dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 24
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 462
  1. #41

    Domyślnie

    bardzo ciekawy i pożyteczny wątek
    dziękuję za niego i
    podnoszę
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    A ja mam pytanie troche z innej beczki: napiszcie prosze jaka panuje temperatura w pomieszczeniach gdzie trzymacie przetwory?
    Jak mialam piwnice to robilam duzo przetworow i wszystko bylo z nimi ok. Niestety od 4 lat zamiast piwnicy mam skrytke na stryszku (wysokosc pomieszczenia 1,60 m) i gdy zrobilam w pierwszym roku posiadania skrytki przetwory to przetrwaly tylko te z dodatkiem octu (grzybki, ogorki, papryka, buraczki), natomiast owocowe wszystkie mi sfermentowaly podczas upalow panujacych w skrytce.
    W tym roku sie przeprowadzam do nowego domku i nie mam w nim piwnicy, bedzie za to skrytko-pralnia (wysokosc pomieszczenia 2,75 m) i caly czas sie zastanawiam czy po zrobieniu przetworow sytuacja sie nie powturzy. W skrytce w nowym domu nie jest tak goraco jak na stryszku ale i nie mozna porownac tej temperaturt z piwnica. No i zima bedzie musial byc wlaczony w skrytce grzejnik aby pranie mi schlo.
    Stad moje pytanie do Was o przechowywanie przetworow w domkach. Bede wdzieczna za kazda odpowiedz, pozdrawiam.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Część przetworów trzymam na takiej półce stojącej w kuchni (gdzieś na początku wątku jest foto) - siłą rzeczy jest tam dość ciepło. Spora część tych przetworów to owocowe sprawy. Nie ma problemu z przechowywaniem, nie przeszkadza im normalna temperatura pokojowa, a czasem nawet wyższa, jeśli w kuchni węglowej mocniej się napali. Myślę, że u Ciebie też nie powinno nic złego się dziać.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka
    nareszcie mam przepis na pikle w musztardzie
    Maxi -dzieki bardzo
    zrobiłam -pycha ale nie byłabym soba gdybym czegoś nie zrobiła od siebie ......dodałam do kilku słoików odrobinę ...KURKUMY - i pikle dostały ślicznego żółtego koloru nie zmieniły smaku ale poprawił sie ich wygląd


  5. #45

    Domyślnie Pomidor koktajlowy

    Witam poszukuję dobrego przepisu na zaprawienie pomidora koktajlowego.
    Pozdrawiam
    Lucky-Bydgoszcz

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Ogórki już jakiś czas temu robiłam - i te z papryką i te w musztardzie i ... właśnie dzisiaj dorabiałam W podziękowaniu przepis na paprykę po węgiersku (chociaż ni jestem pewna, czy Węgrzy ją znają )
    Voila
    Na 2 słoiki po 450ml
    800 g czerwonej papryki (lub pół na pół czerwonej i żółtej)
    3-4 cebule (na wagę 250g)
    4-5 ząbków czosnku
    po 10 ziaren kolendry i pieprzu
    parę (5- ziaren jałowca
    listki laurowe
    3/4 szklanki octu 6% lub 10% jak kto woli
    tak około 1/2 szklanki cukru (najlepiej posmakować),
    sol

    Paprykę zblanszować we wrzątki tak około minuty. Pokroić w kawałki (większe) lub w paski. Cebule pokroić w pióra, zalać szklanką wody i gotować przez minutę. Odcedzić. Do wywaru z cebuli dodać ocet, doprawić solą i cukrem. Odstawić na 15-20 min. i ponownie zagotować. Paprykę i cebulę układać warstwami w słoikach, przekłądając plasterkami czosnku i przesypując ziarnami pieprzu, kolendry i jałowca. Dodać listki laurowe. Zalać wszystko zalewą. Pasteryzować przez 25 min.

    Pycha
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Zostałam na forum zapytana o przepisy na przetwory z kapusty. podaję więc także tutaj i życzę smacznego!
    1/ KAPUSTA Z JARZĘBINĄ
    Dużą główkę białej kapusty umyć i poszatkować. Posypać dwiema łyżkami soli i odtawić na kilka godzin. Odlać sok. Dwie duże cebule obrać i pokroić. Dwie kiście dojrzałej jarzębiny, przemrożonej w zamrażarce, umyć i odszypułkować. W słoju lub kamionce ułożyć kapustę, jarzębinę, cebulę, po kilka ziarenek pieprzu oi ziela angielskiego, 10 liści laurowych i łyżeczkę kminku. Zakryć. Po kilku dniach odlać powstały sok. Mieszankę przełożyć do mniejszych słoików, pasteryzować 20 min.
    2/ KAPUSTA PO TURECKU
    • - 1 kg białej kapusty
      - 1 szkl. octu winnego
      - 2 ząbki czosnku
      - 1/2 papryczki chili
      - sól

    Zagotować i ostudzić pół litra wody. Wziąć zewnętrzne, najtwardsze liście kapusty, blanszować 3 min., przelać zimną wodą, osączyć. najpierw pokroić liście niegotowane, następnie te blanszowane. Jedne i drugie umieścić w słoiku. Dodać czosnek (obrany, w ząbkach) i pokrojoną papryczkę chili. Na koniec ocet wymieszać z przegotowaną zimną wodą, doprawić solą. Zalać kapustę, zakręcić słoik i odstawić na 2 tygodnie do ciemnej i chłodnej piwniczki. Po tym czasie - MNIAM!!!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    dpsia , widziałam te przepisy u Ciebie , nawet chciałam za nie podziękować , ale tak sie jakoś wstydziłam

    Na pewno zrobie jedną i drugą
    Dzięki
    Taką wersję przyjęłam i takiej będę się trzymać do końca !

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie Re: Pomidor koktajlowy

    Cytat Napisał lucky
    Witam poszukuję dobrego przepisu na zaprawienie pomidora koktajlowego.
    Pozdrawiam
    Mozesz zrobić pomidorki koktajlowe (vel czereśniowe) wtedy w zalewie solnej. Osobiście z róznymi pomidorami jeśli chcę je mieć w całości robię tak. Do dużego gara wrzucam porozrywane pomidory. Rozdotowuje. Przecieram przez nylonowe sito. Pzrecier doprawiam solą i cukrem do samku. Do soikw wrzucam male pomidorki ze skorka i zalewam przecierem. Pasteryzuje ok 10 min.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maxtorka
    dpsia , widziałam te przepisy u Ciebie , nawet chciałam za nie podziękować , ale tak sie jakoś wstydziłam

    Na pewno zrobie jedną i drugą
    Dzięki
    Maxi, Ty się nie wstydź tak, bo wstyd będzie! Mam nadzieję, że będzie smakowało!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mati_sowee

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    pod wplywem tematu - postanowilam zrobic ogorki "slupki" - wyszlo mi 11 sloiczkow -
    a w poniedzialek bede walczyc z pozostalymi przepisami

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mati_sowee

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    a moze ktos z Was ma dobry przepis na smaczny czosnek marynowany

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Mówisz i masz.

    CZOSNEK W BIAŁYM WINIE Z ESTRAGONEM

    Kilogram czosnku obrać i wrzucić na 2 min. do osolonej wrzącej wody. Wyjąć na sito i przelać zimną wodą. Ułożyć w słoikach. Zagotować szklankę wody z kilkoma ziarnami pieprzu, ziela angielskiego, kilkoma gałązkami estragonu, łyżką soli, 4 łyżkami cukru i strąkiem papryki chili. Dodać szklankę białego wina i szklankę octu winnego. Ponownie zagotować. Odstawić do ostygnięcia. Czosnek zalać przestudzoną marynatą. Pasteryzować 10 minut.
    Smacznego!
    Oczywiście ilości składników trzeba odpowiednio przeliczyć, jesli nie chce się robić kilograma czosnku...
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    To ja też zapodam mój przepis na .....

    Papryka marynowana

    1 litr wody
    3/4 szklanki octu ( 10%)
    4 łyżki cukru
    1 łyżka soli

    Zagotować i gorącą zalewą zalać pokrojoną paprykę (różnokolorowa) w słoikach ....do popryki dodać czosnek i peperoni.....słoiki zakręcić ..zagotować do 5 minut

    z 5 kg papryki zrobiłam 15 słoików 0,7 l .....




    smacznego

  15. #55
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Kapusta słodka w pomidorach i korniszonach.

    Liście kapusty blanszuje na wrzątku, studze i wkładam do słoików na dno tak żeby zostawić miejsca na pomidorki i korniszony(surowe).Zalewam słodkim przecierem pomidorowym zrobionym z normalnych przegotowanych pomidorów i przykrywam z góry znowu kapustą.Pasteryzuje 5min.Przecier mam też z żółtych pomidorów.W tym zestawie ...jak to mówi moja małż kolor bije sie ze smakiem.Za to dzieci wiedzą ,że taki słoik jest jednorazowy i to dla jednej osoby.Nieoszczędne ale pyszotka.

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mati_sowee

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka
    To ja też zapodam mój przepis na .....

    Papryka marynowana

    1 litr wody
    3/4 szklanki octu ( 10%)
    4 łyżki cukru
    1 łyżka soli

    Zagotować i gorącą zalewą zalać pokrojoną paprykę (różnokolorowa) w słoikach ....do popryki dodać czosnek i peperoni.....słoiki zakręcić ..zagotować do 5 minut

    z 5 kg papryki zrobiłam 15 słoików 0,7 l .....




    smacznego
    mam bardzo podobny przepid tylko do sloikow daje jeszcze dwa plasterki cebuli - zrobilam juz 43 sloiczki

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mati_sowee

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    zrobie czosnek w winie, a moze ktos ma jeszcze jakis przepis

  18. #58

    Domyślnie Dynia???

    A co można zrobić z dynią???
    Pozdro
    Lucky-Bydgoszcz

  19. #59
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    czosnek w winie po babcinemu

    1.Ząbki czosnku
    2.białe wino
    3.miód

    Wlewam wino do garnka.(1 but).Następnie wsypuje czosnek.Dodaje 2 łyżki miodu.Gotuje 10 min.Tak powstały roztwór wraz z czosnkiem wlewam do małych słoiczków(nawet te po koncentratach 3/4 bo są najlepsze).Nie pasteryzuje już tylko odwracam do góry nogami.Koniec

    mielonka do chleba z czosnyczkiem(do smarowania bagietki na grill)

    Gotuje czosnek w skórkach aż "odlezą".Następnie smarze na maśle podlewając czerwonym wytrawnym winkiem.Wkładam do słoika taką mase i pasteryzuje 10 min.Bez pasteryzowania śmiało mi wytrzymuje cały okres na grillowanie.

    czosnek z brokułami ale to już na inny czas.

  20. #60
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie Re: Dynia???

    Cytat Napisał lucky
    A co można zrobić z dynią???
    Pozdro
    Pytasz o domowe specjały czy takie np.
    http://kuchnia.gazeta.pl/kuchnia/1,54682,671687.html[/quote]

Strona 3 z 24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony