dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ragara

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    8

    Domyślnie alarm na pilota :-)

    Pan, ktory bedzie u mnie zakladal instalacje alarmowa proponuje zamiast dodatkowego manipulatora umieszczonego w garazu pilota, ktorym mozna sobie alarm wlaczac i wylaczac np. podjezdzajac autkiem pod dom, albo z gory domu wlaczac alarmik chroniacy dol. Mam watpliwosci: pilota jeszcze nie widzialam, ale cos mi wyglada na to, ze tam kodu sie raczej nie wprowadza, tylko sa jakies dwa przyciski i tyle. Czyli jak mi ktos ukradnie torebke z pilotem, to sobie moze elegancko alarm unieruchomic. Co myslicie o takim rozwiazaniu? Ktos to ma?

  2. #2

    Domyślnie

    Ktoś to ma, ale coś mi tu nie gra. Przy rozbrajaniu alarmu pilotem, lecę jeszcze do panelu głównego sprawdzić i - uspokojony zaczynam mieszkać. Po chwili z reguły dzwoni pan z agencji ochrony, meldując, że ma sygnał włamania przez garaż. Dobrze, że o tym przypomniałaś, bo muszę temat poruszyć z panami. Tak przy okazji - do centralki Satel jest dołączona bardzo szczegółowa instrukcja, o pilocie nie ma nic
    Jutro coś będę wiedział,to się podzielę.
    Pozdrawiam.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    jezeli rozbrajac alarm z pilota to nie calosc tylko np garaz...potem wchodzac do domu rozbrajamy z klawiatury reszte.
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ragara

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dzieki bardzo. Z tego co powyzej wynika na razie, ze:

    a. moze niekoniecznie sie takie rozwiazanie sprawdza

    b. pilot moze dzialac strefowo (co sama powinnam byla glowka wymyslic, bo skoro mozna tylko alam dolu domu tym wlaczac, to sam garaz tez--rozumiem, ze to wtedy jesli garaz dziala jako "strefa" (???); tylko ze w takiej sytuacji ulawienie jest pozorne, bo i tak musze isc do kontrolki i wprowadzic kod. Hmm...
    Chetnie jeszcze sie czegos dowiem od forumowiczow.

  5. #5

    Domyślnie

    ja mam narazie na czas budowy uzbrajanie i rozbrajanie na pilota i jest to bardzo wygodne chociaż jak się wprowadze nie wiem czy ze względów bezpieczeństwa nie zmienie na taki sposób jak pisze marcin_u lub czy nie zamontuje powiadamiania gsm i nie ustawie by przysylal sms-a z informacją o każdym rozbrojeniu alarmu, chociaż z drugiej strony przecież każdy z nas raczej ma pilota od alarmu do samochodu razem z kluczykami i też nikt nie rwie włosów z głowy z tego powodu a prawdopodobieństwo kradzieży kluczyków od samochodu jest wydaje mi się większe niż kluczy od domu. Nie wydaje mi się też żeby ktoś chciał amurat mnie okraść z kluczy od domu tylko po to by się włamać - z bardzo prozaicznego powodu za bardzo nie miał by co zabrać - co najwyzej telewizor i dvd ale na tym by sie raczej nie obłowił za bardzo a obrazy Rembrandta i tak trzymam w piwnicy - bo nie mam ani piwnicy ani Rembrandta

  6. #6

    Domyślnie

    Mam pilota.

    Zazbrajanie rewelacja i wygoda.
    Narazie w okresie budowy rozbrajam z manipulatora ale docelowo właśnie graraż będzie rozbrajany z pilota i jednocześnie z funkcją rozbrajania gazażu będzie włączenie oświetlenia zewnętrznego.

    Na rozbrajanie całego domu z pilota bym się nie zdecydował. Padł przykład auta ale auto ma jeszcze conajmniej jednio zabezpieczenie dodatkowe (przynajmniej moje) a dom...
    Prawa autorskie do tego postu przysługują Kryspinowi

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Graczyk

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    941
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    Teraz tymczasowy alarm mam na pilota i to bezprzewodowy. Docelowo kabelkowy i manipulatorowy a pilot do garażu będzie włączał tylko 40 s. zwłokę na garażowej czójce. Alarm nadal będzie załączony ale zyskasz czas na podejście do manipulatora i wyłączenie całości.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony