dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Jaka głębokość pod ogrodzenie?

Domyślnie Jaka głębokość pod ogrodzenie?

Witam,funkcja szukaj wywaliła mi 921 odpowiedzi lecz nie na temat ...więc proszę o podpowiedz na jaką głębokość/glina/ robi się wykop pod fundament z gruszki B-20 zazbrojony pręt "10",słupki z klinkieru,przęsła metalowe kute?,czy ów fundament należy odizolować papą od cegły klinkierowej,czy inna głębokość wykopu pod słupki klinkierowe?dzięki,bo we wtorek kopiemy

Domyślnie

Majster, który będize mi kładł nowy płot wyciąga stary fundament ( 60-80cm) i kopie głębiej tzn. 110-120 cm a teren mam od ok 50-60 cm gliniasty. Wątpie, że naciąga mnie na kase bo rozbiórka i robocizna nowego wyceniona jest na 40 zł/mb więc nie tak drogo. Dodam, że działa on od 15 lat w klinkierze i robi same płoty - widziałem kilka jego starszych robót i rozmawaiłem z właścicielami posesji - wszystko OK.

3. Jak zmienić budynek gospodarczy na budynek mieszkalny. Łączenie konstrukcji Budynek gospodarczy. Adaptacja poddasza na cele mieszkalne Adaptacja budynku gospodarczego na mieszkalny. Kiedy będzie możliwa? Adaptacja budynku gospodarczego. Pensjonat w starej stajni

Domyślnie

A co działo sie ze starym fundamentem, był popękany, wysadzony przez mrozy, itp.?
    Ja mam ogrodzenie z kamienia wapiennego (szer. ok. 35 cm) i przęsła kute, fundament kopany był na gł. od 40 do 60 cm nie głębiej- tak kazał mi murarz z olbrzymim doświadczeniem. Ogrodzenie stoi kilka lat, przeżyło ponad 30-o stopniowe mrozy, nic nie pękło nic nie wysadziło. Grunt mam też nie rewelacyjny, bo blisko łąki i woda, mazowieckie, czyli przemarzanie 1,10-1,20m.
    Zreszta wszyscy dookoła robia podobne a nawet zdecydowanie płytsze fundamenty.

Domyślnie

Stary fundament "położył" się na dom o ładnych kilka centymetrów, pękł na pół na odcinku ok 6 metrów. Nie wiem na ile to istotne ale fundament nie byl zbrojony i dodać muszę, że miał on już ok 30 lat.

Domyślnie

Na takim odcinku musiał pęknąć. Pod słupki dałbym głębiej, pod podmurówkę 60 cm powinno wystarczyć. Pomiędzy słupkami przęsło jak się domyślam 2-3m. Nic nie powinno pękać.
    To jednak jest glina, czyli nagromadzona woda potrafi w mrozy wynieść grunt do góry. Każdy przypadek gruntowy musi być analizowany odrębnie.

Domyślnie

Mój płot jest dość krótki - 13 metrów i sam się nad tym zastanawiałem co zrobić aby zapomnieć o nim na wiele lat. Wykonawca stwierdził że wykopie na 110-120 cm, uzbroi dobrze na całej długości, do tego wzmocni słupki od bramy i furtki profilem - uważasz, że to dobry pomysł ? Jestem otwarty na wszelkie sugestie - moje wykształcenie jest z zupełnie innej branży...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia