Witam,

1)Mam problem po wymianie zbiornika CWU na nowy, mianowicie zaczeła mi się wahać mocno temperatura ciepłej wody przy braniu np. prysznica w momencie załączenia pompy głębinowej. W najprostszych słowach temperatura wody ustawionej powiedzmy na 35stopni przed właczeniem pompy wzrasta przez 2s do 45stopni, a następnie w momencie właczenia pompy spada do 20 stopni przez ok 3s.
Zbiornik wody zimnej 50l membranowy(ciśnienie poczatkowe 1,5bar) z ustawionym włącznikiem na ciśnienie 1,7-4bar.
Zbiornik CWU 200L na zasilaniu zimnej wody zawór zwrotny oraz naczynie przeponowe 20l. Wczesniej nie miałem tego zaworu i naczynia przponowego na mniejszym zbiorniku, jednak instalator twierdzi że jest konieczny by ciepła woda nie mieszała się oraz nie puszczał zawór bezpieczeństwa podczas rozszerzania temperaturowego.
Jak ustabilizować te wahania? Dodatkowa przepona, reduktor ciśnienia za zbiornikiem 50l?

2)Dodatkowo czy ktoś może mi wyjaśnić jak działa algorytm podgrzewania CWU w piecu gazowym.
Jest temperatura zadana, jest parametr histerezy, jest czujnik na zbiorniku, pokazuje ok. 10stopni mniej niż analogowy jednak jest niżej usytuowany, jest też parametr różnica do czujnika temp (0-10st)
Z góry dziękuję za pomoc.