dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 324 z 336
Pokaż wyniki od 6.461 do 6.480 z 6701
  1. #6461

    Domyślnie

    Witam, mam niepokojący problem z dość dużym kawałkiem drewna, który się wybrzusza. Jest to klejony z dwóch warstw desek jesionowych blat kuchenny, odcinek dość długi - ok. 4 metrów. Ale ponieważ jest to wątek o schodach, przyjmijmy, że to taka długa stopnica Deski dość szerokie (8-10 cm) i długie, obie warstwy biegną wzdłuż, wycięte są dwa otwory (na zlew i dużą płytę indukcyjną) a pomiędzy 120 cm blatu roboczego. Ten właśnie odcinek pomiędzy pracuje, wybrzusza się. Abstrahując od przyczyn takiego stanu, jak można sobie z tą sytuacją poradzić? Od kilku miesięcy kłopotliwy blat jest przygnieciony ciężarem kilku bloczków fundamentowych, które jednak nie niwelują problemu do końca i po zdjęciu sytuacja się pogarsza. Może spece od schodów mają jakieś swoje sposoby na takie sytuacje. Czy podcięcie spodniej warstwy w kilku miejscach by pomogło? Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc. Już raz skorzystałam przy okazji schodów, za co serdeczne dzięki
    Jak wiadomo kobieta potrafi zrobić z niczego trzy rzeczy: kapelusz, sałatkę i awanturę.
    JKM

  2. #6462
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał Per*hod Zobacz post
    Odpowiadając na pytania.
    Są to schody na basenie a nie w bloku A więc pewna ekstrawagancja i głośny styl jest tutaj usprawiedliwiony z uwagi na rozrywkowy charakter obiektu. Nie są to schody główne tylko dodatkowe, raczej służą za mebel. kanapami.
    jesli schody dodatkowe są zrobione ze storianu i mają gietą szklaną balustradę to jak wygladają główne schody tego rozrywkowego obiektu

  3. #6463
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ciekawe, prawda? Wojgoc

    Kejt, przypomina mi to problem ze zwijaniem się papieru. Książki, czaopisma i cała resztę też jeśli wydrukuje się w złym kierunku, to papier, ktory ma włókna, bedzie sie zwijał. Nawet po wielu latach, gdy otworzysz książkę, kartki zaczną szaleć łapiąc odrobinę wilgoci z powietrza.
    Może twój blat ma podobny problem. Jest klejony. Może sklejono te warstwy w nieprawidłowy sposób i powstają naprężenia, ktore wyginają drewno
    Oby stolarze pomogli
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #6464
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Per*hod

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-122
    Posty
    248

    Domyślnie

    Storian czyli połączenie Staronu i Corianu
    Główne schody są niestety betonowe
    Wachlarzowe i pokryte granitem, w sumie wyglądają dość standardowo poza oczywiście wybijająca się giętą balustradą szklaną .
    A rozrywkowe jest tylko basen. Zresztą jeszcze powinna być profesjonalna sesja.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3253.jpg
Wyświetleń:	210
Rozmiar:	74,0 KB
ID:	385420Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3256.JPG
Wyświetleń:	260
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	385421

  5. #6465
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    a podstopnie w głównych schodach są tez z granitu?

  6. #6466
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Per*hod

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-122
    Posty
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojgoc Zobacz post
    a podstopnie w głównych schodach są tez z granitu?
    Szczerze mówiąc nie widziałem ich, są oklejone, ale chyba tak.

  7. #6467
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    czy dolne stopnie są po luku? bo w szkle barierki dobija sie łuk a jak tak to zastanawiam sie nad wykonaniem tych podstopni w jednym kawałku.....

  8. #6468
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Per*hod

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-122
    Posty
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojgoc Zobacz post
    czy dolne stopnie są po luku? bo w szkle barierki dobija sie łuk a jak tak to zastanawiam sie nad wykonaniem tych podstopni w jednym kawałku.....
    Nie, podstopnie i stopnie są proste. Gięta szyba powoduje, że wyglądają jakby były łukowe. Jedynie krawędź boczna stopnia jest po łuku.

  9. #6469
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Ok, dzieki za info.
    to dom wg projektu indywidualnego?
    Nie wiesz z jakiej pracowni?

  10. #6470
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Barierka robi wszystko
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #6471
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    tylko po pijaku lub innych używkach rozrywkowych trzeba uważać,
    I 1xtydzień mycie

  12. #6472
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Wojgoc, a probowałeś kiedyś po pijaku schodzić takimi kręciołkami jak te ? Ja to zaliczyłam kiedyś jak młodsza byłam Po prostu balustrada pod pachę i ślizgiem w dół. Schody były żeliwne, stare, piękne, a wysokość jednego piętra ponad 6 metrów.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #6473
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    też miałem taką przygodę - ale balustrada była drewniana i 2 piętra zjężdżałem okrakiem

  14. #6474
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    W mojej podstawówce były piękne pałacowe schody. Wyłożone drewnem i miały drewniane pochwyty szerokości 20-25 cm. 2 piętra, a właściwie 4, bo w piwnicach były szatnie., a na poddaszu gabinet lekarski i dentystyczny, harcówka. Co tam się działo ma tych schodach, to do dziś nie mogę zrozumieć, że żadne z nas nie zaliczyło jakiegoś groźnego upadku. Niektórzy zjeżdżali na stojąco po tych poręczach.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #6475

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kejt_R Zobacz post
    Witam, mam niepokojący problem z dość dużym kawałkiem drewna, który się wybrzusza. Jest to klejony z dwóch warstw desek jesionowych blat kuchenny, odcinek dość długi - ok. 4 metrów. ..
    Za mało danych.. winne może jest
    Klejenie
    Impregnacja
    Wilgotność pod blatem
    Bloczki fundamentowe w kuchni? To lepiej ściski + listwa
    Wszystko gdybanie, Stolarz powinien obejrzeć.

  16. #6476
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Per*hod

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-122
    Posty
    248

    Domyślnie

    Bo generalnie drewno na blat kuchenny to dość kiepski pomysł. Do tego jeszcze 4 m.

  17. #6477
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Eeeeee..... Per*hod, popatrz tutaj głównie dąb, ale jest też sosna, o której u nas jest opinia, że to kiepski pomysł. Królewskie realizacje z drewna
    http://dinesen.com/
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #6478

    Domyślnie

    Cytat Napisał polerka Zobacz post
    Za mało danych.. winne może jest
    Klejenie
    Impregnacja
    Wilgotność pod blatem
    Bloczki fundamentowe w kuchni? To lepiej ściski + listwa
    Wszystko gdybanie, Stolarz powinien obejrzeć.
    Siły pracy jesionu są straszne, ściskiem nie da rady a tym bardziej listwą. Bloczki ledwo dają radę, a leży ich tam kilka
    Druga część blatu o długości ok 150 cm zachowuje się ok. Impregnowałam je olejem Osmo. Nie mam pojęcia, co z tym fantem zrobić.
    Pestko dzięki za dobre słowo
    Liczę, że ktoś z siły fachowej FM jeszcze się wypowie.
    Jak wiadomo kobieta potrafi zrobić z niczego trzy rzeczy: kapelusz, sałatkę i awanturę.
    JKM

  19. #6479
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Per*hod

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-122
    Posty
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Eeeeee..... Per*hod, popatrz tutaj głównie dąb, ale jest też sosna, o której u nas jest opinia, że to kiepski pomysł. Królewskie realizacje z drewna
    http://dinesen.com/
    Schody też się robi białe, pytanie czy to dobre rozwiązanie..... ?

  20. #6480
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kejt_R Zobacz post
    Siły pracy jesionu są straszne, ściskiem nie da rady a tym bardziej listwą. Bloczki ledwo dają radę, a leży ich tam kilka
    Druga część blatu o długości ok 150 cm zachowuje się ok. Impregnowałam je olejem Osmo. Nie mam pojęcia, co z tym fantem zrobić.
    Pestko dzięki za dobre słowo
    Liczę, że ktoś z siły fachowej FM jeszcze się wypowie.
    W którym kierunku wzdłużnym czy poprzecznym.....zdjęcie by się przydało.
    117m2 powierzchni użytkowej +42m2 garażu (nieogrzewane), fundament 10 cm Xps, ściany 20 cm 0,038, podłoga 14 cm 0,035, strop terriva 45cm wełna, WM, gaz 100%podłogówka

Strona 324 z 336

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony