dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1

    Domyślnie

    Proszę o poradę oświadczonych budowniczych . Zdecydowałem się na mały domek podpiwniczony o powierzchni użytkowej 113m2 i powierzchni zabudowy ok.100m2. Technologia: piwnica cegła cementowa na zewnątrz, styropian, bloczki betonowe; od powierzchni gruntu cegła klinkierowa na zewnątrz; parter i poddasze z bloczków betonowych gr,36cm na klej; stropy Teriva. Fachowiec wyliczył mi za całość ok.14000zł z jego pomocnikiem. Stwierdził ze cena jednej kondyg. to powierzchnia zabudowy razy 60zł. Czy to dużo czy tak się płaci. Proszę o Wasze opinie i rady
    Pozdrawiam Michalus

  2. #2

    Domyślnie

    To zalezy gdzie się budujesz. Są rejony, że za taki dom zechcą połowę tej kwoty.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja za dom o pow, ok 120 bez piwnic ( projekt D44 dom z gankiem z Muratora ), dalem 12.000 .
    Okolice Warszawy ekipa z Piotrkowa Trybunalskieg.
    To nie bylo duzo .
    Od stanu zerowego do deskowania i krycia papa.
    Ekipy wczesniejsze krzyczaly od 28.000 do 21.000

  4. #4

    Domyślnie

    Buduje okolice Lublina, czyli Polska B .Uważam ze to jest dużo

  5. #5

    Domyślnie

    Też myślę, że dużo chyba, że z umową, gwarancją , płotem i jeszcze oczkiem wodnym w ogródku . Tak serio to oceniam na około 10tys. A nawet mniej -chyba, że sami robią wykop. W okolicach Trójmiasta kondygnacja około 6-7 tys i 3 tys strop powierzchnia kondygnacji około 90 m2.

  6. #6

    Domyślnie

    na koszt wpływa też bardzo znacząco podpiwniczenie. Jeżeli ci murarze będą to robić sami własnym sprzętem to uważam że jest to bardzo tanio,powiem więcej półdarmo.
    Hej

  7. #7

    Domyślnie

    Wykop musze wykonac sam na własny koszt, murarz kopie tylko pod ławy. Za piwnice liczy sobie tak jak za normalna kondygnacje.Dziekuje za uwagi i sugestie
    pozdrawiam Michalus

  8. #8

    Domyślnie

    12.000 PLN za D44 to nie jest duzo.
    Naprawde , spedzilem wiele czsu na szukaniu ekipy.
    Mija ekipa za 12.000 weszla na szczera pole i zakres prac jakie wykonali :
    1. Wykopy pod fundamenty.
    2. Fundameny.
    3. Sciany
    4. Stropy, chchody,balkon,taras itp.
    5. Wiezba dachowa
    6. Deskowanie papa.
    + extra ganek w drugim budynku wielkosci 15m2.
    i To w 4 tygodnie.

  9. #9

    Domyślnie

    Przepraszam Zeusjoan ale ustosunkuj sie do mojego pytania. Czy za dom 115m 14000zł to dużo, warunki w pierwszej wypowiedzi
    pozdrawiam Michalus

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Ja na to patrzę z innej strony. Wszystko zależy od tego jaki zakres prac mają wykonać. 14 000 PLN dla dwóch murarzy za w miesiąc pracy to jest dużo (bo na tyle czasu wyceniam postawienie twojego domu w surowym stanie). Należy ocenić zakres prac jaki mają wykonać i w jakim czasie to mogą zrobić najszybciej. 3000-4000 PLN do ręki za miesiąc pracy to maksymalna stawka jaką mogę zapłacić. Jeżeli dwóch murarzy postawi ci dom w miesiąc za 14 000 PLN to jest dużo.

  11. #11

    Domyślnie

    Wydaje mi sie ze nie dadza rady, ale z kolei liczac za piwnice tak jak za pietro to niby wszystko sie zgadza, z drugiej strony 4000 miesiecznie to jest duzo. Jestem w kropce prosze innch uczestnikow o uwagi i ich ceny
    pozdrawiam Michalus

  12. #12

    Domyślnie

    14.000 to jest sporo kasy, ale czy to duzo za postawienie takiego domu to juz musisz odpowiedzic sobie sam.
    Tak jak napisalem wczesniej ja mialem kilka ofert z przedzialu 28.000 do 21.000, i nawet juz wstepnie sie zgodzilem z facetem na 21.000 ale "poszedl w cug" i po sprawie.
    Znalazlem w koncu ekipe za 12.000 polecona przez znajomego i jestem zadowolony z ich pracy.
    Ekipa skladala sie z Majster + 2 murarzy + 2 pomocnikow, a jak przyszlo do kladzenia dachu to doszlo jeszcze 2 ciesli.
    Z doswiadczenia wiem ze z ekipami powinno sie targowac krzyknij im ze za 10.000 sie zgadzasz to moze zejda do 11.000-12.000.
    Ale fakt 2 to troczke malo no i nie wiem czy w miesiac sie wyrobia.
    Umnie ekipa ktora robila naprawde szybko od 6:00-21:00 stawiala 3 tygodnie.

  13. #13

    Domyślnie

    Dzieki zeusjoan. Przemysle sprawe i potarguje sie lub poszukam innych. Ci fachowcy maja dobra opinie. Dlatego ciagle sie zastanawiam czy czasem nie zaplacic wiecej i miec robote dobrze zrobiona i zaoszczedzic troche zdrowia.Ale potargowac trzeba
    pozdrawiam michalus

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Dobra,a jak się cenią murarze w Dolnosląskim? Właśnie jestem na etapie negocjacji,domek bez podpiwniczenia,poddasze nieużytkowe,czyli w grę wchodzi jedna kodygnacja /czy ściany fundamentowe dla nich też są kondygnacją bo i z takimi opiniami sie spotkałam?/ i tylko ściany ponieważ strop bedzie drewniany,jaką cene rozsądnie byłoby negocjować?

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    michalus,
    mnie za dom o powierzchni ścian zewnętrznych, wewnętrznych i stropu w technologii trójwarstwowej z ociepleniem policzono 35 tys. do rączki bez rachunku. Suma w/w powierzchni to ok. 500 m kw. Myślę, że na cenę mają wpływ także wszystkie bajery, które zajmują więcej czasu np. łuki itp. Nie piszesz czy masz dożo takich rzeczy więc trudno ocenić pracochłonność.
    Pozdrawiam

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Nie mam żadnych bajerów,sciany proste ,dużo okien,żadnych łuków.No i jak pisałam wcześniej jedna kondygnacja,a strop drewniany.

  17. #17

    Domyślnie

    moja ekipa bierze 10 tys + jedzenie. Buduje 20 km od granicy Warszawy około 200 metrowy dom bez podpiwniczenia. proponuje szukać ekipy w tańszych regionach Polski. Ekipy z Warszawy chciały od 15 tys do 28 tys ale bez jedzenia.

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    Bez jedzenia nie wytrzymają dłużej jak dwa dni, może zaproponuj im chociaż coś do picia. A czy śpią, czy robią 24 h/dobę? Ja miałem takich co jedli, pili i spali, czasem nawet pracowali. Wzięli 6.000 zaliczki za cały dom i się więcej nie pokazali. Czy ktoś może miał z nimi kontakt na swojej budowie???? Było ich trzech. Niski majster nie rozstawający się z beretem i papierosem - jego powiedzonko to" "jakoś się dogadamy panie szefie (szefowo) - wszystko będzie na cacy, oby tylko kasiorki starczyło na to wszystko" Jego zastępca to wysoki szczupły o pseudonimie "Dryblas" - małomówny obserwator ze świdrującymi oczkami. Trzeci to pomocnik - zakręcony jak murzyński bęben i wiecznie rypany przez swoich pryncypałów. Ostrzegam przed nimi są uczynni i kulturalni, ale o zgrozo do pierwszej zaliczki.

  19. #19

    Domyślnie

    może ktos powie ile życzą sobie na Sląsku

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    Sama szukam namiarów na Śląsku.Miałam do czynienia z trzema ekipami.Do zrobienia mam fundament domu 7x11m + garaż murowny z wiatą 6,8 x 4,8+ 4m wiata - garaż z dachem czterospadowym dość luksusowym i kominem.Ekipy wyceniały różnie:
    I. za sam garaż /robocizna + materiał/-40 tys.
    II. za sam fundament obydwu budynków -tylko robocizna - 5 tys.
    III za jw+wymurowanie ścian ścian garażu - 6 tys
    Niestety szukam dalej

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony