dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    Ja ma bezdrenażową, czyli oczyszczona woda jest odprowadzona do studni chłonnej, która jest u nas baaaaardzo duża: 2 metry średnicy x 5 metrów głębokości. To dlatego, że mamy glinę na działce i chcielismy mieć pewność, że nadmiar wody nam się nie wyleje...
    Teraz śpimy spokojnie, choć w kwietniu kiedy był wysoki poziom wód gruntowych, poziom wody w studni chłonnej był tylko około 50cm niższy niż przelew...

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurek_Z
    Cytat Napisał Bikerus
    ...Ja na razie stawiam szambo bezodpływowe najtanszym kosztem. Kanalizacja do mojej działki ma być podciągnięta w ciągu 3 lat.
    ....
    Co jaki czas będziesz musiał opróżniać szambo?
    Ile kosztuje 1 wizyta szambelana - ile to będzie przez 3 lata.
    Opróżnianie co miesiac - cena 90 zł.
    Jeśli kanaliza bedzie zgodnie z planem to bede korzystał z szamba przez ok. 16 miesiecy.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariku
    Cytat Napisał Lili Lili
    Nie ma minusów Użytkuję od 10 lat i mam już też w nowym domu.
    masz drenażową czy biologiczną?
    Obydwie są drenażowe. Bakterie dosypuję jak mi się przypomni. Pierwszą instalowaliśmy sami, drugą firma. Nigdy się nic nie zatkało. Wybieram raz na 2-3 lata.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bikerus
    Kanalizacja do mojej działki ma być podciągnięta w ciągu 3 lat.
    Cytat Napisał Bikerus
    Jeśli kanaliza bedzie zgodnie z planem to bede korzystał z szamba przez ok. 16 miesiecy.
    3 lata to 36 miesięcy. Jeżeli masz uruchomić oczyszczalnię dopiero za 20 miesięcy to na razie nic nie rób i poczekaj. Przez 20 miesięcy wiele się może zmienić zarówno w przepisach jak i w technologiach i cenach.
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    ja mam miec kanalize juz za momnecik juz za chwileczke czyli czas nieokreslony
    czyli ja licze minimum 3 lata, czyl 36x150zł= 5400 samych opłat by było przy szambie.....
    mysle o oczyczałce typu SBR Delfin Kielce (mam zle warunki gruntowo wodne)
    macie jakies opinie na jej temat?
    nie cierpię oszustów

  6. #26

    Domyślnie

    alison,
    jakiej firmy masz POŚ? możesz napisać coś więcej o ewentualnych uciążliwościach w eksploatacji, kosztach? czy ta woda ze studni chłonnej faktycznie nie ma żadnego zapaszku?

  7. #27

    Domyślnie

    Słyszałam kiedyś o przypadku, że w pobliżu POŚ (czy BOŚ - nie wiem) zalęgły się szczury i poprzegryzały rury. Oczyszczalnia oczywiście do wymiany...

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nikoru
    Słyszałam kiedyś o przypadku, że w pobliżu POŚ (czy BOŚ - nie wiem) zalęgły się szczury i poprzegryzały rury. Oczyszczalnia oczywiście do wymiany...


    Można zainstalować oczyszczalnię stainless cleaner . jest ze stali nierdzewnej - takiej szczury nie zjedzą.
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariku
    alison,
    jakiej firmy masz POŚ? możesz napisać coś więcej o ewentualnych uciążliwościach w eksploatacji, kosztach? czy ta woda ze studni chłonnej faktycznie nie ma żadnego zapaszku?
    Mam Bio-Eko, bodajze z Sanoka. Niedogodności opisałam w moim pierwszym poście. Nieprzyjemnego zapachu jak dotąd nie odnotowałam a uzywamy jej od 10/2006. Czasami w pomieszczeniu WC coś "pachnie", ale mąż ocenia, że to chyba ze wzgl.na błąd "fachowca" przy montazu GEBERITU (jakaś uszczelka przepuszcza zapachy). Aha, pompka napowietrzająca pracuje cicho.
    Generalnie jestem zadowolona z POŚ.
    Pozdrawiam

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony