dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie Odliczenie VAT-u

    Czy ktos może wie gdzie znajdę kompletny, a najlepiej jeszcze jakoś usystematyzowany wykaz tego nieszczęsnego PKWiU, żebym wiedziała co mogę odliczyć?
    Wiem, ze na stronach Ministerstwa chyba Infrastruktury jest coś, ale jakoś tam niejasno jak dla mnie. A Jak wpiszę z rozpędu wsyztsko co mam na fakturach, to co mi zrobią? Tylko każą poprawić czy coś jeszcze?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    aniś, a nie lepiej dac tego w "doswiadczeniach".., tu malo ludzi zaglada i sie naczekasz...

  3. #3

    Domyślnie

    Pewnie lepiej. ale zaraz na mnie nakrzyczą,. że to było 1000 razy. Ja wiem, znalazłam w Dziale Prawo i Pieniądze. Tylko, że tam jest pełno linków, które już nie dzialają, a mnie na dodatek nie otwieraja się pliki w pdf.
    A w końcu wpiszę wszystko jak leci z faktur. Najwyżej będzie mnie US ścigał.

  4. #4

    Domyślnie

    http://www.zwrotvat.yoyo.pl/
    tylko tutaj też w pdf i mało zrozumiale

    ja też byłabym zainteresowana jakby ktoś po ludzku napisał co można odliczyć
    wiem o następujących materiałach:
    piach
    cement
    płytki
    piece
    grzejniki
    itd itd
    ale i tak musisz mieć tą listę ministerstwa, żeby wpisać numer przyporządkowany odpowiedniemu materiałowi na zgłoszeniu
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anisia3
    Wiem, że na pewno nie można odliczyc halogenów.
    chyba można za wyjątkiem tych wodoszczelnych

    może się orientujesz na ile trzeba nazbierać faktur, żeby odliczyć na maxa tą kwotę??
    czy ja dobrze pamiętam, że ok 130 tys??
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  7. #7

    Domyślnie

    O halogenach to mi powiedziała babka w skarbówce.
    Natomiast kwotę przy budowie domu, to możesz odliczyć do 186 tys. Nie jestem pewna tej ostatniej cyferki.

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Graszka1970

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    418
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anisia3
    Pewnie lepiej. ale zaraz na mnie nakrzyczą,. że to było 1000 razy. Ja wiem, znalazłam w Dziale Prawo i Pieniądze. Tylko, że tam jest pełno linków, które już nie dzialają, a mnie na dodatek nie otwieraja się pliki w pdf.
    A w końcu wpiszę wszystko jak leci z faktur. Najwyżej będzie mnie US ścigał.
    Witaj .
    Przepraszam, że się wtrącam,ale czytałamTwój dziennik i komentarze izobaczyłam, że szukasz pomocy. Podaję link, w którym - mam nadzieję znajdziesz odpowiedzi na pytania.Wykaz materiałów nie jest w pdf-ie.
    http://www.podatki.pl/zwrot/
    Pozdrawiam
    Graszka

  9. #9

    Domyślnie

    Graszka bardzo dziękuję. Rzeczywiście otwiera mi się. Teraz mogę odliczać.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    Dziewczyny ja już mam zrobione odliczenie. Babka w skarbówce powiedziała mi,że nie trzeba na drukach pisać numerów z wykazu. Nawet nie chcieli wpisywanych numerów porządkowych poszczególnych produktów z faktury (przy tych dlugaśnych byłby problem - bo nie wszystko przecież się odlicza) - tylko na fakturze zaznaczyć, które do odliczenia,
    Ja jeszcze z tych co na pewno wpisywałam - nawet jak nie było numeru
    - beton
    - gips
    - kleje, fugi, silikon
    - styropian
    - wkład do kominka
    - płytki
    - panele
    hmmm...to tyle z pamięci

    Ja sobie wykaz wydrukowałam i szukałam po kolei...na początku szło powoli ale potem juz lepiej
    Domek Arcobaleno

    ...bo od marzeń wszystko się zaczyna...

    Dzień za Dniem..
    Zapraszam Do Mojej Pracowni

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    a jeszzce sobie przypomniałam:
    - piec
    - przydomowa oczyszzalnia ścieków
    - okna, drzwi
    Domek Arcobaleno

    ...bo od marzeń wszystko się zaczyna...

    Dzień za Dniem..
    Zapraszam Do Mojej Pracowni

  12. #12

    Domyślnie

    Okna i drzwi kupowałam, jak chyba większość, z montażem, więc VAT placilam 7 proc. od razu.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    a no to inna sprawa. My połaciowe montowaliśmy sami. I wszystkie drzwi tez
    Domek Arcobaleno

    ...bo od marzeń wszystko się zaczyna...

    Dzień za Dniem..
    Zapraszam Do Mojej Pracowni

  14. #14

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anisia3
    Ale okna dachowe juz nie, te mogę odliczycć
    no widzisz
    Domek Arcobaleno

    ...bo od marzeń wszystko się zaczyna...

    Dzień za Dniem..
    Zapraszam Do Mojej Pracowni

  16. #16

    Domyślnie

    właśnie usiadłam do tematu
    fakturki wybrane i co dalej???
    mam tego całe stosy
    wpisywać te numery z listy??
    prośba do tych, którzy mają to już za sobą o wskazówki

    w US dostałam karteczkę na której są wypisane materiały, których nie można odliczyć i są to:
    - gwoździe, wkręty, kołki rozporowe, uszczelki, wężyki, masy silikonowe, akrylowe, pianki poliuretanowe, farby, emalie, unigrunt, pigmenty, lakiery, osprzęt elektryczny, listwy, płyty pilśniowe, sklejka, siatka z włókna szklanego, deski, łaty, blacha stalowa, folie dachowe, izolacyjne, kamień brukowy, kostka granitowa, piekarnik i płyta grzewcza elektryczna, szafa wnękowa
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  17. #17

    Domyślnie

    numerów PKWIU nie wpisywaliśmy, nawet nie mieliśmy tego numeru na wszystkich fakturach


    Wpisywałam całe kwoty jezeli wszystkie towary na fakturze podlegały zwrotowi VAT, albo numer faktury i nr pozycji towarów które podlegały zwrotowi- wtedy odejmowałam od całej kwoty faktuty te rzeczy które nie podlegały zwrotowi.

    I tak pozłozeniu tych papierów do US wzywali nas na kontrole i sprawdzali punk po punkcie , co to po co to, Nie jest tak strasznie najgorsze to wpisywanie tych wszystkich pozycji.

    POWODZENIA!

  18. #18

    Domyślnie

    Kasiu,
    dziękuję za podpowiedzi
    czy można odliczać wyposażenie łazienek??
    a gwoździe miedziane można odliczać??

    wpisywałaś wartość całej faktury i w ostatniej pozycji-- rubryce wartość samego VAT-u?? czy oni sami to policzą??
    mogliby mi tego oszczędzić .... bo w niektórych pozycjach mam wartość kwoty VAT tylko dla jednej sztuki a na fakturze np 14 wrrrrrrr
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał izat
    Kasiu,
    dziękuję za podpowiedzi
    czy można odliczać wyposażenie łazienek??
    a gwoździe miedziane można odliczać??

    Iza nie pamietam , bo my to juz jakis czas temu wypełnialiśmy .

    Musisz zerknąc na spis tych materiałów był gdzies na stronach US.

    pozdrawiam,
    KasiaR

    P.S. Jak będę w domu to sprawdze jak my to wpisywaliśmy, albo podaj maila to Ci wysle jutro nasz jeden załącznik

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał izat
    a gwoździe miedziane można odliczać??
    jak nie masz muneru PKWIU i opisu że to miedziane to powiesz ,że to papiaki były

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony