dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 58 z 58
  1. #41
    Guest

    Domyślnie

    prawda, ze piekne
    nie jest to moja /niestety / kuchnia, amonite
    /moja jest kolorystycznie ciemniejsza ale gabarytowo podobna/
    co do drzwiczek
    podejrzewam, ze te duze po lewej to piekarnik
    duze po prawej to piec chlebowy
    z tym ze nic nie stoi na przeszkodzie piec chleb w piekarniku ...
    ogrzac 50 m ... mysle, ze w okresie jesienno - wczesnowiosennym tak
    natomiast aby zakumulowac ciepło w okresie zimowym musiała by byc bardziej rozbudowana o tzw "zapiecek" / tzn. miec wiecej szamotu w sobie/

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    prawda, ze piekne
    nie jest to moja /niestety / kuchnia, amonite
    /moja jest kolorystycznie ciemniejsza ale gabarytowo podobna/
    co do drzwiczek
    podejrzewam, ze te duze po lewej to piekarnik
    duze po prawej to piec chlebowy
    z tym ze nic nie stoi na przeszkodzie piec chleb w piekarniku ...
    ogrzac 50 m ... mysle, ze w okresie jesienno - wczesnowiosennym tak
    natomiast aby zakumulowac ciepło w okresie zimowym musiała by byc bardziej rozbudowana o tzw "zapiecek" / tzn. miec wiecej szamotu w sobie/
    No tak... Kiedys podczytywalam tez temat o hypocaustum, w ogole mam niezly dylemat w kwestii ogrzewania. Poczatkowo myslalam o zwyklej kozie - np jotula, potem trafilam na ciekawy artykul w "ladnym domu" o takim piecu z szamotowej cegly otynkowanej - mial on jakoby ogrzewac parter sporego domu, a rozpalalo sie w nim raz dziennie. Bede miec niewielka powierzchnie do ogrzania, takie cos mogloby sie udac... W wiejskiej chalupce az sie prosi o prawdziwy piec

  3. #43

    Domyślnie

    witam, ja juz od jakiegos czasu poszukuje zduna, niestety zawod wymierajacy. Wprawdzie kilku znalazlam, ale mi sie wymarzyla kuchnia, ktora zamiast kafli ma gline, taka wiejsko-rustykalna. A budowy takiej nikt sie nie chce podjac. Moze macie namiary na kogos kto takie cos jest sklonny zrobic?

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Małgośka Ł.

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    165
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Witam,

    Ja w swoim domu też planuję postawić kuchnię kaflową. Oto ona:



    tylko ze zdunem problem. Czy może ktoś polecić dobrego fachowca w okolicach Warszawy?

  5. #45

    Domyślnie

    Z zdunami faktycznie jest kłopot, zazwyczaj to starsi dziadkowie, którzy jeśli w ogóle są w stanie podjąć budowy kuchni, to tylko w swojej okolicy. Ja stałam sie właśnie szczęśliwą posiadaczką kuchni kaflowej.
    czemu nie mieć kuchni skoro sie zawsze o niej marzyło

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    długo nie odgrzewany watek.
    kuchnię (piec) mam robioną w lipcu br.
    Spalane (wczoraj) jest pół węglarki drzewa na ugotowanie obiadu przy jednoczesnym nagrzaniu kuchni i przylegającego pokoju, wystarczające na cały dzień. Dom nieocieplony, tylko okna wymienione.
    Więc tym, co pieprzą o horrendalnych ilościach spalanego opału w piecach kaflowych odpowiadam: spadać na drzewo!

    Aha: całość pieca (wszystko nowe: cegła, szamotka, kafle, okucia) + praca zduna i pomocnika zamknęło się kwotą 4 600,00 PLN. Nie policzyłem gliny, bo była przywieziona znacznie wcześniej (ok. 50 PLN)
    Faktem jest, ze zdun chyba się pomylił i wziął o ok. 500 za mało, a potem wstyd było mu sie przyznać do pomyłki i o więcej się nie upominał. Po prostu dostał ile powiedział, ale sądzę, ze powiedział mało.
    I jeszcze jedno: budowa trwała 11 dni, z tego 70% czasu zdun poświęcił na dopasowywanie kafli (doszlifowywanie i docieranie)
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bold
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Spalane (wczoraj) jest pół węglarki drzewa na ugotowanie obiadu przy jednoczesnym nagrzaniu kuchni i przylegającego pokoju, wystarczające na cały dzień. Dom nieocieplony, tylko okna wymienione.
    z tym spalaniem to trochę przeginasz, jeśli byś napisał pół węglarki węgla to jeszcze bym się z tym zgodził ale taka ilość drewna to lekkie przegięcie,
    no chyba że węglarka jakaś nietypowa albo domek 50 m2
    poza tym wszystko się zgadza, kuchnia kaflowa jest the best,
    ja jeszcze nagrzewam nią wodę w bojlerze 140l, ciepłej wody jest wystarczająco dla pięcioosobowej rodziny i nigdy jeszcze nie używałem prądu do grzania wody, chociaż mam taką możliwość.

  8. #48

    Domyślnie

    Witak szkielotorze z lasu Musze cię tu schwalić, bo Twoj piec jest jednym z ładniejszych jakie widziałam, i jak widziałam, ze to takie moze powstac jak w jakms najleym zdunskim katalogu, ot tak, lepiąc sobie gliną, to sie tylko utwierdziłam w przekonaniu ze chce tez kuchnie bezwzglednie. Moja miala byc prawie taka jak twoja (podobna do tych Bielawskiego) ale jest troche inna. Tez chcialam zielone kafle, ale u mnie nie wygladalo by tak ladnie na ciemnym tle wiec mam jasne, ale powiadam CI, twoja kuchnia jest dla mnie olbrzymia inspiracja
    dzieki

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bold
    Cytat Napisał retrofood
    Spalane (wczoraj) jest pół węglarki drzewa na ugotowanie obiadu przy jednoczesnym nagrzaniu kuchni i przylegającego pokoju, wystarczające na cały dzień. Dom nieocieplony, tylko okna wymienione.
    z tym spalaniem to trochę przeginasz, jeśli byś napisał pół węglarki węgla to jeszcze bym się z tym zgodził ale taka ilość drewna to lekkie przegięcie,
    no chyba że węglarka jakaś nietypowa albo domek 50 m2
    przecie nie piszę "domek" tylko kuchnia + pokój przylegający, bo 1 bok pieca jest właśnie w pokoju. Razem lekko ponad 40 m kw.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    elka66

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1

    Domyślnie obudowa kominka kaflami

    Interesuje mnie obudowa kominka kaflami piecowymi. Widziałam takie w internecie. Mamy kominek z płaszczem wodnym, czy da się taki obudować?
    elmikoł6

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Wszystko "się da".
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  12. #52

    Domyślnie

    Witam, ja miałam starą kuchnię kaflową, taką białą, ale nie chciało się w niej palić, jakoś od zawsze...Zdecydowałam się rozburzyć ją i postawić nową. Zduna szukałam bardzo długo, w końcu znalazłam z okolic Dąbrowy Górniczej. Pan naprawdę godny polecenia. Dzisiaj wkleje zdjęcia kuchni którą dla mnie zrobił.Jestem bardzo zadowolona. Koszt takiej kuchni (plus rozbiórka starej ) to 4600zł . Pan pracuje z synem, zajeło im to 4 dni.
    Bessi

  13. #53

  14. #54

    Domyślnie

    bardzo fajna kuchenka. gratuluje
    zastanawiam sie jak bedzie sie otwierac szuglade ta na dole (popielnik) jak dojdzie podłoga, bo na zdjęciu patrzac na wysokosc zamontowania podstawy(sugerująca poziom podłogi) wydaje sie ze nie bedzie potem jak odsunac popielnika.
    czy mozna zamontowac haczyki na kaflach jak kuchnia juz stoi? ja sie na nie nie zdecydowałam, atak jak patrze np u Ciebie, to gajnie by sie dosuszało tu np, woreczek z suszonymi grzybami czy jabłkami

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AlutkaJurek

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witam milosnikow wiejskich klimatow.Do Bess-kuchnia cudna i juz czuje smak swojskiego rosolku ugotowanego na niej.To przypomina mi moje dziecinstwo i ukochana babcie.Tez bedziemy mieli kuchnie kaflowa,a na zduna tez mam juz namiar(Jelenia Gora).Pozdrawiam

  16. #56

    Domyślnie

    Witam,
    i ja poszukuję pomysłu, rozwiązania. Jesteśmy w posiadaniu domu drewniano-murowanego. Chcielibyśmy zamieszkać w części murowanej, która składa się z holu, łazienki, pokoju i kuchni w sumie ok 25m2, ale tylko jedną zimę mamy w planach. W kuchni jest piec kaflowy, w którym zamontowana jest podkowa, obok pieca jest jakaś aparatura ( zegar, jakiś pojemnik na wodę??) i w tych czterech pomieszczeniach zamontowane są kaloryfery + w drewnianym pokoju przylegającym do ściany z kuchnią jest komin, który grzeje i też kaloryfer, ale z tego pomieszczenia nie mamy w planach korzystać. W domu już chyba 5 lat nikt nie mieszkał, a z ostatnich doniesień wynikało, że ogrzewanie tym cudem techniki było nieekonomiczne, w ogóle się nie dało porządnie ogrzać ( pewnie też dużo utraty ciepła było w tym drewnianym pomieszczeniu, z którego my nie planujemy korzystać). I zastanawiam się czego próbować. Czy wezwać kogoś by objerzał ten piec , czy w ogóle dać sobie spokój, zburzyć go i postawić jakiś gotowy kominek ( bo zakładam, że można go jakoś podłączyć do istniejących kaloryferów) czy może lepiej zaopatrzyć się w jakieś piece na prąd skoro to tylko jedna zima?

    Jakiego rozwiązania szukać mając na uwadze, że to tylko jedna zima?

  17. #57
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sebastian 3

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    1

    Domyślnie Demontaż kuchni kaflowej

    Witam,
    potrzebuję pomocy lub wskazówek jak wyburzyć taką kuchnie jak na zdjęciu.
    Jakieś rady krok po kroku??Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	weglowa-kuchnia-kaflowa.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	42,8 KB
ID:	444868 (zdjęcie poglądowe)
    Na co zwrócić uwagę??

    z góry dziękuję za pomoc

  18. #58

    Domyślnie

    Młot wyburzeniowy i lecisz.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony