dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Za fundamenty + 2 kondygnacje + jeden strop (budynek bez podpiwniczenia 280m2, prace na każdej z kondygnacji wykonywały niestety 2 różne ekipy) zapłaciłem razem 8000 zł + utrzymanie.
    Pierwsza z ekip była b. solidna i tania, niestety przyczyny losowe uniemożliwiły jej dokończenie pracy. Druga ekipa była przede wszystkim tania, ale z czystym symieniem bym ich nie polecał. Trzeba było ich pilnować, często usiłowali "bajerować", że "tak się nie da zrobić, albo tak będzie lepiej" itp.
    Pozdrawiam

    _________________


    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Wowka dnia 2002-08-21 09:55 ]</font>

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Wowka a jaki jest procentowy udział kosztów materiałów.Czy można to liczyć tak,że mateiały to 100% kosztu robociny.Ty jako doświadczony inwestor może się oreintujesz.Chodzi mi o materiały średniego standartu bo to będzie garaż z wiatą, kominem i kominkiem pod wiatą.Sam garaż ma pow.6,8mx4,8m+wiata6,8mx4m.Gość mi zaprponował wykonanie wszystkiego łącznie z materiałem za 40tyś.Mój udział w tym przedsięwzięciu ograniczyłby się tylko do płacenia faktur.Czy jest to do przyjęcia?
    pozdrawiam Ewa

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Edzia - Raczej nie zgadzaj się na kupowanie podstawowych materiałów budowlanych przez wykonawcę. Nie jest on zainteresowany kupowaniem tanio czy też wykazywaniem tego, że kupił tanio. Nawet jeśli przedstawi Tobie fakturę z konkretną kwotą końcową to nie masz pewności, że rabat od zakupu (w postaci np. talonu w hipermarkecie czy też "gotówki do ręki" u innego sprzedawcy) nie powędrował zamiast do twojego portfela do kieszeni wykonawcy. Obecnie rynek mat. budowlanych jest rynkiem konsumenta, często dokonywałem zakupów wielu art. na telefon uzgadniając kwotę rabatu od cen producenta (a rabaty wynoszą nawet i 25%). Ponadto wykonawca słusznie nalicza sobie wynagrodzenie za dokonywanie zakupów (traci przecież na to swój czas) i niekiedy za transport zakupów (często nieuczciwie gdyż hurtownicy za wyjątkiem hipermarketów transport przeważnie mają wkalkulowany w cenę).
    Moim zdaniem 40 tys. zł to trochę zbyt drogo jak na przedstawiony przez Ciebie zakres inwestycji.
    Radzę - osobno zapłać za robociznę po uprzednim zorientowaniu się ile płaci się za podobne prace na Twoim terenie, a zakup materiałów bud. weź na siebie.
    Prawda jest taka, że wykonawca nie będzie "chodził" po hurtowniach za materiałem dla kogoś innego z pobudek altruistycznych.
    Niestety, nie jestem w stanie przedstawić matematycznej zależności między kosztem robocizny a kosztem materiałów. Zbyt duże są rozbieżności regionalne w cenie robocizny i zbyt duże są różnice w kwocie udzielanych (lub nie)rabatów.
    Pozdrawiam

  4. #24

    Domyślnie

    ja za domek który w podstawie ma 18x10 z użytkowym poddaszem zaplacilem 13500. W zakres prac wchodzilo wykop pod lawy zalanie z gruchy,slepa posadzka, ściany razem z dzialowkowymi dol+gora, strop i dodatkwe elementy konstrukcyjne (slupy, balkon). Miejsce Poznań

    Cześć

  5. #25

    Domyślnie

    Dom D-43 muratora, pow ok 120 m
    buduje go na Mazurach kolo Grunwaldu (duze bezrobocie)
    fundamenty - 5 tys
    mury do pietra i strop - 3 tys
    szczyty i scianki na 1.2 m -1000 zl + kominy
    dach - wlasnie robia - ale bedzie ze 2 tys
    razem ok 11000 zl. - i do tego spieprzyli fundamenty bo zle zaizolowali.


  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maj

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    2

    Domyślnie

    chciałbym się dowiedzieć ile powinienem mieć żeby zacząć budowe czy 100000 jest wystarczające na domek 130m

    --------------------------------------------------------------------------------

  7. #27

    Domyślnie

    Hej, Michalus, załozycielu tego wątku, jakie są efekty
    Twoich poszukiwań?

  8. #28

    Domyślnie

    Gajko efekty poszukiwan sa nastepujace: za caly dom fachowiec wezmie 11000zl. Stan na dzień dzisiejszy zalany strop nad parterem. Majster bardzo dokladny ale bardzo wolny. Z jego pracy jestem bardzo zadowolony
    pozdrawiam Michalus

  9. #29

    Domyślnie

    Jednak tez cos jeszcze utargowałes
    Dobrego i pomyslnego budowania życzę.

  10. #30

    Domyślnie

    mam budowac dom o pow. użytk 145m2,parterowy z użytkowym poddaszem ,częściowo podpiwniczony.
    Zacząłem rozglądac się za ekipą murarzy (taką aby nie pili, nie kradli a robili i to dobrze bez fuszerki)jeździłem po okolicy i pytałem inwestorów o dobre ekipy, mam kilka poleconych ekip, na razie rozmawiałem z jedną - jej szef zarządał 32 tys zł.!? popytam innych, bo coś za drogo

  11. #31

    Domyślnie

    Mnie za podobny pierwszy rzucił cenę ok. 44 tys., drugi - 23 tys. Czekam jeszcze na oferty od dwu następnych...
    Grzegorz
    PS. Bydgoszcz

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: grzegorz2 dnia 2002-11-21 18:54 ]</font>

  12. #32

    Domyślnie

    WYCENA Z 25,11,2002 ok.wrocławia
    stan zero-od wykopu pop.izolac.do wyleeki beton.-3800
    parter-4500
    strop nad part.-4300
    poddasze uzyt.-3800
    dach-wywiązka,folia,łaty,ułożenie dach.ceram.''karp'' włuskę,rynny+rury spust.mont.wyłazu dach-8000

    razem-24400 bez rachunku
    pow.zabud 136m\kw
    pow.dachu 235m\kw

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    JA zapłaciłam 15 tyś bez rachunku..
    Okolice Szczecina

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    aa..pow zab..145 m2
    pow dachu..275 m2

  15. #35

    Domyślnie

    Dzis dostałem wycenę od innej ekipy, w porównaniu do poprzedniej różnica kolosalna, życzą sobie za wybudowanie domu 18 tyś.-ale to jeszcze nie ostatnie słowo , bedę negocjował.

  16. #36

    Domyślnie

    Dzis dostałem wycenę od innej ekipy, w porównaniu do poprzedniej różnica kolosalna, życzą sobie za wybudowanie domu 18 tyś.-ale to jeszcze nie ostatnie słowo , bedę negocjował.
    Dom o pow. użytk 145m2, częściowo podpiwniczony ( ok. 20m2), parterowy z poddaszem użytkowym,

  17. #37

    Domyślnie

    Witam wszystkich budujących się. Mnie też interesuje cena ekipy, właśnie jestem po rozmowach z pierwszą. Buduję domek o pow. zab. 92m2, pow. uż. 115m2, niepodpiwniczony, z użytkowym poddaszem. Technologia: ławy wylewane z gruszki, ść. fundamentowe murowane z bloczków, ocieplone styropianem, wyżej belit 24cm na zaprawę, ocieplenie styropianem, strop teriva, dachówka ceramiczna.
    Mnie pierwsza ekipa rzuciła cenę: 11000 za ściany fund, (bez ław), ściany parteru, ściany poddasza (bez stropu), kominy, myślę, że także ścianki działowe (dostałem wstępny kosztorys, nie rozmawiałem z szefem). Wydaje mi się że to drogo. Co Wy o tym sądzicie?
    Mam prośbę do wszystkich formułowiczów, podając ceny podawajcie proszę! wielkość powierzchni, technologię i dokładnie co za taką cenę jest zrobione. Rzucanie samych cyfr, zupełnie mija się z celem. Przecież inaczej murarz liczy za ścianę jednowarstwową, a inaczej za trójwarstwową, ważne czy w cenie są kominy, posadzki, strop, czy nie. Niektórzy podają cenę 1m2 ściany, ale nie zawsze wiadomo czy to pustak, max, czy cegła, czy w cenie jest strop, ścianki kolankowe, czy nie itp. itd.
    Czekam na wszystkie informacje.
    Pozdrawiam wszystkich formułowiczów.
    Krzysztof

  18. #38

    Domyślnie

    Jeszcze jest wątek "ceny stanu surowego", poszukaj.

  19. #39

    Domyślnie

    Przeglądałem i ten wątek, ale dzięki za radę Gajka.
    Krzysztof

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafi27

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Posty
    226

    Domyślnie

    MICHALUS.
    Sam bede szukał ekipy, czy jestes moze z okolic Śląska.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony