dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 24
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 462
  1. #441
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Gosia i Piotr
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    303
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie


    Przepis na czekodżem wzięłam stąd:
    http://wegetarianka.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?578813
    Za co bardzo dziękuję autorce, bo rewelacja.

    Natomiast ketchup robię tak:
    1 1/2 kg cukinii obranej i wypestkowanej
    1/2 kg cebuli
    Cukinie zetrzeć na grubych oczkach ,cebule drobniutko pokroić lub zetrzeć,zasolić garścią soli na 6 godzin nie odciskać.
    Następnie dodać 1/4 kg cukru,1 szklankę octu gotować 20 minut.
    Potem dodać 1 łyżeczkę papryki słodkiej 1 łyżeczkę papryki ostrej ,1 łyżeczkę pieprzu, 1 łyżeczkę curry, 20 dag koncentratu pomidorowego.
    Gotować wszystko 15 minut.Wkładać do słoików i pasteryzować ok 10 minut.

    Dziennik
    Komentarze

    Dom - to tam, gdzie choćby pod gołym niebem, ludzie są razem.

  2. #442
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    Na zime proponuję zrobic nalewke orzechową .
    Jest teraz dobry czas na zbiory orzechowe.
    1litrr wodki ze spirytusu.ok.0.5kg zielonych orzechów.garstkę gozdzików i troche cynamonu w kawałku (2-3 laski)
    Pokroić orzechy w plastry,zalac wódką dosypac gozdziki,cynamon. zamaknać w słoikach potrzasac co pare dni (raz na tydzień )
    na jesieni lekarstwo jak znalazł,zaden robak nie przeżyje.Dolegliwosci zołądkowe mjają.
    Popijac w kroplach(20-30) przez dwa tygodnie
    Ciekawe .,czy podajac taką recepturę,
    Czy to jest porada lekarska, czy tylko stary sposób babuni?
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  3. #443
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gosia i Piotr Zobacz post

    [FONT=Arial][SIZE=3]Przepis na czekodżem wzięłam stąd:
    http://wegetarianka.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?578813
    Za co bardzo dziękuję autorce, bo rewelacja.
    Dzięki za info. Na tej stronie spodobał mi się przepis na ogórki "curry". Może wypróbuję

  4. #444
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    A robicie coś z dyni? Takie ładne dynie widziałam wczoraj. Bo że sie robi w occie to wiem. A jakieś inne pomysły?

  5. #445
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Gosia i Piotr
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    303
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Ja mrożę startą na tarce i poporcjowaną w woreczki. Potem w zimie robię z niej pyszne korzenne ciasto dyniowe o takie: http://www.wielkiezarcie.com/recipe36935.html
    Ciasto jest pyszniutkie i bardzo długo wilgotne, choć nie zawsze można to sprawdzić, bo znika migiem.
    Dziennik
    Komentarze

    Dom - to tam, gdzie choćby pod gołym niebem, ludzie są razem.

  6. #446
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Mała rzecz, a cieszy.


  7. #447
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Kiszone pomidorki i malinki do naleśników (i nie tylko):


  8. #448
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    I jeszcze troche ogórków:


    Czy ktoś mi może powiedzieć, czemu mi od jakiegoś czasu pleśnieją ogórki w kamiennym garnku? Jakieś trzy ostatnie nastawienia mam z peśnią. Czy już za późno na takie kiszenie?

  9. #449
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Dziś doszło leczo w słoikach. Zastanawia mnie ile taka potrawa może postać? Zwykle po pół roku, jak nie "pójdzie", wywalam. A jak jest u Was? W gotowcach mamy datę ważności, którą jakoś obliczają, a w takich domowych przetworach?

  10. #450

    Domyślnie

    A dajesz je do słoików z kiełbasą??
    U nas się robi bez kiełbasy i dopiero przed podaniem wkraja się do garnka kiełbasę. Ogólnie to leczo długo u nas nie stoi, najwyżej 3 miesiące, ale w lodówce.

  11. #451
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iza_K Zobacz post
    A dajesz je do słoików z kiełbasą??
    U nas się robi bez kiełbasy i dopiero przed podaniem wkraja się do garnka kiełbasę. Ogólnie to leczo długo u nas nie stoi, najwyżej 3 miesiące, ale w lodówce.
    .....ja nie daję też cebuli .....przesmażam ją z kiełbaską i zalewam leczem ze słoika

  12. #452

    Domyślnie

    A może ktos z Was robi syrop z mniszka? Ja zrobiłam ale chyba cos nie tak, bo syrop / miód jest ciemny i smakuje, jak karmel....

  13. #453
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Syrop z mniszka? Mi się nie chce ale rodzice co roku robią. Kwiatki po zebraniu (same "łebki" bez ogonków) rozkłada się na białym papierze na 15-30 min żeby wyszły z nich owady. nie do końca wiem czemu to działa, ale działa. Wcześniej gotuje się syrop 1 litr wody, 1 cytryna, 3 szklanki (ok 75 dkg) cukru. Przestudzonym syropem zalewa się "odrobaczone" kwiatki i powinny postać 4-5 dni do tygodnia. Zlać i gotowe. Opcjonalnie można zapasteryzować, choć jeśli się trzyma w miarę chłodnym miejscu to nawet surowy się nie psuje. Ważne żeby nie zostały żadne "śmieci" bo od nich będzie się psuł.
    Kolor wychodzi jak jasny miód np akacjowy, smak jak dla mnie mdły (gorszy tylko z kwiatów czarnego bzu )

    PS. Co do leczo ostatnio wyciągnąłem z piwnicy takie z 2009 i było całkiem dobre. Troszkę kolory mu zbladły,ale poza tym ok.

  14. #454

    Domyślnie

    Moja mama robi ten miód z mniszka ale mnie to nie za bardzo smakuje, choć podobno jest bardzo zdrowy .

    Ja w tym roku dostaję sporo jabłek, więc robię różne kombinacje z jabłkami
    Polecam znaleziony na blogu u pani Tereski pyszny dżemik jabłkowo ananasowy :

    kilogram jabłek
    1 puszka ananasów 350 g
    1 Cukier żelujący 3:1 Dr. Oetkera
    szczypta kwasku cytrynowego

    Jabłka dokładnie myję, obieram, wycinam gniazda nasienne i kroję w kostkę. Ananasa odsączam z zalewy i kroję na niewielkie cząstki. Owoce przekładam do garnka, dodaję cukier żelujący i kwas cytrynowy. Całość zagotowuję często mieszając, a następnie na małym ogniu gotuję do miękkości. Dżem nakładam do pełna do wyparzonych słoików, zamykam i układam do góry dnem na 5minut.
    Jeżeli jabłka są mało soczyste, do pokrojonych owoców można dodać zalewę z ananasów, co podkreśli smak dżemu.

  15. #455
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi Zobacz post
    A robicie coś z dyni? Takie ładne dynie widziałam wczoraj. Bo że sie robi w occie to wiem. A jakieś inne pomysły?
    Kroję w kostkę, mrożę surowa a potem zupa, naleśniki czy tarta jak znalazł

    Amalfi od dziś jesteś moim guru przetworów

  16. #456

    Domyślnie

    Gdzieś wyczytałam,że można kisić jabłka, tak jak ogórki czy buraczki, tylko z innymi dodatkami. Zewsząd się słyszy jakie to kiszonki są dobre. Ale nigdy jabłek w takiej wersji nie jadłam. Temat mnie zainteresował, bo mam sporo jabłek.
    Miałyście z czynienia z taką wersją jabłek?

  17. #457
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Z powodu licznych wyjazdów nie zrobiłam w tym roku ogórków w słoikach. Czy naprawdę już jest za późno??????

  18. #458
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi Zobacz post
    ....Czy naprawdę już jest za późno??????
    Niby czemu za późno? Ogórki są, jeśli chodzi o kiszone to, koper jest, czosnek, chrzan, słoiki, sól i woda raczej całorocznie dostępne, liście z dębów też jeszcze nie spadły. Nic więcej nie jest potrzebne. Na konserwowe podobnie wszystkie składniki do dostania.
    Pewnie za ogórki zapłacisz trochę więcej niż w szczycie sezonu ale poza tym nie widzę przeciwwskazań

  19. #459
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar gaga33
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    371
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Skorzystałam juz chyba 3 krotnie z przepisu na ogorki słupki super

  20. #460
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar gaga33
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    371
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    A czy macie juz sprawdzone przepisy na przetwory z jażyn oraz aroni ?

Strona 23 z 24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony