dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 295 z 336
Pokaż wyniki od 5.881 do 5.900 z 6701
  1. #5881
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Śliczne schody, sprytny pomysł ukrycia mocowani ana szybie

  2. #5882
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    piękne, ale brakuje poręczy, a bez niej niewygodne, choć estetyczne

  3. #5883
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Ale przecież tak jak pisze Per*hod - kliknij na zdjęcie i masz je na cały ekran.
    Lubię od razu widzieć duże.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #5884

    Domyślnie

    Witam czy może mi ktoś polecić godną i sumienną firmę co produkuje schody gięte samonośne na cały kraj? Już raz trafiłam na oszusta, zaliczka pobrana a schodów nie ma.

  5. #5885
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał maja2222 Zobacz post
    Witam czy może mi ktoś polecić godną i sumienną firmę co produkuje schody gięte samonośne na cały kraj? Już raz trafiłam na oszusta, zaliczka pobrana a schodów nie ma.
    maja2222 ja polecam mojego Wykonawce http://www.schodykaiser.pl/ nasz forumowy KAISER . Rzadko spotyka sie kogos kto przywiazuje taka wage do detali , estetyki wykonania i ............... jest otwarty na sugestie klientow . Firma dziala na terenie Polski i nie tylko ....

  6. #5886
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Yarkwood

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    56

    Domyślnie

    maja2222 jak chcesz firmy godne polecenia to:

    http://trabczynski.com.pl

    http://marchewka.pl

    http://mazer.pl/

    http://schodypanas.pl


    siebie nie polecam bo u mnie pierwsze wolne terminy to marzec 2016


  7. #5887
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Yarkwood , a polecasz ich bo ..... wiesz jak pracuja - wspolpracowales z nimi ???

  8. #5888
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Edyta, Yarkwood po prostu zna te firmy i ludzi, którzy tam pracują. W końcu sam jest świetnym specem od schodów. Wystarczy wejść na strony, które podlinkował, żeby oceić wartość ich prac. Tylko np. Marchewka ma badzo wysokie ceny. Reszta nie wiem.

    Na forum bywają KAISER i Per*hod. Obaj znakomici. Gdybyś była z Mazowsza, to polecałabym Lasek D.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #5889
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Nie wiem jakim specem jest Yarkwood bo z nim nie wspolpracowalam ja polecam tylko kogos kto dla mnie pracowal bo tylko w ten sposob mam mozliwosc ocenic jego prace na TAK lub NIE i chyba o takie polecenia tutaj chodzi .

  10. #5890
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Yarkwood

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edyta M Zobacz post
    Yarkwood , a polecasz ich bo ..... wiesz jak pracuja - wspolpracowales z nimi ???
    tak znam i nieraz widziałem całej czwórki realizacje, to moja konkurencja więc się tym interesuje i mogę powiedzieć że jako wykonawca schodów lepiej umiem ocenić jakość schodów niż klient ( wiem gdzie spojrzeć ) i wykonanie jest naprawdę godne polecenia, cena to już inna sprawa...

    może ktoś sie dziwi dlaczego polecam konkurencje ? - a dlatego że na rynku obecnie jest wyższy popyt na dobre i wyszukane schody niż podaż dobrych firm i

    napiszę jeszcze tak, jeżeli ktoś proponuje cenę 25 tyś zł za gięte schody z balustradą, to albo zatrudnia ludzi na czarno i robi na czarno ( a wiadomo że dobrzy rzemieślnik nie będzie robił na czarno i za pare złotych ), albo dokłada do interesu ( i tutaj powinna sie zapalić każdemu czerwona lampka ) a niestety wielu inwestorów często liczy koszta przeznaczone na schody i właśnie dają się skusić taką ceną nierzetelnemu wykonawcy, a poźniej rozczarowanie i na koniec wychodzi ze trzeba dwa razy zapłacić za tą samą rzecz.

    swego czasu miałem kilka tysięcy postów na forum stolarskim e-manta , często sie wypowiadałem na temat schodów, technologii wykonania, właściwości drewna, jakość użytych materiałów i nie było tygodnia abym nie dostał telefonu od ludzi lub e-maila, przesyłali zdjęcia i pytali sie co zrobić z tymi schodami, bo zapłacili a efekt końcowy ma wiele do życzenia ( niestety jak widziałem zdjęcia, kilka razy widziałem osobiście, to sam przyznam że lepiej za te pieniądze było zamówić proste schody u lokalnego stolarza , przynajmniej były by rzetelnie i dobrze wykonane, niż porywać się na gięte schody, które mają wiele ze życzenia, a dlaczego mają ? bo technologii wykonania i czasu poświęconego na prawidłowe wykonanie nie nie da się oszukać...


  11. #5891

    Domyślnie

    Dziękuję Wam bardzo za cenne wskazówki. Niestety schody gięte samonośne to nie mój wymysł tylko takie mogę mieć dlatego że nie mam żadnej ściany do której mogłabym przymocować jakiekolwiek schody. Mam tylko podłogę na dole i na górze strop.

  12. #5892
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Per*hod

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-122
    Posty
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał maja2222 Zobacz post
    Dziękuję Wam bardzo za cenne wskazówki. Niestety schody gięte samonośne to nie mój wymysł tylko takie mogę mieć dlatego że nie mam żadnej ściany do której mogłabym przymocować jakiekolwiek schody. Mam tylko podłogę na dole i na górze strop.
    To wcale nie znaczy, że muszą być gięte.

  13. #5893
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Yarkwood

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    56

    Domyślnie

    tak jak Per*hod pisze, nie wszystkie konstrukcje wymagają ścian...

    tutaj inwestorzy też nie mieli ścian do montażu schodów:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2226a.jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	84,2 KB
ID:	324806

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0499a.jpg
Wyświetleń:	255
Rozmiar:	67,1 KB
ID:	324807

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	07.01.15 ba.jpg
Wyświetleń:	199
Rozmiar:	82,1 KB
ID:	324808

  14. #5894
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Asia1981

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Września
    Kod pocztowy
    62-300
    Posty
    3

    Domyślnie Prosba o pomoc, jak zmienic tak tragiczne schody

    Witam serdecznie,

    Bardzo proszę o poradę.
    Kupiłam domek szeregowy i wszystko ok, ale schody w nim to jakis koszmar i nie mam bladego pojęcia jak to za w miarę rozsądne pieniądze zmienić.
    pierwsza część schodów jest w płytkach a kolejne to deska (kiepska) pokryta linoleum a półpietra w panelach. Konstrukcja jest stalowa.
    Będę wdzięczna za pomoc
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20150613-WA0006.jpg
Wyświetleń:	370
Rozmiar:	61,5 KB
ID:	324819   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20150613-WA0014.jpg
Wyświetleń:	345
Rozmiar:	65,7 KB
ID:	324820   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20150613-WA0015.jpg
Wyświetleń:	324
Rozmiar:	65,2 KB
ID:	324821  

  15. #5895
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Yarkwood

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    56

    Domyślnie

    pierwsza opcja - poszukać lokalnego stolarza z polecenia sąsiadów lub znajomych, niech przyjedzie na miejsce dokona oględzin i wypowie się co może z tym zrobić

    druga opcja - przedstawić stolarzowi jakim budżet jest przeznaczony na schody i niech się do tego odniesie, co może wykonać w tej kwocie

    trzecia opcja - zdemontować, pozbyć sie i zamówić nowe


    moja porada jako konstruktora i wykonawcy schodów:

    jeżeli schody nie sa wizytówką domu i służą tylko do przemieszczania sie pomiędzy kondygnacjami budynku, korzystać z dwóch pierwszych opcji i próbować doprowadzić je do jako takiego wyglądu który zadowoli zarówno oko i nie nadszarpnie portfela

    natomiast jeżeli schody są wizytówką domu i maja być jako mebel który fajnie komponuje sie z wnętrzem wybrać opcje trzecią...

    - w przypadku starych mebli, zabawa w ich renowacje ma sens, bo to tylko dodaje im jeszcze większego uroku

    w przypadku schodów załączonych na zdjęciach naprawdę nie bawił bym sie w odnawianie przez majstra złotą rączkę, bo pieniądze sie wyda a afekt będzie średnio zadowalający, koszt odnowienia policzków i konstrukcji nie wiele będzie tańszy od wykonania nowych

    - pierwszy bieg schodów, skuć i położyć nowe płytki , lub obłożyć drewnianymi stopniami

    - pozostałe biegi sa bajecznie proste i większość stolarni wykona je w rozsądnych pieniądzach, i wtedy będą i nowe schody i balustrada taka jaką sie będzie chciało,

    można powiedzieć ze stolarnie mogę takie schody wykonać do samodzielnego montażu, tzn wykonać biegi schodów złożone w całość ( buk, dąb, jesion - waga jednego biegi składającego sie z 8 stopni - około 110 kg - czyli trzech mężczyzn spokojnie je zdejmie z samochodu, wniesie do domu i zamontuje na swoim miejscu, o mocowanie też nie należy sie martwic bo wystarczą dwa kołki mocujące bieg do ściany, policzki same zaklinują sie pomiędzy podestem a ścianą, na koniec pozostanie przykręcić balustradę, co też nie jest az tak skomplikowane

    kilka razy wykonywałem tego typu schody do norwegi, finlandii, niemiec, klienci odbierali osobiście i po kilku udzielonych wskazówkach nie mieli problemu z montażem


  16. #5896
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Asia1981

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Września
    Kod pocztowy
    62-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziekuje bardzo. Schodów nie kalkulowałam w kosztach wczesniejszych i troche mam teraz problem z tym

    a proszę mi powiedzieć jakie drewno na schody jest najlepsze ?

  17. #5897
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Yarkwood

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    56

    Domyślnie

    DĄB , JESION , BUK (parzony)

    - najbardziej polecam Jesion, najpiękniejsze drewno pod lakier, barwi też sie znakomicie, kolory sa żywe i ma bogate usłojenie

    - Dębina to klasyka sama z sobie

    - buczyna natomiast musi być odpowiednio sezonowana i parzona, dobra klejonka bukowa jest tańsza od jesionu czy dębu o około 20%


    z praktyki jednak najbardziej polecam Jesion, najładniejszy, stabilny i nie płata niespodzianek w porównaniu do buczyny ( buk musi mieć zapewnione odpowiednie warunki - tj stała temperatura i wilgotność przez cały rok )


  18. #5898
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    darkoss12

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-080
    Dzielnica
    Sady
    Posty
    41

    Domyślnie

    Witam Yarkwood,

    widzę, że zajmujesz się schodami i polecasz swoich "konkurentów", czy znasz może kogoś dobrego z Wielkopolski?
    Chcielibyśmy mieć barierkę na stalowych linach, niekoniecznie na haczykach (z powodu wyglądu) - znaleźliśmy w google fajne/ estetycznie rozwiązania na takie "końcówki"

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	linki1.jpg
Wyświetleń:	373
Rozmiar:	49,5 KB
ID:	325066Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	linki2.jpg
Wyświetleń:	316
Rozmiar:	47,2 KB
ID:	325067Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	linki3.jpg
Wyświetleń:	243
Rozmiar:	47,6 KB
ID:	325068

    Czy może miałeś z tymi rzeczami do czynienia i możesz coś wypowiedzieć, doradzić? Schody mamy póki co betonowe.

    Serdecznie pozdrawiamy "Schodowiczów"

  19. #5899
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KAISER

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    119

    Domyślnie

    Witam,

    wrzucam małe co nie co...schody jak schody, ale ta ściana Pod spodem są drzwi. zdradza je tylko klamka i brak cokołu przy ścianie

    rzadko już zdarza się zobaczyc coś nowego...

    zdjęcia w nieco lepszej rozdzielczości na https://www.facebook.com/schodykaiser

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5057.jpg
Wyświetleń:	366
Rozmiar:	48,7 KB
ID:	325174Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5065.jpg
Wyświetleń:	321
Rozmiar:	57,3 KB
ID:	325175Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MAG4144.jpg
Wyświetleń:	332
Rozmiar:	43,8 KB
ID:	325176Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MAG4171.jpg
Wyświetleń:	274
Rozmiar:	50,9 KB
ID:	325177Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MAG4166.jpg
Wyświetleń:	226
Rozmiar:	38,1 KB
ID:	325178
    Ostatnio edytowane przez KAISER ; 23-07-2015 o 08:37

  20. #5900
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Per*hod

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-122
    Posty
    248

    Domyślnie

    Co do ściany i klamek to ściana wygląda jak w pokojach bez klamek
    Nowe fotki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody 001zm.jpg
Wyświetleń:	299
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	325303Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody 004zm.jpg
Wyświetleń:	215
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	325304Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody 007zm.jpg
Wyświetleń:	197
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	325305

Strona 295 z 336

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony