dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 11
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 204
  1. #41
    tripper
    Guest
    tripper

    Domyślnie

    o, a co byloby lepsze - brzoza czy buk? bo nad tymi brzozowymi sie tez zastanawialem... co jest twardsze?

  2. #42
    Guest

    Domyślnie

    A olej też tam mają?
    Ja chyba użyłabym tego Ikeowego.

  3. #43
    tripper
    Guest
    tripper

    Domyślnie

    a jaka jest roznica miedzy ikeowskim a innym?

  4. #44

    Domyślnie

    Mam inny pomysl Wylac wrzatek na cala powierzchnie blatu i nawoskowac, znowu bedzie wszedzie rowny kolor

  5. #45

    Domyślnie

    Mam inny pomysl Wylac wrzatek na cala powierzchnie blatu i nawoskowac, znowu bedzie wszedzie rowny kolor

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Inezka
    Mam inny pomysl Wylac wrzatek na cala powierzchnie blatu i nawoskowac, znowu bedzie wszedzie rowny kolor
    W tym samym momencie wpadłem na ten sam pomysł - uważam za genialny w swej prostocie

  7. #47

    Domyślnie

    ja mam blat z ikei, jest regularnie olejowany i wygląda po 3 czy 4 latach super! A gotujemy sporo, wiec trchę przeszedl. Moze to jakies kiepskie drewno, to twoje...
    A lakieru w kucni bym w zyciu nie polozyla.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cpt_Q
    W tym samym momencie wpadłem na ten sam pomysł - uważam za genialny w swej prostocie
    Chyba musimy zalozyc na tym forum grupe posiadajaca pomysly genialne w prostocie! Rozwiazania proste i tansze zarazem

  9. #49

    Domyślnie Pytanie o blat i zabudowę pralki

    Przymierzam się do zrobienia w łazience blatu z kamienia (w kolorystyce podłogi). Mam pytanie - czy, a jeśli tak to ile blat powinien wystawać za murek? Jak zabudowalibyście tę pralkę od przodu? Normalnie otwierane drzwi nie wchodzą w rachubę, bo vis a vis stoi wc i bidet; może zatem "roleta" otwierana na bok? Poradźcie

    Tak wygląda to teraz :
    Natka

  10. #50

    Domyślnie

    Moim zdaniem, całkowite zabudowanie pralki (blat i front) nie jest najlepszym pomysłem. Pomijając fakt, że za każdym razem chcąc mieć dostęp to musiałabyć otwierac (drzwiczki, roletę - cokolwiek) to pralka w czasie pracy wydziela sporo ciepła i wilgoci (przy wyższych temperaturach prania wręcz pary wodnej), co przy zabudowie ze wszystkich stron chyba nie wpłynęłoby korzystnie na jej żywotność. A co najmniej podczas prania i jakiś czas po - i tak musiałoby być otwarte...
    Może pionowa żaluzyjka meblowa z aluminium, tylko czy taka szerokość jest dostępna

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cpt_Q
    Może pionowa żaluzyjka meblowa z aluminium, tylko czy taka szerokość jest dostępna
    o właśnie - to jest dobry pomysł. TYlko gdzie o coś takiego pytać?

    P.S. Właśnie z tych powodów o których piszesz zrezygnowałam z drewnianego blatu na rzecz kamienia.
    Natka

  12. #52

    Domyślnie

    Tak sobie właśnie pomyślałem, że przy tej szerokości żaluzyjka miałaby tendencje do przekaszania No chyba, że jakiś wypasiony model z dobrymi prowadnicami. Taak - dobre pytanie - gdzie szukać...
    W Ikei chyba tak szerokich nie mają.

  13. #53

    Domyślnie Muszę was rozczrować

    Z tego, co widzę na zdjęciu żaluzja nie wchodzi w grę, ponieważ nie ma miejsca na jej schowanie (musi się przecież gdzieś zwijać), na plecy pralki nie może, bo tam są z pewnością przyłącza, a na górze nie ma tyle miejsca pomiędzy blatem pralki a blatem który zamierzasz położyć na murku. Jedyne rozwiązanie, jakie tu widzę to drzwiczki łamano/przesuwne. Wtedy skrzydła możesz zrobić takiej szerokości żeby mieściły się pomiędzy pralką a wc. A tak swoją drogą to żaluzje można zrobić nawet do 120 cm, ale koszt mechanizmu który to obsługuje jest bardzo wysoki.

    Pozdrawiam

  14. #54

    Domyślnie Re: Muszę was rozczrować

    Cytat Napisał Winkiel
    Z tego, co widzę na zdjęciu żaluzja nie wchodzi w grę, ponieważ nie ma miejsca na jej schowanie (musi się przecież gdzieś zwijać), na plecy pralki nie może, bo tam są z pewnością przyłącza, a na górze nie ma tyle miejsca pomiędzy blatem pralki a blatem który zamierzasz położyć na murku. J
    tak, zdaję sobie sprawę - dlatego pisałam o rolecie otwieranej na bok
    Natka

  15. #55

    Domyślnie Re: Muszę was rozczrować

    Cytat Napisał Winkiel
    Jedyne rozwiązanie, jakie tu widzę to drzwiczki łamano/przesuwne. Wtedy skrzydła możesz zrobić takiej szerokości żeby mieściły się pomiędzy pralką a wc.
    ciekawie brzmi, ale za chiny nie potrafię sobie tego wyobrazić pomóż
    O zwykłych żaluzjach nawet nie myślałam, bo metalowe mi się nie podobają, a drewniane szybko by się wypaczyły.
    Natka

  16. #56

    Domyślnie

    mozna teraz kupic zaluzje - aluminiowe ale oklejone okleina drewnopodobna- wygladaja jak drewniane tylko sa ciensze co w tym przyadku nawet na korzysc.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał anfield
    mozna teraz kupic zaluzje - aluminiowe ale oklejone okleina drewnopodobna- wygladaja jak drewniane tylko sa ciensze co w tym przyadku nawet na korzysc.
    standardowe żaluzje nie wchodzą w rachubę - nie miałabym dostępu do panelu przycisków i pojemnika na proszek
    Natka

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgosimi
    Ja mam w obecnej kuchni, jestem bardzo zadowolona - olej z IKEI bardzo dobrze impregnuje, ale oczywiście trzeba z blatem uważać. Nie lubi jak wsiąka w niego wda, nei stawiam na nim garnków etc.

    Mamy go ponad rok i wygląda bardzo ładnie. Przy okazji dementuję pogłoski, jakoby blaty drewniane jakoś dokuczliwie chłonęły zapachy - nei wiem, kto to wymyslil, ale to jakaś bzdura (w każdym razie moj blat pachnie ładnie )

  19. #59

    Domyślnie

    Ja podciągnąłbym ścianki do samej góry i zrezygnował z blatu,który pod tym skosem i tak niewiele pomieści,wtedy żaluzja będzie miała szansę się wyrobić.

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbiho
    Ja podciągnąłbym ścianki do samej góry i zrezygnował z blatu,który pod tym skosem i tak niewiele pomieści,wtedy żaluzja będzie miała szansę się wyrobić.
    szkoda, że mam już blat - bo to jest świetny pomysł!
    Natka

Strona 3 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony