dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie oczyszczalnie przydomowe - jakie są ich minusy

    Witam
    bije się z myślami czy pójść na łatwiznę i kupic szambo, czy tez kupic oczyszczalnię.
    Odpowiednia dla mnie oczyszczalnia byłby SBR - Delfin Kielce.
    Kanalizacji nie ma, oczywiście będzie teraz zaraz czyli nie wiem kiedy, obok mojej działki mam rów, wodę gruntowa na 80cm i glinę na 60cm.
    Niby warunki niekorzystne niemniej ten typ oczyszczalni powinien działac.
    W warunkach MZP mam , ze dopuszcza sie budowe POŚ do czasu wybudowania kanalizy i wiem, ze pozowlenie wodnoprawne na zrzut do rowu dostałabym równiez w takej formie
    OD Gminy dostałam (na pytanie czy moge budowac POŚ) odpowiedz , ze mogę i żadnych ograniczeń typu... do czasu
    Niemniej usłyszałam opinie, że Paaaani, taka oczyszczalnia to beznadzienna, jest, smierdzi, zatyka się, nie działa, duzo kosztuje eksploatacja i inne takie cuda wianki.
    Odpowietrzenie smrodków mam wyprowadzone aż prawie pod kalenicę grzybkiem dachowym 110.
    SBR ma w sobie osad czynny i napowietrzenie.
    Prosze o wypowiedź tych, co maja oczyszczałki tego typu - czy mają z nimi jakies problemy i jakie sa prawdziwe koszty ich uzytkowana (rocznie)
    Z gry dziękuję"
    nie cierpię oszustów

  2. #2

    Domyślnie

    podpinam się pod temat
    MATKO ELEKTRYCZNA- JAKIE TO TRUDNE JEST

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Redwald
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    I ja i ja .

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dabell

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.426
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Nasi sąsiedzi - znajom, mają oczyszczalnię rozsącznikową (w gruncie), czyli teoretycznie gorszą pod względem oczyszczenia niż każda biologiczna z osadem czynnym, złożem biologiczxnym itp.
    Wnioski po 3 latach - nic nie śmierdzi (sprawdzałam w ciągu tych 3 lat wiele razy - będziemy mieszkać ok. 50m od nich ), koszt- może 80zł na bakterie w ciągu 3 lat, i tyle.
    Chętnie usłyszę natomiast opinie użytkowników biologicznych - sama będę za miesiąc może instalować oczyszczalnię Aquamatic. Podobno koszt użytkowania to tyle co prąd dla pompki czyli ok. tyle co dla jednej 20-30watowej żarówki.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał dabell
    Nasi sąsiedzi - znajom, mają oczyszczalnię rozsącznikową (w gruncie), czyli teoretycznie gorszą pod względem oczyszczenia niż każda biologiczna z osadem czynnym, złożem biologiczxnym itp.
    Wnioski po 3 latach - nic nie śmierdzi (sprawdzałam w ciągu tych 3 lat wiele razy - będziemy mieszkać ok. 50m od nich ), koszt- może 80zł na bakterie w ciągu 3 lat, i tyle.
    Chętnie usłyszę natomiast opinie użytkowników biologicznych - sama będę za miesiąc może instalować oczyszczalnię Aquamatic. Podobno koszt użytkowania to tyle co prąd dla pompki czyli ok. tyle co dla jednej 20-30watowej żarówki.

    A ile miejsca trzeba przeznaczyć z zasobów swojej działki na umiejscowienie takiej oczyszczalni?
    MATKO ELEKTRYCZNA- JAKIE TO TRUDNE JEST

  6. #6

    Domyślnie

    Ja będę miał EP6 firmy Poliplast
    • Wymiary: dł. 3500mm x szer. 1200 mm
    I to już cała zajęta powierzchnia. Ścieki są oczyszczone w przeszło 90% wodę można użyć do podlewania ogrodu, odprowadzić bezpośrednio do rowu, lub do studni chłonnej.
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wiochman
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Broniszów, Zielona Gora, Poland, Poland
    Posty
    513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Ja montuje ludziom oczyszczalnie i wkrotce zrobie to sobie. Nie wyobrazam sobie ze moglbym korzystac z szamba czy nawet kanalizacji(zbyt droga w eksploatacji). Warunkiem zadowolenia jest fachowa instalacja i wlasciwy dobor rozwiazan do warunkow na dzialce. Pozdrawiam i zachecam do instalacji POŚ
    Pecunia non olet
    Dziennik Budowy
    Komentarze

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    wiochman pewnie Ty najlepiej wiesz o minusach takich oczyszczalni - podziel się - wolę byc świadomoa
    nie cierpię oszustów

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    minusy - jak i każdego urządzenia pracującego

    trzeba o nim pamiętać

    żeby działało

    dodawać bakterie, czyścić okresowo /jak to już pewnie pisze w instrukcji obsługi/
    nie wlewać do zlewu litrów jakichś odkażaczy co załatwią życie w oczyszczalni...


    i robić to systematycznie trzeba, do śmierci

    z czym statystyczny Polak niestety ma problemy

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    nacjętniej to bym się skanalizowała, ale... do drogi publicznej mam 100m więc pewnie do kosztów dojdzie mi jeszcze prowadzenie na własny koszt kanalizy.......
    nie cierpię oszustów

  11. #11

    Domyślnie

    Koszty kanalizacji coraz wyższe a dodatkowo dojdą jeszcze opłaty za deszczówkę
    Wolę być samowystarczalny w tym zakresie i odprowadzać na teren działki - planuję studnię chłonną dla deszczówki i POŚ.
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

  12. #12

    Domyślnie

    Nie ma minusów Użytkuję od 10 lat i mam już też w nowym domu.

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wiochman
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Broniszów, Zielona Gora, Poland, Poland
    Posty
    513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Trzeba pamietac o dosypywaniu bakteri, oproznianiu zbiornika raz na 2-3 lata w 80%, ograniczeniu srodkow bakteriobojczych, nie pozostawiani bakteri bez jedzenia na dluzej niz 2, 3 tyg, zwiekszeniu dawek bakteri przy kuracji antybiotykowej ktoregos z domownikow, plukaniu filtra raz na 1/2 roku.
    Pecunia non olet
    Dziennik Budowy
    Komentarze

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiochman
    Trzeba pamietac o dosypywaniu bakteri, oproznianiu zbiornika raz na 2-3 lata w 80%, ograniczeniu srodkow bakteriobojczych, nie pozostawiani bakteri bez jedzenia na dluzej niz 2, 3 tyg, zwiekszeniu dawek bakteri przy kuracji antybiotykowej ktoregos z domownikow, plukaniu filtra raz na 1/2 roku.
    Nie dotyczy to wszystkich typów oczyszczalni.
    W oczyszczalniach z osadem czynnym nie dodaje się bakterii. Ponadto w takich oczyszczalniach stosuje się system zawracania osadu. Układ ten pozwala oczyszczalni pracować pomimo braku dopływu ścieków z budynku i w ten sposób przedłuża żywotność osadu czynnego. Podobno z tym systemem osad czynny jest w stanie przeżyć od 6-8 tygodni w zależności od kondycji osadu i ilości związków organicznych w osadniku wstępnym. A czy to prawda to się dopiero przekonam bo oczyszczalnię będę instalował dopiero w październiku.
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wiochman
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Broniszów, Zielona Gora, Poland, Poland
    Posty
    513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    A i owszem. Dotyczy to oczyszczalni drenażowych. Co do tych ze złożem polecam złoża firmy Sotralentz są nieco tansze od Poliplastu
    Pecunia non olet
    Dziennik Budowy
    Komentarze

  16. #16

    Domyślnie

    Takie coś znalazłem z sieci :

    Drenaż rozsączający : WADY :
    Stosowanie biopreparatów•Ryzyko zatkania drenażu przez wysycenie pojemności sorpcyjnejgruntu, co prowadzi do nieefektywnego oczyszczania,przebicia ścieków, wtórnego zanieczyszczenia gruntu oraz potrzeby przeczyszczenia lub wymiany nitek drenażowych •duże zapotrzebowanie na powierzchnię

    Osad czynny:napowietrzanie dyfuzorem lub praca w systemie sekwencyjnym SBR (SequencingBatch Reactor) : WADY :
    Bardzo duża wrażliwość na zmiany ilości oraz jakości przepływających ścieków (urlop, wizyta gości)•Obumieranie osadu przy kilkugodzinnej przerwie w dostawie prądu•Złożoność aparatu kontrolno-sterującego, większa podatność na awarie (np. system sekwencyjnySBR) •Wysoki koszt inwestycyjny

    Ja na razie stawiam szambo bezodpływowe najtanszym kosztem.
    Kanalizacja do mojej działki ma być podciągnięta w ciągu 3 lat.
    Niestety nie załapałem sie na przyszłoroczna budowę...za późno kupiłem działkę i dofinansowanie z Uni juz mnie nie objęło.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Zakupiłam oczyszczalnię z drenażem. Sami będziemy ją montować. Grunt odpowiedni - piasek i wody głęboko, głęboko nie widać
    Znajomy w pobliżu już taką ma od roku. Wszystko ok. Nic nie czuć. Raz na 3 miesiące dosypuje bakterie.
    Planujemy montaż w sierpniu lub na jesieni.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lili Lili
    Nie ma minusów Użytkuję od 10 lat i mam już też w nowym domu.
    masz drenażową czy biologiczną?

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bikerus
    ...Ja na razie stawiam szambo bezodpływowe najtanszym kosztem. Kanalizacja do mojej działki ma być podciągnięta w ciągu 3 lat.
    ....
    Co jaki czas będziesz musiał opróżniać szambo?
    Ile kosztuje 1 wizyta szambelana - ile to będzie przez 3 lata.
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    U mnie koszt wywozu 1 beczki to 80zł.
    POŚ kosztowało mnie 2900zł. Do tego muze kupic kruszywo i wynająć koparkę. Przewiduję wywrotkę kruszywa - 500zł i 2-3h pracy koparki. Nie powinno mnie kosztować łacznie wiecej niż 1000zł. Całość zamknie się w kwocie ok 4tys. Myślę, że cena do przyjęcia. Kanalizacja ma być za 3 lata. Łaski nie robią. Do 2010 ma być we wszystkich wsiach...
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony