dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Jaka głębokość pod ogrodzenie?

    Witam,funkcja szukaj wywaliła mi 921 odpowiedzi lecz nie na temat ...więc proszę o podpowiedz na jaką głębokość/glina/ robi się wykop pod fundament z gruszki B-20 zazbrojony pręt "10",słupki z klinkieru,przęsła metalowe kute?,czy ów fundament należy odizolować papą od cegły klinkierowej,czy inna głębokość wykopu pod słupki klinkierowe?dzięki,bo we wtorek kopiemy

  2. #2

    Domyślnie

    Majster, który będize mi kładł nowy płot wyciąga stary fundament ( 60-80cm) i kopie głębiej tzn. 110-120 cm a teren mam od ok 50-60 cm gliniasty. Wątpie, że naciąga mnie na kase bo rozbiórka i robocizna nowego wyceniona jest na 40 zł/mb więc nie tak drogo. Dodam, że działa on od 15 lat w klinkierze i robi same płoty - widziałem kilka jego starszych robót i rozmawaiłem z właścicielami posesji - wszystko OK.

  3. #3

    Domyślnie

    A co działo sie ze starym fundamentem, był popękany, wysadzony przez mrozy, itp.?
    Ja mam ogrodzenie z kamienia wapiennego (szer. ok. 35 cm) i przęsła kute, fundament kopany był na gł. od 40 do 60 cm nie głębiej- tak kazał mi murarz z olbrzymim doświadczeniem. Ogrodzenie stoi kilka lat, przeżyło ponad 30-o stopniowe mrozy, nic nie pękło nic nie wysadziło. Grunt mam też nie rewelacyjny, bo blisko łąki i woda, mazowieckie, czyli przemarzanie 1,10-1,20m.
    Zreszta wszyscy dookoła robia podobne a nawet zdecydowanie płytsze fundamenty.

  4. #4

    Domyślnie

    Stary fundament "położył" się na dom o ładnych kilka centymetrów, pękł na pół na odcinku ok 6 metrów. Nie wiem na ile to istotne ale fundament nie byl zbrojony i dodać muszę, że miał on już ok 30 lat.

  5. #5

    Domyślnie

    Na takim odcinku musiał pęknąć. Pod słupki dałbym głębiej, pod podmurówkę 60 cm powinno wystarczyć. Pomiędzy słupkami przęsło jak się domyślam 2-3m. Nic nie powinno pękać.
    To jednak jest glina, czyli nagromadzona woda potrafi w mrozy wynieść grunt do góry. Każdy przypadek gruntowy musi być analizowany odrębnie.

  6. #6

    Domyślnie

    Mój płot jest dość krótki - 13 metrów i sam się nad tym zastanawiałem co zrobić aby zapomnieć o nim na wiele lat. Wykonawca stwierdził że wykopie na 110-120 cm, uzbroi dobrze na całej długości, do tego wzmocni słupki od bramy i furtki profilem - uważasz, że to dobry pomysł ? Jestem otwarty na wszelkie sugestie - moje wykształcenie jest z zupełnie innej branży...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony