dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 58
  1. #1

    Domyślnie kuchnia kaflowa

    Mam pytanie czy ktos ma jakies doswiadczenia przy budowie kuchni kaflowej, na co zwrocic uwage, gdzie tkwią problemy, jaki kosz, oczywiscie w przyblizeniu.
    Misiek233

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    1. zdun - zawód wymierający

    2. Problemy:
    a po co Ci ta kuchnia - nie do gotowania chyba -

    żeby zagrzać garnek wody trzeba spalić wiadro węgla....
    no chyba że masz w ogrodzie kopalnię węgla to wtedy OK...

  3. #3

    Domyślnie

    bO MARZE O TAKIEJ KUCHNI OD LAT!

    Gdybys mieszkał 40 m od jeziora wiedziałbys co oznacza wieczna wilgoć.
    Misiek233

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    znacznie lepszy do ogrzewania /suszenia/ domu

    system niż kuchnia węglowa

    to np centralne ogrzewanie

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    masz racje Cover5s
    ja tez marzyłem o kuchni i nie dałem sobie wyperswadowac jej budowy
    sprawdza sie znakomicie ...
    p.s.
    potrawy gotowane na "żywym" ogniu mają inny smak ...

  6. #6

    Domyślnie

    Wiem, ze mam racje, bo miałem takie rozwiązanie kilka lat w poprzednim domu. Betton44 myli pojecia grzania pomieszczen z osuszaniem, widac ze nie mieszkał nigdy na Mazurach i nie wie, ze tutaj trzeba grzac w zasadzie 11 miesiecy w roku.
    Misiek233

  7. #7

    Domyślnie

    My też chcemy zbudować sobie kuchnię kaflową. Dom remontujemy na wsi, a tam wiadomo, jak czasem jest z prądem. Lepiej mieć jakieś zapasowe źródło ciepła. Poza tym klimat. Poradzono mi, żeby na allegro kupić poniemiecki piec do rozbiórki na kafle, zawołać zduna, który to poskłada do kupy.
    Dostałam ofertę od firmy Andrespol o treści: 'Robocizna kuchni kaflowej przez mistrza zduńskiego to koszt od 2500 zł. Pełny koszt budowy kuchni kaflowej jest uzalezniony od jej wielkości zamontowanych kafli oraz osprzętu. Koszt kształtuje się od 6200 zł brutto.'
    Ale są tu na muratorze osoby, które są jednak bardziej obcykane w tym temacie i na pewno się wypowiedzą

  8. #8

    Domyślnie

    Witaj Biała,
    ja juz od dluzszego czasu badam ten temat, wiec jakies pojecie juz mam.
    Po pierwsze nie kupuj nic starego od kogos, bo nikt takiego pieca nie rozebrał dobrze, musisz miec kafle wykonczeniowe, a te zazwyczaj pekają przy nieodpowiednich rozbiorkach. Ja kupilem 3 takie gigantyczne poniemieckie piece i jak przyszedł zdun to okazalo sioe, ze mam wywrotke pieknych kafli, ale ani jednego wykonczenia, bo te im popekały. Czyli w zasadzie nie mam czym wykonczyc ......
    W jakiej okolicy macie chate? jak chcesz podaj maila, to podesle ci fotki kafli jakie mam, moze ci sie do czegos nadadzą.
    Misiek233

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał cover5s
    ... mam wywrotke pieknych kafli, ale ani jednego wykonczenia ...
    i znów się z Toba zgodze ...
    mam zabytkowe kafle z rozbiórki / b. ładne ... ale cóż z tego - to złom/
    dlatego wymurowałem kuchnie z klinkieru ... /klinkier jest trwalszy i nie tak podatny na uszkodzenia jak kafle i komponuje sie ze sciankami "mebli murowanych".../

  10. #10

    Domyślnie

    cover5sSiedlisko mam w kujawsko-pomorskim. Ale u mnie budowa pieca to dopiero za ładnych parę miesięcy. Najpierw trzeba dom wyremontować. Ale zdjęcia to chętnie obejrzę, adres email w stopce. A nie może zdun takiej rozbiórki pieca przeprowadzić, żeby nic nie uszkodzić? Widziałam na allegro te piece i są naprawdę ładne.

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Biała
    ... A nie może zdun takiej rozbiórki pieca przeprowadzić, żeby nic nie uszkodzić? Widziałam na allegro te piece i są naprawdę ładne.
    jest metoda aby wykorzystac choć część kafli nieuszkodzonych np. tak

  12. #12

    Domyślnie

    aLEZ OCZYWISCIE , ZE JEST TAKA METODA
    i jak masz takiego fachowca to moze tak zrobic. Tylko mysle, ze wtedy tansze i zdecydowanie ładniejsze bedą kafle wspolczesne, a gama kolorow, wzorow i typow przyprawia o zawot głowy.....
    Misiek233

  13. #13

    Domyślnie

    Ale z tego co mi przesłano w cenniku wynika, że koszt kafli wynosi około 4 tysięcy złotych (skoro cały piec od 6200zł a sama robocizna 2500zł). A na allegro można fajny poniemiecki piec kupić już za kilkaset złotych.

    Podobają mi się takie brązowe: http://www.allegro.pl/item214084771_...na_gdansk.html

    http://www.allegro.pl/item211905360_...a_1917_r_.html

  14. #14

    Domyślnie

    A co do bezpieczenstwa, to wejdz na raport policyjny za 2006r i sprawdz ile domow sie spaliło z uszkodzen instalacji elektrycznej a ile w wyniku wybuchyu gazu. I głupot nie bedziesz pisał.
    Misiek233

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Biała
    ...Podobają mi się takie brązowe ...
    tylko ze w takim piecu nie ugotujesz obiadu, nie upieczesz chleba ani placka światecznego, nie mówiąc o grzaniu ciepłej wody ...

  16. #16

    Domyślnie

    Przepiekne piece, przepiekne!
    Tylko jak chcesz z takiego pieca zrobic kuchnie?
    Misiek233

  17. #17

  18. #18

    Domyślnie

    No wiesz, tak mowisz jakbys sie nie znała.......
    sprobuj odciąc od koszuli długie rekawy....i czy wyjdzie ci fajna sportowa koszulka? nie , bo od razu bedzie widac ze to jakas przerobka...kombinacja.

    A powaznie zabraknie ci elementow na kuchnie z tego pieca, no chocby jeden i co wtedy? ale peknie mu przy robocie? i co dalej?
    Misiek233

  19. #19

    Domyślnie

    No właśnie się nie znam. Poza tym krawiec z długiego rękawa może zrobić fajną koszulkę, to dlaczego zdun nie może zrobić z pieca kuchni? Choćby takiej sztukowanej jak na zdjęciu brzozy, niecałej kaflowej.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    w piecu kaflowym jak te na allegro

    /swoją drogą szukają naiwnych chyba do rozebrania pieców i wyniesienia
    jeszcze dopłacić każą /

    to nie ma blach, drzwiczek do kuchni węglowej i kilku innych elementów
    to i jak zrobić z niego kuchnię ?????

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony