dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Już mieszkam, chcę robic kominek, a co z dopływem powietrza

    Witam .
    Mieszkam od roku. Betonową stopke pod kominek wylałem na etape wylewek truż przy pionie dymowym,, przy ścianie wewnętrznej , około 6 metrów od ściany zewnętrznej. Poniżej ściany zewnętrznej jest w tym miejscu skarpka wysokości około 60 cm. Czy dałoby sie wywiercić kanał przez mur fundamentowy i dalej w piasku pod chudziakiem aż do miejsca , gdzie ma stanąć kominek ?
    A może jest juz za późno na takie prace i postawić sobie np piec kaflowy. Słyszałem , że do pieca nie potrzeba kanału doprowadzającego powietrze ?
    Grzegorz
    Nie traktuj życia nadto serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy

  2. #2

    Domyślnie

    Wszystko można, ale jakim kosztem?
    W tym przxypadku jest to nieopłacalne i może przynieść więcej
    szkody niż pożytku.
    Lepiej zamontuj w pokoju gdzie będzie kominek
    nawietrzak o odpowiednim do mocy kominka przepływie powietrza

  3. #3

    Domyślnie Nawietrzak ?

    Witam Nawietrzak będzie w ścianie zewnętrznej , będzie wpuszcaał do domu zimne powietrze, a kominek będzie to powietrze ogrzewał ?
    Chyba jednak nie rozumiem , nie możliwe żeby to tak miało działać .
    Nie traktuj życia nadto serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy

  4. #4

    Domyślnie

    Nawietrzak może być w ścianie albo w oknie,
    powietrze i tak musi być do spalenia drewna, jak kominek
    pracuje to się robi podciśnienie i powietrze wpada do pokoju
    zostaje zmieszane z powietrzem w pokuju i zużyte w kominku,
    przy okazji masz wentylację. A jak nie będziesz palił to możesz
    zamknąć nawietrzak.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    A może masz wolny przewód wentylacyjny w tym kominie, który można by wykorzystać jako "czerpnię"?

  6. #6

    Domyślnie

    ja też zapomniałam o tym napowietrzaniu kominka, ale jestem przed wylewkami. Czy mozna dac rure w podłodze i wyprowadzić ją do sciany. Albo ze względu na sporadyczne używanie kominka (w moim przypadku) moze wystarzy powietrze z wyczystki?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Natalia Stanko
    ja też zapomniałam o tym napowietrzaniu kominka, ale jestem przed wylewkami. Czy mozna dac rure w podłodze i wyprowadzić ją do sciany. Albo ze względu na sporadyczne używanie kominka (w moim przypadku) moze wystarzy powietrze z wyczystki?
    Jak Ci się uda schować rurę min 110 w podłodze i zachować nad
    nią odpowiednią grubość betonu to czemu nie,
    ale czerpanie powietrza z wyczystki to trzeba mieć pomysł
    Przecież wyczystka to początek przewodu spalinowego, a potem
    będzie lament czemu mi dymi w pokoju, albo czemu nie mam ciągu

  8. #8

    Domyślnie

    A wystarczy jeden nawiewnik na salon 25mkw, w ktorym to ten kominek bedzie stał?

  9. #9

    Domyślnie

    Mam podobny problem i jest taka opcja - przekuć ściane zewnętrzną pokoju, położyć zaizolowaną rurę na podłodze, (odległość do kominka 0k. 2mb), a nad nia zrobić coś w rodzaju pólki, pod którą będzie leżeć drewno kominkowe.Może tak być???????

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotru7
    ale czerpanie powietrza z wyczystki to trzeba mieć pomysł
    Przecież wyczystka to początek przewodu spalinowego, a potem
    będzie lament czemu mi dymi w pokoju, albo czemu nie mam ciągu
    Nie masz co wytrzeszczać oczu... Przeczytaj choćby to: http://www.muratordom.pl/instalacje/...,6385_1635.htm
    Nie powiedziałem, że masz po prostu "podłączyć się pod wyczystkę" tylko użyć wolnego przewodu wentylacyjnego.

  11. #11

    Domyślnie

    Bwojtek:
    Poczytaj komu co piszesz a potem odpisuj,
    ja odpisywałem nickowi: Natalia Stanko
    A ciekawe kto pozwala sobiena robienie wolnych przewodów wentylacyjnych?
    I to by było na tyle

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Sorry - myślałem, że to do mnie
    A ja np. mam wolny przewód Tak wyszło.

  13. #13

    Domyślnie

    Ja czegoś nie rozumiem.

    Powietrze do prowadzane do kominka ma iść w chudziaku, z drugiej strony czytam, że..."...Wlot umieść na zewnątrz na wysokości co najmniej 50 cm. W ten sposób unikniesz zasysania brudnego, zakurzonego powietrza"...

    Jesli rura byłaby w chudziaku, to niestety nie na tej wysokosci.

    Co na to mądre głowy?

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Wlot umieść na zewnątrz na wysokości co najmniej 50 cm.
    Bzdura... To nie wlot powietrza do silnika odrzutowego żeby zasysał śmieci w promieniu 10m

  15. #15

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Niezupełnie To co zacytowałaś jest dopiero w linku podanym w artykule, do którego dałem link

  17. #17

    Domyślnie

    Nikt nie ma doprowadzenia powietrza przez ściane w pokoju?

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    jest sens doprowadzania powietrza pod kominek jak kupimy palenisko z możliwością jego podłączenia, koszt tych palenisk to od 4tyś zł.
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    U nas kominek z wkładem działa na co dzień już od 10 lat. Stawiany był w starym domu, w miejscu starego pieca, z kafli z tegoż pieca i do tego wkład. Grzeje sam, bez wspomagania, ok. 85 m2. Nie używamy istniejącej instalacji CO, bo byłoby za gorąco.
    Problem z czerpnią powietrza też mieliśmy. Ale... zadbaliśmy o dobrą wentylację pokoju, nawierciliśmy otwór w ścianie do zewnątrz. Kominek pobiera powietrze z pokoju, nie mamy z nim żadnych problemów, w pokoju wentylacja jest absolutnie wystarczająca. Oczywiście potwór w ścianie jest zabezpieczony siateczką przed jakąś "niespodziewaną wizytą" np. ptaszków lub jaszczurek. Całość naprawdę dobrze zdaje egzamin.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  20. #20

    Domyślnie

    U mnie otwór wlotowy jest ok 15 cm na powierzchnią kostki betonowej (jak mi śnieg zasypie - to odśnieżę... nie chce mieć dziury na 150 cm) Wlot jest w ścianie frontowej garażu. Następnie rura fi 110 przechodzi na płaski kanał wentylacyjny 110x60, który podłogą garażu biegnie jakieś 300 cm a potem zakręca o 90 stopni i jeszcze z 90 cm pod kominek. Wylewki nad ta rura jest z 7-8 cm. Rura była wkuwana w chudziak. Cała robota to 1-2 godziny. Koszt rur ok 30 PLN za 100cm - Castorama

    Pozdrawiam kominkarzy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony