dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 24
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 462
  1. #301
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Ja gotuję długo, czasem przez 2 dni i koniecznie bez przykrywki, żeby odparowywał. Potem jak jest zimny to tak fajnie gęstnieje w słoiku.
    Dopóki ciepły to i tak dość płynny będzie, dopiero potem zgęstnieje.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  2. #302

    Domyślnie

    Depesiu wczoraj się ostro wkurzyłam na mój miodek, który gotował się z 5 godzin i nie przelałam go do słoików a dzisiaj przychodzę z pracy a tu niespodzianka. Miodek jest gęsty
    http://nasza-klasa.pl/profile/8917382
    zapraszam wszystkich forumowiczów

  3. #303
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    No widzisz, mówiłam.
    Możesz go podgrzać lekko, nie gotuj już, tylko tyle, żeby zrobił sie bardziej płynny i dał sie przelac do słoiczków. Potem znowu zgęstnieje.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  4. #304
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    DPSia sezon truskawek się zaczął, przepisik na prosty dżemik jakiś albo konfoturke masz na pewno, coby się nie narobić a mieć zapodasz? plissssssss....

  5. #305
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Ewusia, już był na wątku, ale możesz skorzystać z przepisu na moim blogu, jest tutaj.

    Dziewczyny, zapraszam też na rzodiewki w curry, bardzo ciekawa i smaczna rzecz, skutek pomieszania przepisu Froszki i moich rzodkiewek.
    Tutaj.

    Smacznego!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  6. #306
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Dzisiaj zaczęłam dżemy truskawkowe robić.
    Co prawda ja robię wg starego przepisu, ale pomyślałam, że wkleję przepis na dżem truskawkowy wg Macieja Kuronia - bardzo prosty, ciekawy przepis, chyba w przyszłym roku wypróbuję, jak miodku kupię.

    Dżem truskawkowy

    Składniki:
    1 kg truskawek
    2 szklanki miodu (np. akacjowego)
    25 ml spirytusu

    Sposób przyrządzania:


    Truskawki płuczemy, osączamy i obieramy szypułki, następnie kroimy na połówki nierdzewnym nożem. W rondlu podgrzewamy miód i pokrojone truskawki do momentu aż cała masa zgęstnieje. Temperatura nie powinna przekraczać 40-45 stopni C, żeby nie tracić walorów odżywczych. Tak przygotowane truskawki mieszamy z kilkoma łyżkami spirytusu i przekładamy do wyparzonych słoiczków, szczelnie zamykamy i ustawiamy do góry dnem aż ostygną.

    Smacznego!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  7. #307

    Domyślnie

    Mama zrobiła ten dzem i nie wyszesl fajny - za wodnisty i jakis nie bardzo....
    No coz - nie ma to jak przepisy babcine, sprawdzone jednak.
    Tu jest mi cieplo, tu jest mi dobrze i tu bede sie rozmnazac

    chatka z bali

  8. #308
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Zrobiłam w weekend 15 słoiczków dżemu wiśniowego. Tylko z cukrem żelującym. Najgorsze to pestkowanie . Do tego 13 dużych słoików kompotu. A wiśni nadal pełno. Jedno wiadro jeszcze przepuszczę przez sokownik, ale co dalej?

  9. #309
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Ja do tej pory zrobilam 10 kg wisni drylowanych w cukrze, 10 l jagod w cukrze, kurki w solance robie codziennie, bo miejscowi nam przynosza i tanio sprzedaja. W tym roku bierzemy tylko kurki i prawdziwki, poniewaz podgrzybki mamy jeszcze od zeszlego roku, a kurka w zapiekankach w piekarniku jest pyszna.
    Od wczoraj zaprawiam ogorki najpierw kiszone, potem w occie.

    Jadlam kiedys takie platy z ogorkow (obrane ze skorki) w zalewie slodko-kwasnej z oliwa, ma ktos moze przepis na takie cos ale bez papryki.

  10. #310
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    czy tu ktoś robił leczo do słoików ? zrobiłabym kilka słoików ,ale nie wiem czy sie przechowa i czy dobrze smakuje

    dps-ia robiłas ????

  11. #311
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Ja nie, ale skoro Zeljka robi taki genialny sosik leczopodobny i trzyma się jak głupi, a smakuje jak niebo, to chyba będzie się trzymać, nie? Musisz spróbować, inaczej się nie dowiemy...
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  12. #312
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał DPS
    Ja nie, ale skoro Zeljka robi taki genialny sosik leczopodobny i trzyma się jak głupi, a smakuje jak niebo, to chyba będzie się trzymać, nie? Musisz spróbować, inaczej się nie dowiemy...
    jest tu gdzies przepis od Zelijki ?

  13. #313

    Domyślnie

    Ja robię co roku leczo do słoików i cała zimę mamy pyszne jedzonko, oczywiście nie dodaję wędliny ani mięsa tylko same warzywa, pychaaa

  14. #314
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Przejrzalam dokladnie watek i chyba sie skusze na ogorki po meksykansku.
    Tylko pisze w przepisie zeby gotowac 5 minut, a na innych forach ten sam przepis jest bez gotowania.

  15. #315
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Ew-ka - przepisu Zeljki tutaj nie ma, ale poszukam u siebie na komputrze, jak znajdę to wrzucę.
    Magpie - nie pomijaj gotowania, bez gotowania może Ci się to wszystko zepsuć.
    Krótko, ale trzeba.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  16. #316
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał DPS
    Ew-ka - przepisu Zeljki tutaj nie ma, ale poszukam u siebie na komputrze, jak znajdę to wrzucę.
    :
    dzieki Depesiu .....zrobie po swojemu tylko nie wiem jak długo gotowac słoiki ?
    20minut wystarczy? i dawac cebule ....moze lepiej bez

  17. #317
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Na pewno bez cebuli, bo potem smierdziałoby to nieziemsko.

    Znalazłam Zeljkowy sosik pyszny.

    Proszę bardzo:

    Cytat Napisał "Zeljka"
    Depsia przepis dokładny nie mam.
    Robię wszystko na oko.
    Paprykę trzeba umyć i piec w piekarniku, obracając cały czas aby ze wszystkich stron się upiekła dobrze. Upieczona włożyć i zostawić w przykrytym garnku aż ostygnie. Potem obrać ze skory, przemielić, albo drobno posiekać.
    Teraz do tego dodać taka sama ilość pomidorów bez skorki (może być z puszki). Wszystko drobno posiekane. Do tego dowalić pęczek pietruszki i to zielone od młodego selera, dużo czosnku, doprawić do smaku, jak chcesz ostre dodać ostra paprykę, jak nie to nie. To podgotować trochę, włożyć do umytych i sparzonych słoików, zamknąć i jeszcze raz gotować w słoikach aby się pozamykało.
    Można tez dodać do tego ugotowane warzywa jak do sałatki - marchew, pietruszka i seler, i zeszklona cebulkę, ale to już ta druga wersja.
    Depsia jak bedziesz papryke piekla to nie przejmuj sie jesli zrobi sie taka czarna skora. Wazne aby nie przypalic tego srodka. A piec trzeba na mocnym "ogniu" tak z 220 jak nic i dosyc dlugo, sama nie wiem ale z 40min albo i wiecej...
    Ciagle przekrecajac aby ze wszystkich stron sie upiekla.
    To, ze potem musi byc w przykrytym garnku, albo nawet w siatce zawiazanej, to dlatego, ze ta skora potem latwiej odchodzi.
    Jesli nie odchodzi, to znaczy, ze za krotko pieklas. Papryka musibyc miekka nie twardawa.
    Potem pod koniec ciezko nawet przekrecac bo sie miekka robi i peka czasami.
    Ja pieke na duzej plaskiej blaszce, na spodzie daje folie Al, bo papryka puszcza sok i jak to sie zapiecze, ciezko potem myc, a tak folie wywalasz i juz.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  18. #318
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    U mnie teraz na tapecie korniszony i kurki oczywiscie jak zwykle.

  19. #319

    Domyślnie

    A propos przetworów na zimę przypomniało mi się jak wiele lat temu mój mały synek widząc jak upycham ogorki do słoików spytał mnie co robię?
    Ja na to,że przetwory na zimę. A on na to: a w zimie sklepy są zamkniete
    Pragnę nadmienic, że były to czasy kiedy faktycznie w sklepach niewiele było, czy to zima czy latem
    maja

  20. #320

    Domyślnie

    Sałatke wielowarzywna z pierwszej strony zrobilam. Całkiem fajna.
    Teraz jeszcze mizeria z ogórków, ogory kiszone, ogóry w occie, papryczka itp i mogę całą zimę z domu nie wychodzić.
    No i dla rozgrzewki wisnie zalałam spitytusem (10 litrów poszło ).
    Chłop się z tego osttniego przetworu najbardziej cieszy....[/list]
    Tu jest mi cieplo, tu jest mi dobrze i tu bede sie rozmnazac

    chatka z bali

Strona 16 z 24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony