dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 69
  1. #41

    Domyślnie

    Dobrze, ze mnie zrugałes, bo faktycznie nie zauwazyłem ze mi sie rozmowca zmienił. Wiesz, jestem na etapie poszukiwania, ale juz kilka spraw mi sie rozjasniło. Nie mieszkam na stałe w PL i troche byłem zdziwiony jak zobaczyłem w warszawie w sklepie taka płytke po 60zł/m2. Zacząłem drżyc temat i wiem ze płytki te nie pochodzą z cietego bloku, a sa "klejonką".
    Wiem, ze ten materiał nie jest dopuszczony w Szwecji do obrotu ze wzgledu na klimat, poniewaz pękają na zewnątrz. Wiem, ze nie robi sie ich w Europie, chociaz z czasem pewnie i zaczną......I wiem , ze do ich transportu, musieli wymysleć specjalne opakowania, bo nie wytrzymywały wstrząsów.
    Jeszcze raz przepraszam jak kogoś uraziłem.
    Misiek233

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Ale moze napisz cos wiecej o tej tajemniczej metodzie klejenia. Wspominasz cos ze sa klejone dzue bloki/kawałki wiec w czym problem? Płytke 30x30 mozna ze staosunkowo niewiekiej brły wyciąć. Łaczeń w tych płytkach nie widać, wiec o co chodzi? Twierdzisz ze zmielone to to nie jest, mozesz jasniej napisac w czym problem?.
    Co do klejenie to znam osobiscie goscia który ze tak powiem w garażu lepi marmury a potem trnie szlifuje i takie tam , a robi to od lat.
    Z tego co wiem ~10 km od mojej budowy jest spory profesjonalny zakład zajmujacy sie kalejeniem "odpadów" granit marmu a pozniej obrobka tego materiału. Buduje sie w polce na podkarpcaiu nie w azji.

  3. #43

    Domyślnie

    I bardzo dobrze mowisz, tylko ze nie nazywa sie to płytą granitową.
    Ludzie kupując kamien naturalny poza wyglądem chca miec jeden podst. warunek spełniony- trwałosc na lata, a nikt ci nie da gwarancji na klejonke, czy jak to tam nazwac.
    Misiek233

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał cover5s
    I bardzo dobrze mowisz, tylko ze nie nazywa sie to płytą granitową.
    Ludzie kupując kamien naturalny poza wyglądem chca miec jeden podst. warunek spełniony- trwałosc na lata, a nikt ci nie da gwarancji na klejonke, czy jak to tam nazwac.
    No ale skoro to keljone to chyba widac?
    Moze jaks fotka pogladaowa bo nie bardzo łapie, klejona sprzedja jako jednorodny materiał?

  5. #45

    Domyślnie

    fotki nie mam, ale odwiedz Castorame, mają dwa gatunki.
    Klejenie widac, ale dla kogos kto sie na tym zna, a jak wiesz nie kazdy kto ma ochote na ładna podloge jest kamieniarzem.
    Misiek233

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    No to po kolei...
    grzegorz28 podał linki do aukcji na allegro i cover5s stwierdził autorytatywnie, że to płyty klejone... Muszę cię cover5s zaskoczyć ale na w tym linku jest wiele granitów, które nie pochodzą z Chin a sam stwierdziłeś, że tylko Azjaci kleją granit w cudowny sposób.
    Powołujesz się także na opinie tajemniczego "dobrego kamieniarza", który być może nawet nie wie gdzie leżą Chiny ale ochoczo powtarza zasłyszane plotki, które rozsiewają dostawcy droższych granitów. Przykro mi ale dla mnie twoje informacje nie są wiarygodne. Żadne znane mi źródła nic nie piszą o jakiejś tajemniczej metodzie spajania kamienia pod wysokim ciśnieniem.
    Prawda jest taka, że cena jest pochodną taniej siły roboczej i subsydiowanego transportu. Polecam przeczytać http://finanse.wp.pl/POD,1,wid,85509...l?ticaid=141c1[/b]

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Jeszcze jedno... Bez urazy cover5s ale niecały tydzień temu nie wiedziałeś nawet na co kleić granit, czym go ciąć i czy fugować a teraz nagle okazałeś się specem nad specami. Skąd ta nagła metamorfoza?

  8. #48

    Domyślnie

    To może ja poprosze znawców granitu o podanie przy okazji tej dyskusji który granit jest w kolorze jasno ewentualnie ciemno stalowym ale o drobnej fakturze - drobny maczek, bo nie wiem o jaki granit pytac dostawców.Proszę
    czy ten granit klejony nadaje sie na obudowę kominka?
    Jaki klej proponujecie do przyklejania graniu do sciany pokrytej tynkiem gipsowym i K-G
    Dla chcącego nic trudnego!

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Nie jestem pewien czy trafię w gusta ale pogooglaj za Kinawa Bianco albo Silver Cloud.
    czy ten granit klejony nadaje sie na obudowę kominka?
    Ja nie wiem bo nie wiem co to jest...
    Jaki klej proponujecie do przyklejania graniu do sciany pokrytej tynkiem gipsowym i K-G
    Np Ceresit CM17 albo Adesilex P9 Mapei.

  10. #50

    Domyślnie

    Dzięki poszukam
    Dla chcącego nic trudnego!

  11. #51

    Domyślnie

    Sczerze to mnie mało interesuje w co wierzysz,
    ale poczytaj troche moze uda ci sie zrozumiec o czym mowa.

    http://www.stenfirma-eklund.se/Produ...Golv/golv.html

    a tutaj masz sposoby łączenia i produkcji

    http://www.made-in-china.com/showroo...r-Granite.html
    > >

    A jak juz sie wszystkiego dowiesz, to idz do Castoramy w warszawie na Targowku, tam sprzedawca juz ci powie, trafiłem na zorientowanego goscia.
    Misiek233

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Niestety niedostatki językowe nie pozwalają mi poczytać pierwszego linku.
    Natomiast drugi link pokazuje interesujący produkt ale nie są to płytki granitowe o których rozmawiamy. Nie są to też płytki granitowe dostępne w Castoramie. Przecież to zgodnie z opisem 3-5mm warstwa kamienia laminowana z ceramiką albo innym materiałem. I nie nazywają tego płytkami granitowymi...

  13. #53

    Domyślnie

    i własnie o to chodzi! oni tego tak nie nazywają, ale juz u nas w niektorych marketach własnie tak to nazywają.
    Misiek233

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    To, że ktoś próbował cię oszukać nie oznacza, że każdy chiński granit to nie granit tylko jakiś laminat z kawałkami granitu. A ty właśnie tak to przedstawiasz. Zapewniam cię, że płytki granitowe w Castoramie nie są tymi, o których piszesz powyżej. Widziałem w Castoramie 3 ich rodzaje: szaro-czarny, żółto-złoty i czarny. Wszystkie były wykonane z litego kamienia (granitu konkretnie).

  15. #55

    Domyślnie

    Tu masz jeszcze jeden link,

    http://www.made-in-china.com/Constru...og/Marble.html

    A jak chcesz zgłebic temat, to poszukaj na włoskich stronach, oni sa potentantami jak wiesz w prod. kamienia.
    Misiek233

  16. #56

    Domyślnie

    Ja wcale nie twierdze, ze to jest ta sama technologia ! a TE PŁYTKI KTORE WIDZIALES NIE SA CIETE Z MONOBLOKU, to jest własnie klejonka. Sprawdz to jeszcze raz i pogadaj ze sprzedawcą .
    Misiek233

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Zaraz mi ręce opadną... Zaczynasz teraz pokazywać te laminaty i udowadniać, że Chińczycy tylko takie coś produkują. Niestety na tym świat się nie kończy... Uważasz, że np to http://hermesgabrostone.com.pl/galeria.htm to też laminaty? Zobacz na żywo chińskie granit i przekonaj się, że nie zawsze jest to laminat.
    Widzę, że nic nie zmieni twojego zdania bo uważasz, że ty coś wiesz i koniec. Więc szkoda zaśmiecać forum dalszym ciągnięciem tego tematu. Każdy kto będzie chciał kupić płytki granitowe sam może przecież spojrzeć na ich krawędź i zobaczyć czy są klejone czy nie...

  18. #58

    Domyślnie

    I nie twierdze, ze ktos mnie chciał oszukac, po prostu mowie, ze informacja zawarta na etykiecie nie była do konca prawdziwa, skoro widnieje napis marmur...a nie ma kraju pochodzenia, nazwy produktu, a cena jest 60zl/m2 , to budzi to moje watpliwosci !
    Skoro wiem, ze podobne płyty kosztuja we Włoszech okolo 45E, w szwecji nieco drozej okolo 50E, a w PL 19E.......
    Misiek233

  19. #59

    Domyślnie

    OK, masz racje. Szkoda czasu.
    Misiek233

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Nie wiem po co zmieniłeś temat wątku... Forum jest po to by przekazać wiedzę innym. No a teraz mamy nic nie mówiący tytuł

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony