dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 115
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Witam po przerwie

    Uprzejmie donoszę, że wiosna już w pełni, choć dziś pokazała swoje surowsze oblicze
    Pomimo chłodu i deszczu - jest pięknie...










    ...

    ...

    A tak przy okazji - na budowie też coś się dzieje

    ...

    ...

    To łazienka - maleństwo...


    To kawałek aneksu kuchennego:

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Witam po kolejnej przerwie

    Przez ostatnie dwa tygodnie robiło się to:

    Scianka ze starej cegły:



    Wejście do łazienki:


    Tu będzie stała koza:


    Cegły z odzysku są piękne, ale "niewymiarowe" i trzeba się było z nimi trochę pobawić. Za to efekt - myślę, że jest ZADOWALAJĄCY Oczywiście cegiełki będą jeszcze doczyszczone - choć muszę przyznać, że i takie lekko białawe całkiem mi się podobają...

    Domek w wiosennej zieleni:


    Po wymurowaniu ścian wewnętrznych i komina przyszedł czas na to:



    W domu wyrósł las i zrobiło się ciemno, szybko powstało deskowanie i zbrojenie, a wczoraj został wylany strop Bardzo się z tego cieszę

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Płyta sobie schnie i moknie na zmianę - jest tak ciepło, że trzeba często ze zraszaczem biegać

    A w ogrodzie najpiękniejszy czas w ciągu roku:





  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Dziś strop już nie wymaga polewania - od rana mży lub leje na zmianę.
    Wczoraj było tak:





    To by było na tyle, jeśli chodzi o sprawy budowlane

    Teraz OGRÓD, OGRÓD, OGRÓD.......





    W dzikim zakątku:



    Wodne życie



    Kosaćcowe maleństwo w buszu smagliczki:



    W dzikim zakątku 2


    Tulipany:





    Taki sobie szczypiorek, a jaki ładny... A różanecznik... cudo...



    Nie da się przejść obojętnie:


  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    A co tam, jeszcze trochę ogrodu....










  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    To już ponad miesiąc minął od ostatniego wpisu?
    Ten dziennik zamienia się chyba w kronikę ogrodu, bo poczynań budowlanych coraz mniej...

    Ale coś tam się dzieje - pojawiły się schodki do piwnicy i podest ze schodami na przyszły ganek. Robi się ścianka kamienno - ceglana przy zewnętrznym wejściu do piwnicy i zadaszenie tego wejścia. Następny etap - więźba - wkrótce (mam nadzieję...) Zdjęcia z budowy też wkrótce.

    Ale mam trochę zaległych zdjęć ogrodowych

    Ulubione irysy syberyjskie i kosaćce:


  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    I kolejne ulubione - piwonie (albo peonie - jak kto woli...)




    I równie ulubione funkie (co za dziwna nazwa swoją drogą Inna - hosty - też nie lepsza ) Muszę je hodować w donicach, bo jakoś szczególnie ulubiły je też sobie u mnie gryzonie - "załatwiły" mi parę pięknych okazów


    A to wcale nie mały kasztanowiec, tylko rodgersja - bylina o podobnych do tego wielkiego drzewa liściach. Niestety nie zakwitła w tym roku, a pięknie pachnie...

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Szkoda, że już przekwitły...

    powojniki


    szcodrzeńce i złotokap



    krzewuszka


    i...kto zgadnie, co to?

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Jak tu nie lubić wiosny


    Mam kawałek takiego płotu i nie pozwalam go ruszać - czyż nie jest uroczy?


    A to obecne widoczki zza płotu (no, prawie... )



  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Wypadałoby coś napisać w końcu

    Początek lipca to dla budowy lekki przestój, a dla mnie wspaniały wypoczynek w takim miejscu:






  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    ...cd...



    Jajecznica i grzanki prosto z kaflowej kuchni - niebo w gębie


    Stara chata z bali, spokój, cisza, błogi odpoczynek z najlepszymi przyjaciółmi - czego chcieć więcej...

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    A na budowie...

    powstaje ścianka maskująca przy zewnętrznym wejściu do piwnicy



    No i w końcu robi się też więźba



    I teraz mam dylemat związany z kolorem nadbitki i słupów gankowych - wymyśliłam sobie ciemnoszary - jak naturalnie stare drewno - tylko skąd wziąć taki impregnat czy lakierobejcę? Wybór to jest w odcieniach brązów, a szarości nie uświadczysz... W końcu kupiłam na próbę kolor "heban"(niby, że czarny) - mat bez błyszczącej powłoki. Pomalowałam dechę raz i efekt jest... taki sobie... Ale nie czarny i nie brązowy W sumie nie taki zły. Alternatywą jest zieleń (blachodachówka ma być zielona i ewentualnie drzwi) ale wśród zieleni też nie ma takiego odcienia, jaki by mi się podobał A niedługo trzeba malować dechy na nadbitkę...

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Kupiłam membranę dachową (corotop light), taśmę do łaczenia folii i taśmę do kontrłat - zakup w sklepie folnet.pl - szybko, sprawnie i bez problemów - zamówienie zrealizowane w ciagu 24 godzin, polecam.
    Wstępnie wybrałam blachodachówkę - kolor zielony mat.
    Muszę jakieś podsumowanie wydatków zrobić, tylko jedna faktura mi się zapodziała gdzieś...
    W każdym razie do tej pory wydałam na całą budowę ok. 44 tysiące, w tym papierologia i okna czekające na zamontowanie. Z pokryciem dachu i rynnami będzie jakieś 50 - 51 tysięcy. Nie jest tak źle... Ale środki już na wykończeniu - do tej pory jechałam na swoich oszczędnościach, bieżących dochodach i pożyczkach z pracy, teraz muszę się zacząć rozglądać za kredytem na dokończenie budowy. Wstępnie rozmawiałam już w swoim banku - warunki takie sobie, no i muszę mieć stan surowy zamknięty, żeby w ogóle dało się wziąć ten kredyt. Działka jest dość daleko od cywilizacji i ma zbyt małą wartość, a moje dochody są... hmm... No ale liczyłam się z tym, zaczynając całe to przedsięwzięcie - i jak na razie jakoś sobie radzę, BOGU DZIĘKOWAĆ ( tylko dzięki NIEMU i WIERZE jakoś mi to idzie ) W każdym razie byłam dopiero w jednym banku i wiem, że kredyt (niewielki wprawdzie) dostanę, więc może poszukam dalej i jakieś lepsze warunki wynegocjuję

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Specjalnie dla TomKi

    Tak wygląda deska (a dokładnie to kawałek krokwi) pomalowany impregnatem w kolorze "heban"

    w słońcu


    w cieniu


    A impregnat nazywa się daxol - taka sobie "marka", niedrogi ale daje matową powłokę, bez połysku - tylko jeden taki znalazłam.


    Zaczynam się do niego przyzwyczajać, chyba taki już zostanie...

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Nie mogę się doczekać, kiedy ten dach już będzie... Na razie komin się buduje, brakło trochę pustaków wentylacyjnych i 2 wkłady ceramiczne - nie zamawiałam od razu, bo nie byłam pewna, ile wejdzie. Poddasze wyszło całkiem spore - niby jest nieużytkowe, ale w adaptacji projektu dodałam 2 okna i fajny pokój gościnny będzie. Zostawię odsłonięte jętki, do tego będą słupy 3 drewniane - stryszkowo, wiejsko i swojsko Wyjście na poddasze będzie z pokoju do pracy, zmieszczą się niezbyt szerokie schodki drewniane.

    Tak to wygląda dziś:


    A z okna na poddaszu widać moje ostatnie próby ogrodnicze


    To ma być taki regularny kawałek ogrodu - geometryczny uklad A co wyjdzie, się zobaczy Żywopłocik z ligustru rośnie, w nim planuję przejście z łukiem obsadzonym różami. W środku może też róże? Zioła? Mam trochę sadzonek bukszpanu własnej hodowli, coś się nim obsadzi. Na razie próbuję różne układy ścieżek - włóknina się dobrze do tego nadaje.

    W prawym górnym rogu widać niezwykłą formę architektoniczną, jaką ostatnio stworzyłam

    W zbliżeniu:


    Kompostownik, niesamowicie gustowny
    Oczywiście z palet, sztuk 6, plus parę kołków i gwoździ. Tymczasowo i prowizorycznie - jak zwykle Prowizorka najtrwalsza - wiadomo...

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Byłam niedawanio w Leroy-u i tak w przelocie zerknęłam na płytki, panele, lazienki. Panele żadne mi się nie spodobały - więcej i ładniejsze widziałam w castoramie. Za to mają rewelacyjny gres "drewnopodobny" - nigdy mnie taki nie nęcił - ale ten w leroy-u jest naprawdę rewelacyjny - mogłabym mieć taką podłogę w łazience:


    i tylko w łazience, bo cena

    A tu coś niedrogiego - całkiem znośne



    Spodobały mi się takie baterie:



    I to by było na tyle... Niby wszystkiego jest tak dużo, ale nie to, co bym chciała

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Pewnie jeszcze daleka droga do takich wyborów, ale powoli zaczynam szukać czegoś konkretnego na podłogi, wyposażenia łazienki.

    Jakoś nie było konkretnych płytek, które w 100% spełniałyby moje oczekiwania, ale kiedy zobaczyłam to:


    hmmmm.... Zakochałam się w firmie Monocibec!

    seria graal

    greatstone


    fori imperiali


    grandi dimore


    Niestety, są to drogie płytki...

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Wczoraj pogadałyśmy troszkę z YreQ na temat oświetlenia, przyznam, że w necie nie szukałam, a to co widziałam marketach, to nie było dla mnie zachęcające

    Widzę, że będzie problem z łazienką, w sumie to NIC mi nie pasuje

    Ale zaczęłam trochę w sieci grzebać i znalazłam coś takiego:



    Na 146 lamp łazienkowych w tym sklepie, tylko JEDNA i to jeszcze nie w tym kolorze, co potrzeba

    W chwili desperacji weszlam na oświetlenie zewnętrzne i.....

    118zł126zł
    Chętnie bym coś takiego dała w aneksie kuchennym i w łazience

    Dość ciekawe kinkiety:
    174(!)96zł
    262zł (!)

    Ten też fajny -z zewnętrznych oczywiście- na ganeczek mógłby być:
    174zł... drogo...

    Wszystko to i wiele innych (przyznam, że jest w czym wybrać) na www.swiatlamp.pl

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Komin gotowy!
    Jakiś taki wielki jest



    Teraz trzeba dokończyć malowanie nadbitki i krokwi impregnatem - pozostał "heban" jednak, bo nic nie znalazłam innego w takim odcieniu i matowego - bez połysku. Może dość dziwny wybór, ale mnie właśnie takie coś się podoba - przypomina stare drewno... Blachodachówka raczej zielona pozostanie, rynny - ciemny grafit. Taki urozmaicony zestaw kolorystyczny Dach i drzwi - zielone, rynny i elementy drewniane - ciemnoszare, komin ceglasty i cegła w otoczeniu domu ( w ściance przy wejściu do piwnicy, w murkach oporowych, ścieżkach) - mam nadzieję, że nie będzie zbyt pstrokato Ale monotonnie przynajmniej też nie będzie No i elewacja biała, okna też, no i biały kamień wapienny.

    A przy okazji, to taką ciekawostkę można spotkać w mojej okolicy:







    To wyremontowany niedawno budynek przy starym pałacyku odrestaurowanym w ostatnich latach - żal było patrzeć, jak niszczeją takie perełki - ale na szczęście znalazł się nabywca i doprowadził to już do całkiem dobrego stanu.
    Tarasik jak przed moim domkiem...

    A to wspomniany pałacyk:

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Coś o kuchni, dla odmiany.

    Mam w swoich zbiorach coś takiego:



    To element starego kaflowego pieca uratowany z gruzowiska (a gdzie kafle..? Musiały być piękne...)
    Kiedyś myślałam, że będę mieć piecokuchnię kaflową, ale jak już pisałam wcześniej - zrezygnowałam z tego pomysłu (z bólem serca ) Za dużo miejsca by zajmowała.

    Teraz myślę, jak wykorzystać ten gzymsik - czy jak to nazwać. Jest bardzo ładny, troszkę tylko obity


    No i wymyśliłam, żeby wykorzystać go jako część okapu kuchennego. Tylko jak to zrobić? Ten gzymsik jest bardzo ciężki... Trzeba jakąś konstrukcję wymyślić. No i obudowę pozostałą...
    Zalazłam w majolice Tubądzina takie płytki:



    Jeden z tych odcieni chyba jest bardzo zbliżony do koloru mojego gzymsu. Może wymyślić jakąś kombinację z tych płytek? Obudować okap płytą k-g, jako podstawę dać gzymsik? Płytki dałabym na ścianie, a okap częściowo otynkowała, a częściowo też tymi płytkami okleiła?

    Te płytki są bardzo ładne, już dawno o nich myślałam, właśnie o zielonych w połączeniu z białymi i tymi dekorami wzorzystymi.
    Na stronie Tubądzina mają z nich fajne aranżacje:


    A tu nawet kuchnia - tylko nie ta kolekcja, o której myślę - ale aranżacja bardzo ciekawa

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony