dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Rolety czy zaluzje????

    Czesc. Nie mam bladego pojecia na co sie zdecydowac. W sklepie,gdzie chce kupic maja tak duzy wybor ze nie mam pojecia. Dlatego pytam Was, co lepsze rolety zalzuje fotorolety ? Mysle,ze moze w salonie dac fotorolete? W sypialni rolete dzien noc a w innych pomieszczeniach klasyczne? Pomozne
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 28-12-2022 o 14:20

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Rozumiem że chcesz się chronić od upału w pomieszczeniach. Najlepsze są moim zdaniem markizy , bo chronią przed słońcem a jest w pomieszczeniach widno. Do tego nie dopuszczają do wniknięcia promieniowania słonecznego do pomieszczeń , co jest ich kluczowa zaletą.

    Jak dasz rolety itp. roletopodobne wynalazki np. po wewnętrznej stronie okien, to w słoneczny dzień będziesz siedział w domu po ciemku jak w jakiejś jaskini a i tak ciepło słoneczne do pomieszczenia będzie wnikać. Jedyny sens to rolety, żaluzje zewnętrzne.
    Ostatnio edytowane przez inwestor ; 21-09-2022 o 19:23

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Może Twój problem rozwiąże cena.
    Rolety kosztują niemało, ale żaluzje (zewn.) przynajmniej 2x tyle.
    Mam nadzieję że pomogłem

    Przykład:
    koszt 11 rolet z silnikami to 12 tys. zł
    koszt 11 żaluzji zewn. to koszt 26 tys. zł

    Oba spełniają swoją funkcję, choć estetycznie IMO wygrywają żaluzje. Z kolei rolety chyba lepiej działają jako izolator temiczny i akustyczny.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  4. #4

    Domyślnie

    Z kontekstu rozumiem ze chodzi o osłonę wewnętrzną. Tu moim zdaniem najlepsze są żaluzje aluminiowe dwukierunkowe ze względu na największa elastyczność przesłony - góra, dół, środek, kąt jaki chcesz. Nie utrudniają też odparowania wilgoci z okna jak rolety materiałowe. Cena oczywiście adekwatna do możliwości ale nie jest to poziom sterowanych elektrycznie osłon zewnętrznych wycenionych powyżej.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Przychylam się do opinii Sativum oraz marvinetal.

    Szedłbym w żaluzje na silnikach, acz wszystko zależy od portfela. Rolety wg mojej skromnej opinii wizualnie wyglądają niestety nieciekawie i są niezbyt funkcjonalne gdyz. zaslaniasz zwyczajnie okno do pewnej jego wysokosci bez mozliwosci kontroli przeziernosci promieni slonca.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony