zazwyczaj nawet nie leżał obok marmuru...

  18. #18

    Domyślnie

    nie wie jak to sie nazywa w polsce, w szwecji nawet takiego materialu nie ma w handlu
    Misiek233

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    To sobie poczytaj w języku jakim chcesz: http://www.quarella.com

  20. #20

    Domyślnie

    Mysle, ze nie do konca zrozumiales, poczytaj sobie z czego powstaje konglomerat. W Europie nie wykonuje sie podobnych płyt, to opatentowali azjaci. I wszystkie tanie sa produkcji chinskiej.
    Misiek233

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony