dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 11
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 204
  1. #181

    Domyślnie

    arek570 - bardzo Ci dziękuję.

  2. #182

    Domyślnie

    Agatha, ja również dziękuję za wskazówki! Mój blat po pół roku użytkowania wyglądał koszmarnie... Po przeszlifowaniu i zaolejowaniu za pomocą Osmo wygląda ładniej niż nowy Minął miesiąc od olejowania i jest rewelacja, blat zupełnie inaczej się zachowuje, nie przyjmuje wody, nie łapie plam.

  3. #183
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    Bardzo bardzo się cieszę, że mogłam pomóc

  4. #184

    Domyślnie

    Powinnaś dostać jakąś prowizję od Osmo Albo chociaż zapas oleju na kilka lat!

  5. #185
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    W sumie to zapas mam jedna puszka na 4 lata Tylko, że sama sobie kupiłam
    Najważniejsze, że się sprawdza

  6. #186

    Domyślnie

    Tak chodzi za mna ten drewniany blat.
    I chcialabym i sie boje.
    Teraz jak nad tym sie zastanawialam to chyba serce wygra i blat bedzie.

    Podpowiedzcie tylko gdzie zamawialiscie blaty debowe (Warszawa i okolice). Ikea odpada bo ma jedna szerokosc a bede potrzebowala o szer. 70 cm.
    Olej napewno kupie OSMO.
    Jak to dobrze, ze jest FM

  7. #187

    Domyślnie

    Pisze do użytkowniczki agatah czy mogła byś odpisać na wiadomość prywatną ?? Napisałem już bardzo dawno temu. Zakupiłem blat dębowy w Stol-Dom Wołomin na wyciętej części z płyty i zlewu zrobiłem dwie warstwy 3058 osmo i niestety efekt nie jest taki jak u Ciebie drewno jest zdecydowanie ciemniejsze niż na twoich zdjęciach. Być może gra światła spowodowała tak piękny złocisty kolor jak u Ciebie dodam jeszcze, że mój blat jest lity Twój chyba również jednakże nie ma takich wąskich widocznych łączonych się "deseczek". Strasznie mi zależało na takim efekcie jak u Ciebie ...

  8. #188
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    agatah ostatnio na forum pisała 10 października - być może, że od tego czasu nie uczestniczy na forum

  9. #189

    Domyślnie

    Witam. Mam blat dębowy od prawie 3lat, zawsze używałam oleju Biofa. Teraz chcę zmienić olej na polecany tutaj Osmo. Czy ktoś z Was używał obydwu olejów ? Obawiam się zmiany koloru blatu. Pozdrawiam, Monika

  10. #190
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    Wywołana jestem

    radeon, pokaż ten blat.
    To drewno więc może wyglądać inaczej. U mnie nieco inny odcień na podłodze i na blacie, w miejscu gdzie tym samym olejem traktowałam
    Jest złocisty, ale nie az tak jak na zdjęciach

  11. #191

    Domyślnie

    Wyślę Ci dziś jak tylko będę w mieszkaniu zdjęcie blatu jeszcze nie olejowanego (surowego) i elementu wycinanego już po aplikacji osmo 2x i sama zobaczysz jak to wygląda. Może w tym przypadku trzeba było wybrać inną opcję.

  12. #192
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fkfk1

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał agatah Zobacz post
    Wywołana jestem

    radeon, pokaż ten blat.
    To drewno więc może wyglądać inaczej. U mnie nieco inny odcień na podłodze i na blacie, w miejscu gdzie tym samym olejem traktowałam
    Jest złocisty, ale nie az tak jak na zdjęciach
    @ahatah mogę prosić zdjęcia blatu zaolejowanego osmo bezbarwnym?

  13. #193

    Domyślnie

    Podbijam wątek.
    Marzy mi się blat drewniany, ale boję się jak będzie się zachowywał w trakcie użytkowania.
    Stąd moje pytanie do użytkowników posiadających taki blat - czy np. tłuszcz pryskający z kuchenki nie zostawia śladów, czy nie ma jaśniejszych odbarwień pod przedmiotami stojącymi na blacie?
    Możecie wstawić jakieś zdjęcia po kilku latach użytkowania?
    Zdecydowalibyście się ponownie na blat drewniany?

  14. #194
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar interona
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-355
    Posty
    242

    Domyślnie

    Agnieszka, ja swój drewniany użytkuję dopiero rok. I to intensywnie, bo mam z drewna wyspę z osadzoną w nim płytą i zlewozmywakiem. Nie rozczulam się nad nim. Na tym blacie pracuję, gotuję, kroję, mieszam, gotuję i zmywam. Zdecydowanie wybrałabym to rozwiązanie po raz drugi. Plam z tłuszczu nie ma, jedyny "problem" jest taki, że na blacie jakieś 2-3 cm. wokół kuchenki warstwa oleju ściera się szybciej niż w innych miejscach, to nie jest dla mnie mankament, bo i tak raz na rok blat trzeba przeolejować , ale jest to po roku widoczne. Właśnie nadszedł czas jego ponownego olejowania, ale jeśli zdążę, zrobię zdjęcie przed i po.
    Jeśli jesteś nastawiona na to, aby mieć przez cały czas blat w stanie "nienaruszonym", jak z wystawy, to rozczarujesz się. Jeśli nie przeszkadza Ci, że tu i ówdzie z czasem pojawią się drobne wgniecenia blatu (coś komuś spadnie), ryski, które trzeba będzie raz na rok doprowadzić do porządku, to bierz blat drewniany.
    Jednak warunkiem zadowolenia z blatu drewnianego jest dobrze wysuszone drewno (= zaufane źródło zakupu) oraz dobrze położony olej (blat musi być dobrze "nasycony" olejem, wtedy nie będzie ryzyka, że będzie chłonął wodę). Wstawiam zdjęcie, jakie mam pod ręką, ale daje pogląd na stan rocznego blatu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3136.jpg
Wyświetleń:	368
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	380644
    Ostatnio edytowane przez interona ; 03-02-2017 o 21:46

  15. #195

    Domyślnie

    Twój blat wygląda super!
    Czy na początku trzeba olejować częściej? Czytałam, że drewno właśnie musi być porządnie "nasycone", a później wystarczy raz na rok.
    Będziesz olejować pierwszy raz tzn. pierwszy od razu po zamontowaniu blatu, a teraz po roku drugi raz?
    Będę miała białe meble i szare/cementowe kafle - czyli całość dość zimna/surowa, drewniany blat ma ocieplić kuchnię

  16. #196

    Domyślnie

    Mam pytanie czy wasze blaty przed montazem olejowaliście też po bokach, od tyłu od spodu ? Rozumiem że na łączeniu ze ścianą (kafle lub szkło) macie listwe uszczelniającą czy też można stosować silikon ?
    Bardzo często na nasz obecny blat wylewa sie wrzątek albo prawie wrzątek np przy robieniu kawy czy wyparzaniu butelek dzieciom. Czy taka gorąca woda nie odbarwia blatu?

  17. #197
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar interona
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-355
    Posty
    242

    Domyślnie

    Cactus, woda nie odbarwia blatu (np. przy gotowaniu zawsze coś*gorącego pryska na boki), ale stopniowo olej się*ściera najzwyczajniej w świecie. Stąd co jakiś*czas konieczność odnowienia powłoki. Olejowanie od spodu nie, ale krawędzie (wszędzie, gdzie mogłaby wniknąć woda), np. między płytą a blatem, między zlewozmywakiem a blatem, trzeba bardzo dobrze nasączyć olejem, inaczej woda będzie podsiąkała i odbarwiała drewno. Silikon jest bardzo dobrym rozwiązaniem na uszczelnienie blatu (u mnie bezbarwny), listwa to już kwestia estetyczna, ja osobiście nie lubię takich dodatków.

  18. #198

    Domyślnie

    Nakładacie olej pędzlem czy wałkiem z mikrofibry?

  19. #199

    Domyślnie

    Mi stolarz zalecił mieciutką ściereczkę. Nie wiem czym robi się najlepiej i najszybciej.

  20. #200

    Domyślnie

    Zrobiłam pędzlem.
    Wyszło super - jestem zachwycona drewnianym blatem

Strona 10 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony